Multimedia - Technologie

My Memory of Us - recenzja gry

2018-10-11 11:33:44

"My Memory of Us" to produkcja warszawskiego studia Juggler Games. Oficjalna premiera tej gry odbyła się 9 października 2018 roku na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na grudzień zaplanowano również wydanie na konsolę Nintendo Switch. Mieliśmy już okazję zagrać w ten tytuł i wiemy, czy jest on warty kupna. Przeczytaj recenzję! 

Zobacz galerię screenów z gry "My Memory of Us" >>

Oceniamy nową produkcję od polskiego studia Juggler Games.My Memory of Us - wrażenia z gry

"My Memory of Us" to gra stworzona dla młodszych odbiorców. Wcielamy się tutaj w dwóch bohaterów - chłopca i dziewczynkę. Wspierają się oni wzajemnie i próbują przetrwać stan wojny, który nastał w fikcyjnym świecie stworzonym na potrzeby tego tytułu. Fabuła jest przystosowana do graczy w wieku dziecięcym, jednak widać w niej głębie, która wznosi "My Memory of Us" na bardzo wysoki poziom odbioru rozgrywki. Na każdym kroku możemy ujrzeć tutaj polskie realia z czasów II Wojny Światowej. Pewna postać historyczna została jednak zastąpiona przez tzw. Złego Króla, który rządzi swoją armią robotów. Bardzo wyraźny jest tu również motyw Holokaustu - w tym przypadku pozorna "gorsza część społeczeństwa" została oznaczona na kolor czerwony.

Całą opowieść można opisać w skrócie jako "historię o przyjaźni dzieci w czasach wojny". Jest to piękny i wzruszający motyw, który pokazuje nam, w jaki sposób młodsi ludzie próbowali mierzyć się rozłąką i wieloma trudnymi sytuacjami w trudnych czasach. Twórcy ze studia Juggler Games przedstawili ją w uroczy sposób, co sprawia, że produkcja ta nadaje się idealnie dla młodszych odbiorców.

"My Memory of Us" to klasyczna platformówka, w której pojawia się wiele elementów logicznych i zręcznośćiowych. Naszymi postaciami sterujemy z widoku 2,5D. Sama grafika ze względu na młodszych graczy została stworzona w bajkowej stylistyce. Aby zwiększyć świadomość czasów II Wojny Światowej w tym tytule, wykorzystano jedynie barwy czarno-białe i czerwone. Dzięki temu gra utrzymuje niesamowity i wciągający klimat, który w połączeniu z charakterystyczną muzyką dla wielu osób może wydać się nawet nostalgiczny i groteskowy.

Mechanika gry nie sprawia większych trudności, ponieważ zastosowano tutaj proste zabiegi, dzięki którym odbiorca jest w stanie szybko zapamiętać, w jaki sposób możemy poruszać się po świecie przedstawionym w "My Memory of Us". Obie postacie w grze mają różne umiejętności - dziewczynka szybko biega, a chłopiec bardzo dobrze się skrada. Musimy wykorzystywać ich zdolności do pokonywania przeszkód i rozwiązywania zagadek logicznych.

Czy warto zagrać w "My Memory of Us"? Jak zostało opisane powyżej, jest to tytuł z prostą mechaniką, co może odrzucić graczy lubujących się w tytułach z wysokim budżetem. Fani gier niezależnych znajdą tutaj jednak elementy warte uwagi, jak np. nietuzinkowy humor, niesamowity klimat i przede wszystkim piękną fabułę, która nawiązuje do realiów II Wojny Światowej. Mimo któtkiego czasu rozgrywki i kilku błędów, które mogą pojawić się w czasie rozwiązywania zagadek, warto wypróbować tę produkcję, ponieważ wyróżnia ją oryginalność oraz szacunek do polskiej historii.

Piotr Wójcik

fot. Youtube.com/Juggler Games

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, Juggler Games, gra platformowa

My Memory of Us - recenzja gry (16)

My Memory of Us - zdjęcie nr 1
My Memory of Us - zdjęcie nr 2
My Memory of Us - zdjęcie nr 3
My Memory of Us - zdjęcie nr 4
My Memory of Us - zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Dziedzictwo pierwszego ostrza
Historia Dariusza w dodatku fabularnym do "Assassin's Creed Odyssey" [WIDEO]

Ścigani to pierwszy z trzech epizodów, które ułożą się w jeden wątek fabularny "Dziedzictwo pierwszego ostrza".

Polecamy
BenQ W9000 projektor full HD
BenQ W9000 projektor full HD

Benq zaprezentował projektor dla kina domowego, w pełni zgodny ze standardem 1080p HD (tzw. full HD), BenQ W9000.

Tajemniczy gadżet od BMW
Tajemniczy gadżet od BMW

BMW zaprezentowało nowy gadżet. Nie wiadomo na razie co to dokładnie jest, ale na pewno wiadomo, że to potrafi odtwarzać pliki mp3, płyty DVD...

Ostatnio dodane
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Konkurs Ziaja