Oprogramowanie - Technologie

Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

2022-06-09 15:47:57

W ostatnich dniach miała miejsce konferencja Apple, podczas której mogliśmy się dowiedzieć, jak będzie prezentowała się najnowsza wersja iOS 16. Jakie zmiany czekają użytkowników urządzeń tej firmy?

Zobacz też: Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem >>

ios 16Jakie rozwiązania proponuje nowy iOS 16?

Według zapowiedzi iOS 16 będzie dostępny już jesienią 2022 roku. Z paromiesięcznym wyprzedzeniem możemy już teraz zobaczyć, czego spodziewać się po nadchodzącej aktualizacji. Jedną z głównych funkcji, która została szeroko omówiona na konferencji była możliwość personalizowania zmiany ekranu blokady. Mowa tutaj o możliwości wybrania różnych motywów, elementów, czcionki, kolorów. Co ciekawe najnowszy iOS będzie pozwalał na tworzenie animowanych blokad. Widżety, które również będziemy mogli dodawać, dotyczą m.in. daty, pogody, wydarzeń w kalendarzu, stanu baterii.

Dzielenie się zdjęciami z innymi

Nowa aktualizacja przyniesie ze sobą możliwość tworzenia wspólnych albumów z twoimi bliskimi. Po zdefiniowaniu zawartości biblioteki i dodaniu osób będziemy mogli udostępnić ją osobom, tak aby one same mogły dodać do niej fotografie. Możliwe będzie również włączenie opcji automatycznego dzielenia się, dla osób znajdujących się w pobliżu.

Nowe funkcje wysyłania wiadomości

Nową funkcję zyskają również wiadomości, które będzie można cofnąć po wysłaniu ich do drugiej osoby. Dodatkową opcją jest możliwości oznaczenia nowych komunikatów, jako nieprzeczytane, tak aby móc je odebrać w momencie, w którym będziemy mieli na to czas.

Zmiany będą dotyczyły również aplikacji Mail. Dzięki niej już jesienią będziemy mogli cofać wysłanie maile, czy też je planować oraz dodawać linki z podglądem. System ma również informować nas o wiadomościach, które wymagają naszej odpowiedzi.

Wycinanie obiektów ze zdjęć

Teraz edytowanie zdjęć może stać się jeszcze prostsze. Nowym inteligentnym rozwiązaniem ma być opcja wycinania obiektu ze zdjęcie i wyodrębnienie jego od tła. Będzie ona dostępna m.in. w aplikacji zdjęcia, zrzuty ekrany, szybkim przeglądzie i Safari.

Już niedługo sami będziemy mogli sprawdzić, jak nowe rozwiązania zaproponowane przez firmę będą sprawdzały się w rzeczywistości. Warto mieć na uwadze to, że w Polsce nie wszystkie funkcje będą u nas dostępne. Mowa tu, chociaż o dyktowanie z automatyczną interpunkcją, czy też głosowego wstawiania emoji.

BS

fot. Pexels

Źródło: apple.com

Słowa kluczowe: iOS 16, jakie funkcje, aktualizacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Polecamy
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Polecamy
Ostatnio dodane
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP