Internet - Technologie

Jak nagrać filmiki na TikToku? - praktyczne porady

2022-01-12 16:11:55

TikTok to jedna z popularniejszych aplikacji, która znana jest na całym świecie. Pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać filmy o dowolnej tematyce. Każdy, kto posiada konto w aplikacji, może nie tylko odtwarzać nagrania, ale również samemu tworzyć i dzielić swoimi pomysłami. Co warto wziąć pod uwagę, chcąc zacząć tworzyć TikToki?

Zobacz też: 10 miłych memów, które mozna podesłać drugiej osobie [Zestawienie]

Jak nagrać tiktoka?Filmiki na TikToku

Filmiki na TikToku charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie trwają one długo. Dzięki temu w krótkim czasie możemy zobaczyć dużą ilość zróżnicowanej treści, która będzie odpowiednio dopasowana nasze zainteresowania. Aplikacja oferuje twórca nie tylko możliwość dodawania dźwięków do filmów, ale również dużą różnorodność związaną z efektami specjalnymi, które można nałożyć na nagranie. Dzielenie się swoją twórczością na platformie często dla wielu osób jest formą zabawy i kreatywnego spędzania czasu, zdarza się jednak tak, że zostaną oni polubieni na tyle przez publikę, że będą mieli szansę zarabiać, robiąc to, co sprawia im przyjemność.

Jak zacząć nagrywanie tiktoków?

Aplikację TikTok można pobrać z App Store lub Sklepu Play. Jej obsługiwanie jest dość intuicyjne po włączeniu platformy społecznościowej, na naszym ekranie zaczną pokazywać się stworzone przez innych filmiki. Jeżeli jesteśmy jednak początkowymi twórcami, powinien nas zainteresować przycisk z plusem na dole ekranu. To właśnie tam będziemy dostęp do całego panelu, który pozwala nam na nagrywanie tiktoków, ich edytowanie i dodawanie. Na czym powinniśmy się jednak skupić, żeby się dobrze prezentowały.

Użycie odpowiedniej muzyki na TikToku

Jedna z pierwszych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać to dodanie muzyki do naszego nagrania. Dzięki temu nasze wideo będzie widoczne również w momencie wyszukiwania użytej przez nas piosenki, co następnie może doprowadzić do zwiększenia grona odbiorców naszego toktoka. Aplikacja nie tylko oferuje najpopularniejsze hity znane na całym świecie, które znajdziemy m.in. w zakładce virial, ale również podział piosenek ze względu na wydarzenia, czy kategorie nagrywanego filmiku. Dodatkowo mamy możliwość korzystania z dźwięków stworzonych przez innych użytkowników. Używając tych, które aktualnie są najczęściej używane mamy szanse na dotarcie do większego grona odbiorców.

Hashtagi na TikToku

Inną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać to używanie hashtagów. Odpowiednio dodane do opisu filmu pozwolą innym łatwiej wyszukać to, co nagramy. Aplikacja posiada opcję automatycznego sugerowania tego, co możemy dodać w kolejnym hashtagu. To również bardzo dobry sposób na zwiększenie popularności tiktoka na platformie. 

Oryginalny pomysł na nagrywanie TikToków

Znając techniczne podstawy, warto mieć pomysł na swój kanał lub przyszłe tiktoki. Jest wiele możliwości, które pozwolą nam na pokazanie swoich umiejętności. Może to być robienie makijażu, odgrywanie krótkich scenek albo gotowanie. Nasze nagranie z odpowiednimi, efektami, napisami i hashtagami może w przyszłości spowodować, że liczba odbiorców znacząco nam się zmniejszy. Warto również aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności aplikacji, chodzi to o komentowanie i dodawanie polubień. 

BS

fot. cottonbro z Pexels

Źródło: komputerswiat.pl

Słowa kluczowe: TikTok, jak nagrać, porady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
shakira
Top 10 memów dotyczących podejrzenia oszustwa podatkowego Shakiry [Zestawienie]

Jak internauci reagują na informacje dotyczące procesu Shakiry?

multiversus
Wersja beta gry MultiVersus jest juz dostępna!

Do kiedy będzie można grać w wersję beta?

zmierzch
Zestawienie memów dotyczących filmu "Zmierzch" 14 lat po jego premierze

Jak aktualnie prezentuje się fandom filmy "Zmierzch?

Polecamy
studentka z komputerem
Jaki jest polski student? Co i gdzie studiuje?

Co studiują Polacy, gdzie się uczą i mieszkają podczas nauki?

Zobacz jakie nowości z tej okazji przygotowała firma.
20. urodziny Google. Zobacz ciekawostki o wyszukiwarce!

Zobacz, jakie nowości z tej okazji przygotowała firma!

Ostatnio dodane
shakira
Top 10 memów dotyczących podejrzenia oszustwa podatkowego Shakiry [Zestawienie]

Jak internauci reagują na informacje dotyczące procesu Shakiry?

multiversus
Wersja beta gry MultiVersus jest juz dostępna!

Do kiedy będzie można grać w wersję beta?

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP