Internet - Technologie

Spotify rozwija format wideo w aplikacji mobilnej, chce być jak TikTok

2023-03-13 11:31:09

O rozwoju aplikacji Spotify poinformował szef firmy Daniel Ek. Wszystkie zmiany i aktualizacje są wprowadzane stopniowo w różnym tempie w zależności od kraju.

Zobacz też: TikTok wprowadza ograniczenie dla dzieci - godzina dziennie

spotifyNowości w aplikacji Spotify

Szef Spotify Daniel Ek zaprezentował lifting aplikacji mobilnej, w której wiodącym elementem jest format wideo przypominający TikTok. Nowe rozwiązanie ma ułatwić użytkownikom znajdowanie muzyki, podcastów oraz audiobooków, a twórcom prezentację twórczości w postaci krótkiego nagrania.

To jest największa zmiana, od kiedy 10 lat temu uruchomiliśmy wersję mobilną Spotify – podkreślił podczas prezentacji nowości za pomocą przekazu online Daniel Ek.

Czy Spotify będzie jak Tiktok?

Według założeń Spotify nowa aplikacja na smartfony ma być bardziej interaktywna, umożliwi m.in. możliwość stosowania hashtagów. Twórcom zostanie zaoferowana nowa usługa Spotify Clips, polegająca na prezentacji 30-sekundowego nagrania wideo. Inna innowacja obejmuje odcinki podcastów z napisami w czasie rzeczywistym dla tych, którzy wolą czytać niż słuchać.

Dla użytkowników pakietu premium w USA i Kanadzie dodano również nową funkcję o nazwie DJ, w której wybór muzyki można zlecić sztucznej inteligencji. Jak podkreślono, wszystkie zmiany i aktualizacje są wprowadzane stopniowo w różnym tempie w zależności od rynku.

500 milionów użytkowników Spotify

Ek poinformował również o przekroczeniu przez platformę progu 500 mln aktywnych użytkowników. W rodzimej Szwecji pierwsze reakcje na zapowiadane zmiany są umiarkowane. "Czy użytkownikom spodoba się aplikacja pełna rzeczy niezwiązanych z muzyką?" – zastanawia się komentator szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet". Z kolei autor recenzji zamieszczonej na portalu Feber.se zauważył, że być może szwedzka platforma streamingowa już jest spóźniona. "TikTok jest już ważnym kanałem dla muzyków, a lansowane tam utwory szybko stają się przebojami" – zauważył publicysta.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Spotify, TikTok, nowości, aktualizacja, wideo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Instagram
Jak usunąć konto z Instagrama? - poradnik

Zobacz, jak to zrobić w paru prostych krokach.

Internet dla studenta
Czym się kierować przy wyborze Internetu dla studenta?

Zobacz, na co studenci powinni zwracać uwagę przy wyborze oferty Internetu.

Polecamy
Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP