Internet - Technologie

Internet vs. telewizja. Które z nich wygrywa współczesną walkę?

2017-08-01 12:39:59

Odkąd Internet pojawił się ogólnodostępnie w prawie każdym domu, zaczął on rywalizować z telewizją o pierwsze miejsce wśród mediów informacyjnych i rozrywkowych. Z początku walka była jednostronna, ponieważ stare pokolenie nie chciało przywyknąć do sieci globalnej. Większość ludzi wolała pozostać przy dobrze im znanych starych nawykach. W społeczeństwie następuje jednak powoli pewna zmiana pokoleniowa, która z czasem będzie coraz bardziej postępowała.

Internet kontra telewizja

Czym różni się Internet od telewizji?
Przede wszystkim ceną w stosunku do zawartości. Telewizja jako abonament nie jest nam w stanie zapewnić tyle informacji. Internet za to u każdego dystrybutora gwarantuje nam różną prędkość przesyłania danych, ale jednocześnie dostajemy nieograniczoną ilość danych. Czy to zapewnia wiarygodność? Nie, ale jeśli potrafimy wyszukiwać, znajdziemy wszystko.

Źródło informacji
Łatwy dostęp do sieci sprawił, że zaczęliśmy korzystać z niej przy każdej okazji, kiedy potrzebujemy się czegoś dowiedzieć. To czyni dużą przewagę tego medium nad telewizją, ponieważ zyskujemy tutaj wolność, która nie jest uzależniona od czasu i miejsca. Uwidacznia się to zwłaszcza wśród uczniów szkół korzystających z tej opcji przy odrabianiu zadań domowych lub ściąganiu na testach.

Wyższy poziom rozrywki
Od pewnego czasu zauważa się, że duża ilość kanałów w telewizji nie sprawia, że czujemy się usatysfakcjonowani. Najczęściej jest tak, że i tak nie mamy co oglądać. Zwłaszcza, że poziom tego medium spada coraz bardziej, co sprawia, że seriale na podstawowych kanałach nie są odbierane za dobrze przez krytyków i normalnych odbiorców. Wąska baza filmowa jest powtarzana, więc zaczynamy się w końcu nudzić podczas siedzenia przy większym ekranie. Czy przez to powinniśmy oglądać na siłę? Większość z nas właśnie w takich momentach woli skorzystać z Internetu, gdzie możemy znaleźć platformy bogate w multimedia, swobodnie przeglądane według własnych preferencji. Tracą na tym także bardzo popularne telewizje śniadaniowe na rzecz znanych serwisów informacyjnych, które powoli próbują tworzyć własne wersje swoich programów zapewniających wiarygodność i rozrywkę.

Manipulacja celem przekazu
Nie od dzisiaj się mówi, że telewizja tylko manipuluje swoimi odbiorcami. Można stwierdzić, że to wymysły, ale nie do końca tak jest. Niekomercyjna część kanałów należąca do państwa jest kontrolowana przez politykę, co sprawia, że informacje docierające do nas są przekształcone w taki sposób, aby pokazać z dobrej strony władze kierujące krajem. Grunt to nie dać na siebie wpłynąć i w tym celu szukamy innych programów w charakterze zastępczym. Pojawia się jednak szybko obawa, czy cokolwiek w telewizji ma sens. Ma na pewno, ale większość ludzi szuka od razu ratunku w Internecie, ponieważ mamy tu większą wolność informacyjną. Jest więcej serwisów, więc zyskujemy o wiele lepsze możliwości porównania jakości docierających do nas danych.

Internet na szczycie
Zwycięzca może być tylko jeden, a tym razem jest to bezapelacyjnie sieć internetowa, która od lat deklasuje radio, telewizję, a nawet książki, tworząc coraz większą bazę i społeczność użytkowników. Młodzi ludzie już się nawet wychowują w towarzystwie Internetu, co sprawia, że korzystają z niego bardzo dużo. Przełom tego medium jest zauważalny już teraz na naszych oczach, a przyszłość także należy do niego. Zaczniemy to w końcu dostrzegać w każdych aspektach życia.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Medium, manipulacja, źródło informacji, sieć globalna, rozrywka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

Pozycjonowanie Stron w Warszawie
Pozycjonowanie Stron w Warszawie - Agencja SEO czy Freelancer? Warszawa

Obecnie do osiągania najwyższych celów, przedsiębiorcy muszą mocno stawiać na reklamę online.

Polecamy
Test polskich operatorów telefonii internetowej
Test polskich operatorów telefonii internetowej

Serwis Aviaa.com zbadał niezawodność usług oferowanych przez polskich operatorów telefonii internetowej. Badanie wykazało, że w pełni niezawodne są usługi oferowane tylko przez dwóch działających w Polsce operatorów, jednak pozostali - w większości - tylko nieznacznie ustępują im jakością usług.

Film z Blue-ray dostępny w sieci p2p
Film z Blue-ray dostępny w sieci p2p

Minęło parę tygodni od pojawienia się w sieciach p2p pierwszego zripowanego filmu z płyt HD DVD, a już jest dostępny pierwszy tytuł zgrany z Blu-ray

Ostatnio dodane
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.