Oprogramowanie - Technologie

Program do odzyskiwania danych

2012-01-12 15:46:49

Acronis, specjalista w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii, przedstawia najnowszą wersję swojego wielokrotnie nagradzanego programu dla użytkowników indywidualnych - Acronis True Image Home 2012 - w polskiej wersji językowej.

Acronis jako pierwszy połączył w jednym produkcie funkcje tworzenia kopii zapasowych lokalnie oraz online z funkcją synchronizacji plików. Takie rozwiązanie ma zapewnić użytkownikom indywidualnym ochronę domowych komputerów, jak również umożliwić im łatwy dostęp do ich cyfrowych zasobów, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Acronis True Image Home 2012 to zaawansowany program do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, oparty na technologii tworzenia obrazów dysku, wraz z dodatkową funkcją synchronizacji plików. Całość tworzy łatwe w użyciu rozwiązanie dla użytkowników domowych, które umożliwia synchronizację plików bez względu na to gdzie są przechowywane – na komputerach, USB, NAS, jak również w chmurze (poprzez Acronis True Image Online). Jeżeli w jednym miejscu dokonywana jest zmiana, wówczas jest ona automatycznie aktualizowana w plikach w pozostałych lokalizacjach. Oznacza to, że użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich najbardziej aktualnych wersji danych w dowolnym miejscu i czasie. Mogą również bezpiecznie dzielić się swoimi danymi z rodziną czy przyjaciółmi.

Do tej pory technologia synchronizacji plików występowała w produktach ściśle do tego przeznaczonych. Nie była natomiast dostępna w produktach do tworzenia kopii zapasowych, opartych na technologii tworzenia obrazów dysku i służących do przechwytywania całej zawartości komputera (w tym również systemu operacyjnego, aplikacji i plików). Acronis True Image Home 2012 oferuje wszystkie te funkcjonalności w jednym, łatwym w użyciu rozwiązaniu.

Synchronizacja plików jest tak prosta, jak utworzenie folderu (zbliżonego do folderu Moje dokumenty) i umieszczanie w nim danych. Informacje są automatycznie przekazywane i dostępne w różnych, wybranych lokalizacjach, z których użytkownik chce mieć do nich dostęp. Użytkownicy domowi mogą również bezpiecznie synchronizować dane z rodziną i przyjaciółmi, którzy mają zainstalowany na swoich komputerach i laptopach Acronis True Image Home 2012. Synchronizację łatwo przeprowadzić zarówno przy użyciu lokalnej sieci domowej, jak i przez Internet.

"Od 2002 roku użytkownicy domowi na całym świecie obdarzają nas zaufaniem, wybierając nasze rozwiązania do ochrony swoich najcenniejszych informacji. Zbudowaliśmy silną bazę użytkowników, dzięki której zdobywamy cenne opinie, istotne do dalszego udoskonalania naszych produktów” - powiedział Jason Donahue, CEO Acronis. "Wraz z nową wersją Acronis True Image Home chcieliśmy, oprócz tradycyjnej funkcji tworzenia kopii zapasowych, udostępnić użytkownikom rozwiązanie ułatwiające im pracę z komputerem. Ludzie spędzają mnóstwo czasu zapisując pliki na pendrive’ach lub wysyłając sobie mailem najnowsze wersje dokumentów, co wprowadza bałagan  i jest nieefektywne. Dzięki naszym najnowszym osiągnięciom użytkownicy domowi już nie będą musieli się zastanawiać, czy mają najbardziej aktualną wersję danego pliku – będą mieli pewność.”

"Produkt jest bardzo prosty w instalacji, bardzo szybki, szybko reaguje i jest naprawdę łatwy w użyciu. Instrukcje są łatwe do zrozumienia a logowanie także jak najbardziej na plus." - powiedział beta tester Phil Coats.

Inne nowe lub ulepszone funkcje produktu obejmują:

- Nowość: Rozszerzona obsługa dużych dysków (2TB i powyżej)
- Ulepszono: Funkcja Acronis Nonstop Backup teraz kompatybilna z serwerami NAS, lepsza optymalizacja obciążenia sieci
- Ulepszono: Rozszerzone wsparcie dla serwerów NAS
- Ulepszono: Zwiększona funkcjonalność interfejsu użytkownika  

Ceny i dostępność:
Acronis True Image Home 2012 dostępny jest w sklepie internetowym poprzez www.acronis.pl oraz u partnerów handlowych Acronis. Rekomendowana cena detaliczna to: € 39,95 brutto.

Acronis True Image Home 2012 Plus Pack jest dostępny online poprzez www.acronis.pl oraz u partnerów handlowych Acronis w cenie: € 29,95 brutto. Umożliwia użytkownikom odtworzenie kopie zapasową obraz dysku na innym sprzęcie, niezależnie od marki, modelu czy zainstalowanych komponentów.

Licencjonowanie - jedna dożywotnia licencja na jedną maszynę. Każdy komputer, który ma zostać zsynchronizowany, wymaga oddzielnej licencji.  

ip

Słowa kluczowe: Acronis True Image Home 2012 pl backup odzyskiwanie danych po awarii
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Zamiast programu - dobry serwis komputerowy [0]
    Greg
    2012-09-15 20:43:28
    Zamiast kupować program do odzyskiwania danych, warto wybrać się do dobrego serwisu komputerowego, który te dane odzyska. Będzie szybciej no i macie większą gwarancję, że te dane na pewno zostaną odzyskane :) A wiadomo, jak się pisze np. pracę mgr to warto wiedzieć, gdzie się zgłosić w razie czego. http://www.serwis-komputerowy-poznan.pl/odzyskiwanie_danych.html
Zobacz także
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Polecamy
Mobile Trends Awards - Empik
Aplikacja Empiku z dwoma nagrodami Mobile Trends Awards

Rozdano "Oscary branży mobilnej" w Polsce.

Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Polecamy
Ostatnio dodane
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Konkurs Ziaja
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.