Oprogramowanie - Technologie

Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Menu nie po polsku to spory problem

2019-04-11 13:25:49

Kupując komputer liczysz na komfort użytkowania już od pierwszych chwil po jego uruchomieniu. Problemy nie są mile widziane, tym bardziej, jeżeli nie da się ich szybko i łatwo rozwiązać. Jednym z najbardziej uciążliwych problemów są złe ustawienia językowe w systemie. Jake je zmienić, jeżeli prosta zmiana ustawień nie pomaga?

Monitor wyświetlający kod programu

Źródło problemu

Czasami zdarza się, że zakupiony przez nas sprzęt komputerowy pochodzi z innego kraju. Nie oznacza to, że jest on w jakiś sposób gorszy, czy też trwale naznaczony. Może się jednak nieco różnić domyślną konfiguracją, ale bez obaw - wszystko da się odkręcić.

Co może wydawać się zaskakujące, czasami nie pomaga tutaj prosta zmiana języka w ustawieniach. Dzieje się tak dlatego, że w tym przypadku problemem jest zmieniony domyślny region systemu Windows, a nie jego ustawienia językowe. Jest to zmiana wpływająca na o wiele więcej aspektów działania systemu operacyjnego, dlatego też zmienić ją jest odrobinę trudniej.

Zmiana regionu systemu Windows

By w pełni rozwiązać ten kłopot, należy przeprowadzić dogłębną zmianę regionu systemu. Nazywamy ją tutaj dogłębną, ponieważ istnieją dwie: dogłębna, do której nie jest tak łatwo dotrzeć oraz powierzchowna, którą być może nawet już znaleźliście próbując rozwiązać ten problem samemu, ale która niewiele zmieniła.

Dogłębna zmiana jest nieco bardziej schowana w odmętach ustawień od tej powierzchownej i wymaga uruchomienia komputera ponownie.

UWAGA: W trakcie wykonywania procesu, upewnij się, że wybrałeś lokalizację Polską. Pomyłka nie powinna uszkodzić systemu czy też komputera, ale trzeba będzie powtarzać cały proces jeszcze raz.

Win 10 zmiana regionu

Oto kroki jakie należy podjąć:

  • Wejdź w ustawienia (zębatka w menu start).
  • Wejdź w kategorię "Czas i język (mowa, region, data)".
  • Wejdź w podkategorię "Region i język" (tutaj też znajdziesz opcję zmiany powierzchownej - możesz ją też zmienić dla pewności).
  • Uruchom zakładkę "Administracyjne ustawienia języka".
  • Kliknij w “Zmień ustawienia regionalne systemu…”.
  • Z rozwijanego menu wybierz "Polski (Polska)".
  • Uruchom ponownie komputer.

Teraz już wszystko powinno wyświetlać się w języku polskim.

Naturalnie, nazwy opcji mogą być zapisane w innym języku. Wtedy wystarczy posłużyć sie tłumaczem internetowym, ponieważ układ menu oraz kroki jakie należy podjąć i ich kolejność, pozostają takie same.

KSK

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: zmiana języka, windows 10, lokalizacja, region, napisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Google Play Music
Google Play Music przestaje działać. Zastąpi go YouTube Music

Proces przeprowadzany jest stopniowo, nie wszyscy użytkownicy od razu zobaczą informację o zmuszeniu do zaprzestania korzystania z usługi.

PlayStation 5 User Experience
Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5 [WIDEO]

Zobaczcie, jak wygląda konsola nowej generacji w akcji.

Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Polecamy
Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Mobile Trends Awards - Empik
Aplikacja Empiku z dwoma nagrodami Mobile Trends Awards

Rozdano "Oscary branży mobilnej" w Polsce.

Ostatnio dodane
Google Play Music
Google Play Music przestaje działać. Zastąpi go YouTube Music

Proces przeprowadzany jest stopniowo, nie wszyscy użytkownicy od razu zobaczą informację o zmuszeniu do zaprzestania korzystania z usługi.

PlayStation 5 User Experience
Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5 [WIDEO]

Zobaczcie, jak wygląda konsola nowej generacji w akcji.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.