Internet - Technologie

TikTok wprowadza ograniczenie dla dzieci - godzina dziennie

2023-03-02 08:30:02

TikTok wprowadza spore zmiany w aplikacji. Osoby poniżej 18. roku życia będą miały automatycznie ustawiony limit czasu przed ekranem do 60 minut dziennie.

Zobacz też: Kylie Jenner straciła milion obserwujących przez komentarze o Selenie Gomez.

TikTok wprowadza ograniczenie dla dzieci - godzina dziennieTikTok z limitem dla dzieci

Ta zmiana zostanie wprowadzona w najbliższych tygodniach, jak informują twórcy aplikacji. Użytkownik, który przekroczy dzienny limit korzystania z TikToka, zostanie poproszony o podanie hasła, aby ponownie móc przeglądać krótkie filmiki. Decyzję o wprowadzeniu takiej funkcji uzasadnia się tym, że ma to pomóc dzieciom w zachowaniu równowagi pomiędzy rzeczywistością a światem cyfrowym.

Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital

- wyjaśnia w komunikacie manager komunikacji TikToka w Europie Środkowej.

Kontrola rodzicielska na TikToku

Ponadto do funkcji aplikacji ma wejść parowanie rodziny, czyli narzędzie, umożliwiające ustawienie niestandardowego limitu czasu. Rodzice będą mogli dopasować limit do konkretnych dni tygodnia oraz wyciszenie powiadomień w konkretnych godzinach dnia. Twórcy aplikacji wprowadzają także przypomnienia o śnie, aby wesprzeć bycie offline nocą.

KD

fot. pexels

Źródło: press.pl

Słowa kluczowe: tiktok, ograniczenie, limit czasu,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Instagram
Jak usunąć konto z Instagrama? - poradnik

Zobacz, jak to zrobić w paru prostych krokach.

Internet dla studenta
Czym się kierować przy wyborze Internetu dla studenta?

Zobacz, na co studenci powinni zwracać uwagę przy wyborze oferty Internetu.

Polecamy
Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP