Po godzinach - Technologie

40 gier komputerowych naszej młodości

2013-06-20 17:05:18

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały nasz czas za młodu. Graliście przynajmniej w trzy czwarte z tych tytułów nawet jeśli nie byliście wkręceni w temat!

Nie wiemy jak wy, ale my nie możemy oprzeć się wrażeniu, że pasjonowanie się grami komputerowymi i w ogóle samo granie jest nierozerwalnie związane z wiekiem. Kiedy jest się młodszym, a największym życiowym problemem wydaje się być niepoprawiona kartkówka z biologii, znajduje się też sporo czasu na to, aby wgłębić się w fascynujący świat gier wideo. Kiedy do niego wkraczaliśmy, on stawiał odważnie kolejne kroki i powstało wtedy mnóstwo gier, które dla swoich następców wyznaczały kanon i kierowały rozwojem poszczególnych gatunków.

Grało się praktycznie we wszystko i nas samych zdumiewa, jak bardzo ogarnialiśmy ówczesny rynek i jak bardzo przestało nam starczać na to czasu w momencie, kiedy poszliśmy do liceum. A pamiętajmy też o tym, że wtedy granie w nogę z kumplami na boiskowych osiedlach czy wspólne wyjście nad rzekę zawsze było ciekawszą opcją niż ślęczenie przed monitorem. Łoiliśmy w gry na Atari, Commodore i już tam grywalność niektórych gierek otwierała nam szczenę do podłogi. W erze PC pasjonujące produkcje pojawiały się natomiast na każdym niemal kroku i współworzyły klimat tamtych niezwykłych lat. Jesteśmy pewni, że rynek gier jest teraz bardziej innowacyjny i odzwierciedla realizm naszego życia do maksimum, ale czy te gry mają duszę? Tego już nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Zapraszamy was zatem do przejrzenia galerii zdjęć tych wspaniałych gier, które dały nam tyle niezapomnianej rozrywki!

40 WSPANIAŁYCH GIER KOMPUTEROWYCH NASZEJ MŁODOŚCI

JUR/GJ

 


Słowa kluczowe: stare gry komputerowe najlepsze ranking lista mario street fighter diablo fallout tekken quake worms

40 gier komputerowych naszej młodości (42)

Super Mario Bros
Contra
Street Fighter 2
Tekken
Deluxe Ski Jump
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Najwieksza Strona w Polsce o tematyce Starych Gier juz ponad 1000 , czeste aktualizacje . [0]
    Arqus
    2014-02-26 08:34:47
    Najwieksza Strona w Polsce o tematyce Starych Gier juz ponad 1000 , czeste aktualizacje . Szukasz starej gry i nie mozesz jej znalezc na mojej stronie znajdziesz napewno, wszystkie linki dzialaja , wszystkie gry sa calkowicie darmowe. W dziale programy znajdziesz link do programu potrzebnego do odpalenia gier. Zapraszam takze na moje forum o starych grach . Witam wszystkich na mojej stronie www : http://www.staregryzawszedarmowe.strefa.pl
Zobacz także
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Google I/O 2022 okulary
Google I/O 2022: pokazano prototyp okularów z tłumaczem na żywo [WIDEO]

Zobaczcie, jak działa Google Live AR Translation.

Polecamy
Seks roboty na receptę? To może być przyszłość!

Rozwój technologii niesie ze sobą wiele nowych możliwości. Niektóre wydają się dość kontrowersyjne... Poznaj opinię ekspertki!

Microsoft ogłasza pomysł na wibrujący dywan

Zobacz, czym może być nowa mata od technologicznego giganta.

Polecamy
Ostatnio dodane
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP