Internet - Technologie

Jak stworzyć dobry opis profilu na Instagramie? - poradnik

2023-05-18 12:25:47

Bio na Instagramie może być bardzo przydatne w kontekście przyciągania uwagi innych odbiorców. Jak je dobrze napisać i na co zwrócić uwagę, chcąc zachęcić ludzi do obserwowania swojego profilu. Oto cenne wskazówki.

Zobacz też: Jak usunąć konto z Instagrama? - poradnik

bioCzym jest bio na Instagramie?

Biogram na Instagramie to forma krótkiego opisu, który ma pokazać najważniejsze informacje na temat naszego profilu/firmy. Do dyspozycji mamy aż 150 znaków. Jest to odpowiednie miejsce, w którym warto poinformować o ewentualnych promocjach i usługach. W bio oprócz opisu są również inne opcje, o które warto uzupełnić, aby nasze konto. Jest to: nazwa konta, zdjęcie, kategoria profilu np. produkt, usługa, blog osobisty, lokalizacja firmy, dane kontaktowe oraz jeden aktywny link

Jak dodać bio do naszego konta Instagramie?

Aby dodać opis naszego konta na Instagramie, musimy wejść w opcję “Edytuj profil”. Na naszym profilu znajdziemy ją tuż pod wyróżnionymi relacjami. Opis jest możliwy do edytowania nie tylko w wersji mobilnej, ale również tej na stronie internetowej. 

Jak stworzyć odpowiedni opis profilu na Instagramie?

Warto zwrócić uwagę na nazwę konta. Powinna być ona krótka i łatwa do zapamiętania. Jest to więc kluczowe podczas tworzenia konta dla naszej osoby bądź też firmy. Warto unikać adresów stron zawierających w sobie “www”. Dodatkowo każdy użytkownik ma do dyspozycji oznaczone “Imię i nazwisko/Nazwa”.

Zdjęcie profilowe również powinno zwracać uwagę osoby, która odwiedza nasz profil. Warto zadbać o to, żeby było dobrej jakości z intensywnymi kolorami. Jeśli prowadzimy konto firmy, warto dać w okienku jego logo. Pamiętajmy o wybraniu jego bardziej kolorystycznej wersji, jeśli mamy taką możliwość. Chcemy dzięki temu sprawić, aby podczas wstawiania stories prowadzony przez nas profil wyróżniał się na tle innych.

Dobry opis na Instagramie powinien informować czytelnia o tym, czym się zajmujesz, co cię wyróżnia od innych kont i co tak naprawdę robisz w serwisie społecznościowym. Wykorzystujemy do tego słowa kluczowe, hasła omijając tym samym długie zdania. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie emotikonek bądź też hasztagów. 

BS

fot. Pexels

Źródło: obtk.pl

Słowa kluczowe: opis profilu, wskazówki, Instagram, bio, jak napisać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
tiktok
Co warto wiedzieć o TikToku?

Oto trzy rzeczy, które warto wiedzieć, jako użytkownik aplikacji.

Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.