Po godzinach - Technologie

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

2022-06-01 13:31:05

Coraz częściej słyszymy pogłoski na temat wdrążenia opłat związanych z dzieleniem konta na Netflixie. W niektórych państwach znacznie podniesiono koszty obecnie obowiązujących subskrypcji. Jakie zmiany czekają polskich użytkowników tej platformy?

Zobacz też: Eksplodujące kotki — Netflix robi grę i serial >>

Netlix - opłata za dzielenie konta

Opłaty za dzielenie konta w Netflix

Zgodnie z regulaminem Netflixa możemy dzielić swoje konto wyłącznie z osobami należącymi do tego samego gospodarstwa domowego. W każdym innym przypadku użytkownicy powinni wykupić sobie osobny pakiet. Właściciele platformy coraz częściej zwracają uwagę problem, jakim jest nieprzestrzegania tych zasad, twierdząc, że nielegalne dzielenie konta prowadzi do obniżenia wpływów środków finansowych do firmy. Z tego powodu Netflix ma mniejszy budżet na realizacje swoich produkcji.

Gospodarstwo domowe ustalane na podstawie adresu IP

Jakie działania podjęto do tej pory? W niektórych państwach Ameryki Południowej sprawdzano system dodatkowych opłat, za każdego użytkownika spoza gospodarstwa domowego. Początkowo mówiło się o zwykłych testach, które nie musiały odbijać się szerokim echem, lecz koncern został zmuszony do tego przez swoją sytuację finansową. Netflix po raz pierwszy od 10 lat odnotował stratę. Z tego powodu podjęto decyzję o globalnym wdrążeniu mechanizmu dodatkowych opłat w przyszłym roku. Firma będzie wyszukiwała osoby, które nielegalnie dzielą się swoim kontem z innymi użytkownikami za pomocą adresu IP.

Nowe ceny wszystkich pakietów

W drugiej połowie 2021 roku Netflix podniósł cenę najdroższego pakietu do 60 zł. Obserwując jednak zmiany cennika w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach, możemy przewidywać, że niezależnie od rodzaju subskrypcji jej cena wzrośnie. W Wielkiej Brytanii różnica sięga 1-2 funtów, co w przeliczeniu wynosi około 5,40-11,80 zł. Wynika z tego, że najtańszy pakiet, który obecnie kosztuje 29 zł, może wynosić nawet 41 zł, czyli prawie tyle samo co obecny plan standardowy (43 zł). Szacuje się, że będzie on w cenie około 55-60 zł, co zbliża go do aktualnego Planu Premium (60 zł). Analogicznie do zmian wprowadzonych w krajach anglosaskich, cena obecnego Planu Premium może wynieść nawet 80-90 zł.

Biorąc pod uwagę nadchodzący wzrost kosztów za wybraną subskrypcję, warto rozważyć, czy chcielibyśmy dodatkowo płacić, za złamanie regulaminu w postaci dzielenia się kontem z osobami spoza naszego gospodarstwa domowego.

KK

fot. Cottonbro z Pexels

Słowa kluczowe: netflix, dzielenie konta, badania, odcinanie dostępu, zasady, łamanie regulaminu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Google I/O 2022 okulary
Google I/O 2022: pokazano prototyp okularów z tłumaczem na żywo [WIDEO]

Zobaczcie, jak działa Google Live AR Translation.

Polecamy
Jeden z pierwszych filmów w historii do obejrzenia w 4k i 60 fps

Sztuczna inteligencja dała kolejny popis swoich możliwości.

Spotkanie matki ze zmarłą córką, dzięki technologii VR

Wirtualna rzeczywistość wykorzystana w kreatywny... i bardzo wzruszający sposób.

Ostatnio dodane
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP