Oprogramowanie - Technologie

Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

2022-06-09 15:47:57

W ostatnich dniach miała miejsce konferencja Apple, podczas której mogliśmy się dowiedzieć, jak będzie prezentowała się najnowsza wersja iOS 16. Jakie zmiany czekają użytkowników urządzeń tej firmy?

Zobacz też: Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem >>

ios 16Jakie rozwiązania proponuje nowy iOS 16?

Według zapowiedzi iOS 16 będzie dostępny już jesienią 2022 roku. Z paromiesięcznym wyprzedzeniem możemy już teraz zobaczyć, czego spodziewać się po nadchodzącej aktualizacji. Jedną z głównych funkcji, która została szeroko omówiona na konferencji była możliwość personalizowania zmiany ekranu blokady. Mowa tutaj o możliwości wybrania różnych motywów, elementów, czcionki, kolorów. Co ciekawe najnowszy iOS będzie pozwalał na tworzenie animowanych blokad. Widżety, które również będziemy mogli dodawać, dotyczą m.in. daty, pogody, wydarzeń w kalendarzu, stanu baterii.

Dzielenie się zdjęciami z innymi

Nowa aktualizacja przyniesie ze sobą możliwość tworzenia wspólnych albumów z twoimi bliskimi. Po zdefiniowaniu zawartości biblioteki i dodaniu osób będziemy mogli udostępnić ją osobom, tak aby one same mogły dodać do niej fotografie. Możliwe będzie również włączenie opcji automatycznego dzielenia się, dla osób znajdujących się w pobliżu.

Nowe funkcje wysyłania wiadomości

Nową funkcję zyskają również wiadomości, które będzie można cofnąć po wysłaniu ich do drugiej osoby. Dodatkową opcją jest możliwości oznaczenia nowych komunikatów, jako nieprzeczytane, tak aby móc je odebrać w momencie, w którym będziemy mieli na to czas.

Zmiany będą dotyczyły również aplikacji Mail. Dzięki niej już jesienią będziemy mogli cofać wysłanie maile, czy też je planować oraz dodawać linki z podglądem. System ma również informować nas o wiadomościach, które wymagają naszej odpowiedzi.

Wycinanie obiektów ze zdjęć

Teraz edytowanie zdjęć może stać się jeszcze prostsze. Nowym inteligentnym rozwiązaniem ma być opcja wycinania obiektu ze zdjęcie i wyodrębnienie jego od tła. Będzie ona dostępna m.in. w aplikacji zdjęcia, zrzuty ekrany, szybkim przeglądzie i Safari.

Już niedługo sami będziemy mogli sprawdzić, jak nowe rozwiązania zaproponowane przez firmę będą sprawdzały się w rzeczywistości. Warto mieć na uwadze to, że w Polsce nie wszystkie funkcje będą u nas dostępne. Mowa tu, chociaż o dyktowanie z automatyczną interpunkcją, czy też głosowego wstawiania emoji.

BS

fot. Pexels

Źródło: apple.com

Słowa kluczowe: iOS 16, jakie funkcje, aktualizacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Godeal24 Office Special Sale
Jak uzyskać dostęp do oryginalnych dożywotnich licencji Windows 10/11 i Office 2021 od 10 euro? Godeal24 udziela wskazówek!

Jeśli potrzebujesz nowych funkcji, Godeal24 Office Special Sale może pomóc ci rozwiązać twoje obawy dotyczące ceny.

Polecamy
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Windows 11- aktualizacja
Zapowiedź Windowsa 11 - co przyniesie najnowsza wersja systemu? [WIDEO]

Zobacz, jakie nowości niesie ze sobą aktualizacja systemu Windows.

Polecamy
Ostatnio dodane