Oprogramowanie - Technologie

Najnowsza aktualizacja iOS 14.5 - jakie zmiany wprowadza?

2021-04-27 11:14:05

Najnowsza wersja oprogramowania iOS jest już dostępna na naszych telefonach. Testowana od paru tygodni aktualizacja 14.5 wprowadzi wiele nowości w naszych urządzeniach. Czego dokładnie dotyczą zmiany?

Aktualizacja systemu iOS

Zmiana domyślnego odtwarzacza muzyki

Jedną z bardziej zaskakujących zmian jest fakt, że Apple Music nie musi być już domyślnym odtwarzaczem muzyki. Po aktualizacji oprogramowania będzie możliwość wybrania odpowiedniej aplikacji streamingowej, które są zainstalowane na naszym urządzeniu. W przypadku, kiedy nie będziemy mieć Apple Music na telefonie, nasz iPhone automatycznie ustawi Spotify, jak główny odtwarzacz muzyki. Tego typu rozwiązanie może dojść do skutku jedynie, kiedy nasz sprzęt nie będzie miał innej innego programu na telefon pozwalający na odtwarzanie muzyki.

Odblokuj telefon przy pomocy Apple Watcha

W trakcie pandemii używanie opcji "Face ID" mogło się wydawać wyjątkowo uciążliwe. Noszenie maseczek znacznie utrudniało odblokowanie naszego telefonu. Po najnowszej aktualizacji nie będziemy musieli się już tym przejmować. Najnowsza wersja pozwala nam na odblokowanie telefonu przy pomocy Apple Watcha. Tę opcję trzeba jednak samemu włączyć w ustawieniach po zainstalowaniu modyfikacji. Ze względu na bezpieczeństwo ta funkcja nie będzie działać podczas płatności Apple Pay.

Nowe emoji i funkcja dla graczy

Najnowsza aktualizacja naszych iPhonów niesie ze sobą także nowe emoji. Już niedługo będziemy mogli użyć w wiadomościach m.in. ognistego lub zabandażowanego serca, czy twarzy wydychającą powietrze. Zaktualizowana została także emotka słuchawek i strzykawki. Dodatkową zmianą może być także pojawienie się emoji kobiety z brodą.

Innymi dodatkiem jest umożliwienie graczom na połączenie się telefonem lub tabletem do PS5, lub Xbox Series X i używanie ich jako kontrolerów. Kolejną przydatną opcją jest także wybranie numeru alarmowego za pomocą Siri. Dzięki wypowiedzeniu odpowiedniej komendy po 30 sekundach rozpocznie ona połączenie się z wcześniej ustalonym numerem.

Najnowsze oprogramowanie niesie ze sobą wiele przydatnych zmian. Niektórzy użytkownicy Apple nie są zadowoleni, że musieli tyle czekać na wprowadzenie ułatwień związanych z odblokowaniem telefonu. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że firma Apple będzie szybciej dostosowywała się nowymi funkcjami do panującej sytuacji na świecie.

BS

fot. PhotoMIX Company z Pexels

Źródło: mojmac.pl, geex.x-kom.pl

Słowa kluczowe: Apple, iPhone, aktualizacja oprogramowania, iOS 14.5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Polecamy
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Polecamy
Ostatnio dodane
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP