Po godzinach - Technologie

Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

2020-07-22 12:13:55

O tym, że Elon Musk lubi wprowadzać w życie pozornie szalone pomysły, raczej nie trzeba dziś już nikogo przekonywać. Niedawno wizjoner pomógł w wysłaniu statku kosmicznego Crew Dragon na ISS, a dziś zapowiada, że dzięki jego kolejnemu projektowi - Neuralink, będziemy mogli słuchać muzyki w naszej głowie…

Kobieta słucha muzyki

Neuralink Elona Muska - możliwości technologii

Co prawda oficjalne ogłoszenie Neuralinka nastąpi 28 sierpnia 2020 r., jednak już teraz Elon Musk powoli zaczyna uchylać rąbka tajemnicy. Najbardziej namacalny i łatwy do wyobrażenia sobie przykład możliwości nowej technologii, to odtwarzanie muzyki w naszym umyśle. Brzmi to co najmniej intrygująco.

Inne rzeczy, jakie ma umożliwić Neuralink, to m.in kontrola hormonów. Ma ona pozwolić ludziom na zwiększanie swojej skuteczności pracy umysłowej, pomoc w skupieniu się i niwelowanie stanów, takich jak niepokój.

Połączenie umysłu z Neuralink

Miliarder użył w 2019 dosyć obrazowego porównania, porównując urządzenie łączące chip Neuralink z mózgiem, z... maszyną do szycia. Sam proces instalacji Neuralink ma wyglądać z zewnątrz podobnie, co zabieg laserowej operacji oka.

W pierwszym etapie realizowania projektu, wynalazek ma pomóc osobom z chorobami mózgu, takimi jak choroba Parkinsona. Później jednak, Elon Musk chce, aby jego chipy pozwoliły ludziom na zwiększenie swojego potencjału umysłowego i konkurowanie ze sztuczną inteligencją.

W kontekście poglądów Elona Muska na SI, jest to niezwykle intrygujący cel, a sukces Neuralink może oznaczać nowy etap w historii ludzkości i naszej cywilizacji technicznej.

KSK

fot. Karolina Grabowska z Pexels

Źródła: independent.co.uk; futurism.com

Słowa kluczowe: Interfejs umysł komputer, Elon Musk, Neuralink, Muzyka w mózgu, Streaming
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Google I/O 2022 okulary
Google I/O 2022: pokazano prototyp okularów z tłumaczem na żywo [WIDEO]

Zobaczcie, jak działa Google Live AR Translation.

Polecamy
Gra SpaceX - symulator dokowania Crew Dragon do ISS

Powoli... do celu... i z prawdziwym interfejsem.

Jeden z pierwszych filmów w historii do obejrzenia w 4k i 60 fps

Sztuczna inteligencja dała kolejny popis swoich możliwości.

Ostatnio dodane
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP