Multimedia - Technologie

Niewidomy gracz dziękuje twórcom The Last of Us: Part 2 za opcje umożliwiające grę osobom z niepełnosprawnościami

2020-06-18 09:05:33

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że The Last of Us: Part 2 będzie mogła przejść nawet osoba niewidoma. Umożliwić to miały opcje tzw. accessibility, których w grze miało znaleźć się ponad 60. To prawdziwy ewenement w branży gier wideo, a jego autentyczność może potwierdzić reakcja niewidomego gracza Steva Saylora, którą nagrał po zaznajomieniu się z tym, jak grę mogą dostosować do swoich potrzeb osoby z niepełnosprawnościami.

Steve Saylor - BLIND GAMER screen z Twittera

Niewidomy gracz - Steve Saylor

Steve Saylor prowadzi na YouTube kanał o nazwie Stevn Saylor - BLIND GAMER oraz pisze dla portalu Can I Play That?. Oprócz tego pracuje on też jako konsultant, który pomaga twórcom gier zaprojektować je tak, by te były możliwe do przejścia przez graczy z niepełnosprawnościami. W filmie, w którym omawia opcje accessibility w TLOU: Part 2 informuje, że pomagał przy ich opracowywaniu i zaznacza, że zapłacono mu za pomoc przy ich tworzeniu, a nie recenzje gry.

Jego działalność skupiona jest wokół promowania accessibility w świecie gier wideo oraz zwiększania świadomości na ten temat wśród graczy i twórców.

Steven Saylor - tweet o The Last of Us: Part II

Przy okazji premiery The Last of Us: Part II, Saylor opublikował nagranie, na którym zaprezentował swoją reakcję po zobaczeniu jakie opcje accessibility przygotowało Naughty Dog dla tej gry.  Nagranie jest bardzo emocjonalne, a słowa jakie wypowiada Steven mogą pomóc zrozumieć wielu ludziom, jak wielkie zaniedbania istnieją w kwestii dostępności gier:

- Nie nawet macie pojęcia… Nie nawet macie pojęcia jak bardzo… Przepraszam. Nawet nie wiem co powiedzieć. Tego tutaj jest tak wiele. To właśnie o to ja i inni ludzie w społeczności promującej accessibility... to właśnie o to nam chodziło!

Tak długo. Tego tutaj jest tak wiele. To właśnie dlatego robię to co robię. To właśnie dlatego tak ciężko pracuję by promować accessibility. Oto... oto dlaczego! Bo to jest ważne!

Oryginalny tweet i nagranie prezentujemy poniżej:

- Wahałem się, czy to zapostować. Nagrałem swoją reakcję kiedy zobaczyłem opcje “accessibility” w THe Last of Us: Part 2 z myślą, że fajnie będzie je pokazać przyszłym pokoleniom. Ja… nie spodziewałem się czegoś takiego.
Właśnie dlatego robimy to co robimy.
Dziękuję Naughty Dog.

Post spotkał się z ogromnym, pozytywnym odzewem. Odpowiedzieli na niego m.in. Neil Druckmann, reżyser serii The Last of Usa, Ashley Johnson, która wciela się w rolę Ellie, czy Cory Barlog - twórca serii God of War.

Tutaj możecie zobaczyć wspomnianą w tekście, pełną dyskusję Steva Saylora i Courtney Craven na temat opcji dostępności w The Last of Us Part II:

KSK

fot. twitter.com/stevesaylor

źródło: twitter.com

Słowa kluczowe: Accessibility, The Last of Us: Part 2, Opcje, Dostępność, Steve Saylor, Niewidomy gracz, Twitter
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Genshin Impact - screen gra 2020 PS4
Genshin Impact - wrażenia z gry po 15 godzinach [FOTO]

Na recenzję to za mało, ale wiemy już na czym polega światowy fenomen z Chin!

Polecamy
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour na Nintendo Switch [WIDEO]

Poznajcie zawartość tego wydania kultowej strzelanki.

Nowy pad do PS5 - Sony ujawnia informacje o DualSense

Następca DualShocka prezentuje się stylowo i innowacyjnie!

Ostatnio dodane
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.