Multimedia - Technologie

This War of Mine oficjalnie w kanonie lektur szkolnych. Mamy ewenement na skalę światową!

2020-06-18 12:54:55

Gry komputerowe to jeden z najbardziej rozpoznawalnych towarów eksportowych w naszym kraju. Entuzjastom tego medium nie trzeba tłumaczyć, że gry bardzo często przekazują różne wartości i poruszają trudne tematy. Wygląda na to, że dziś zrobiliśmy pierwszy krok, w stronę uznania gier, za coś wartościowego. Oficjalnie wprowadzono This War of Mine do polskiego kanonu lektur szkolnych.

Zobacz też: Niewidomy gracz płacze, widząc opcje accessibility w The Last of Us: Part II.

This War of Mine artwork

Gra komputerowa lekturą szkolną

Niedawno można było usłyszeć plotki o takich planach, dziś wiemy to już na pewno. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w 11 bit studios ogłosił, że polska gra This War of Mine stanie się częścią kanonu lektur szkolnych. Warto dodać, że jest to pierwszy taki przypadek na całym świecie.

This War of Mine jako lektura szkolna

Warto tutaj jednak podać kilka szczegółów. This War of Mine to gra dojrzała, która wg klasyfikacji wiekowej PEGI jest przeznaczona tylko dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Pojawia się w niej przemoc i wulgarny język. Z tego też powodu, gra ta będzie lekturą w szkołach średnich, przeznaczona dla klas, w których uczniowie są już dorośli.

Nowość zostaje wprowadzona już teraz. This War of Mine będzie lekturą szkolną już w roku szkolnym 2020/2021.

This War of Mine - o czym jest gra w kanonie lektur szkolnych?

Jak sam tytuł wskazuje, gra polskiego studia opowiada o wojnie. Nie jest to jednak ukazanie konfliktu zbrojnego, jako czegoś zabawnego. Nie uświadczymy tam wartkiej akcji jak w Call of Duty czy Battlefield. Nie ma tam potężnych super-żołnierzy dziesiątkują ich zastępy wroga.

Jest to ambitna gra, opowiadająca o losach cywili podczas wojny. O tym jak ludzie odcięci od świata, będący w ciągłym niebezpieczeństwie, muszą sobie radzić z rzeczywistością. Ich decyzje i sposób, w jaki przeżywają każdy kolejny dzień jest zależy od gracza. Ten pomysł i świetne wykonanie przyczyniły się do tego, że jest to jedna z najlepiej ocenianych na świecie gier, jaka kiedykolwiek w Polsce powstała.

Gry w kanonie lektur szkolnych

Czy możemy tutaj mówić o początku rewolucji? Przypomnijmy, że polacy mają na koncie wiele ambitnych gier, często nawiązujących też do polskiej historii. Mamy przecież nawiązujące do okupacji Polski i prześladowań Żydów podczas II wojny światowej My Memory of Us. Pojawiła się też gra Warsaw o powstaniu warszawskim. Pamiętajmy też, że wiele zagranicznych produkcji ma podobny potencjał. Możliwości są ogromne, miejmy nadzieje, że zostaną wykorzystane.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun This War of Mine:

KSK

fot. materiały prasowe 11 bit studio

Źródła: twitter.com

Słowa kluczowe: This War of Mine lektura, Gra w kanonie lektur szkolnych, 11 bit studios, Mateusz Morawiecki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Genshin Impact - screen gra 2020 PS4
Genshin Impact - wrażenia z gry po 15 godzinach [FOTO]

Na recenzję to za mało, ale wiemy już na czym polega światowy fenomen z Chin!

Polecamy
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 - premiera gry znowu przełożona. Twórcy publikują długi list z wyjaśnieniem

"Postanowiliśmy przenieść premierę Cyberpunk 2077 z 17 września na 19 listopada".

Bleak Faith: Forsaken - mroczna perła z kickstartera

Poznaj ciekawy projekt gry, przyciągający uwagę niebanalną stylistyką i ciekawymi założeniami.

Ostatnio dodane
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.