Internet - Technologie

Apple z rekordowymi przychodami z usług

2023-11-03 10:12:29

Apple ogłosiło raport kwartalny uznany za bardzo dobry, a jego dział usług (obejmujący Apple TV+, Apple Music i inne związane z mediami) osiągnął nowy rekord przychodów w wysokości 22,3 mld dol. To wzrost z 19,2 mld rok temu i 21,2 mld dol. w poprzednim kwartale.

Zobacz też: Jak odkryć nowe pasje i zainteresowania? - praktyczne porady

applePrzychody firmy Apple

W sumie koncern osiągnął przychody w wysokości 89,5 mld dol. i zyski w wysokości 23 mld dol., co odzwierciedla duży popyt na nową linię iPhone'ów. W poprzednim kwartale przychody wyniosły 81,8 mld dol., a zysk 19,88 mld dol. Rok do roku przychody spadły o 1 proc., ale w ciągu ostatnich miesięcy kontynuują trend wzrostowy. Natomiast w całym roku fiskalnym 2022/2023 przychody firmy wyniosły 383,29 mld dol.

"Firma Apple ma dziś przyjemność ogłosić rekordowy kwartał przychodów iPhone’a na koniec września i rekord wszech czasów przychodów z usług" – napisał w oświadczeniu Tim Cook, dyrektor generalny Apple. "Mamy obecnie najszerszą w historii gamę produktów na okres świąteczny, w tym linię iPhone'a 15 i nasze pierwsze modele Apple Watch neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Stanowi to kamień milowy w naszych wysiłkach, aby do roku 2030 wszystkie produkty Apple były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla".

Apple stara się poprawić swoje przychody m.in. podnosząc w zeszłym miesiącu ceny Apple TV+ i innych ofert subskrypcyjnych. Usługa Apple TV+ kosztuje teraz 9,99 dol.

"Udało nam się osiągnąć rekordowe przychody w App Store, reklamach, Apple Care, iCloud, usługach płatniczych i wideo, a także rekord przychodów z Apple Music" – dodał Cook, omawiając wyniki finansowe.

Apple pozostaje jedyną firmą na świecie, której wartość rynkowa jest wyceniana na ponad 3 biliony dolarów.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: firma Apple, dochody, usługi, apple, iphone, macbook pro, macbook, computer, iwatch, ios, osx,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
BBC
BBC Podcasts Premium już w Polsce

Ile będzie kosztowała usługa?

x
Prawie 300 marek ograniczyło reklamy na X/Twitterze

dlaczego marki rezygnują z reklam na tej platformie?

Polecamy
spotify
Top 10 memów związanych ze Spotify Wrapped 2022 [Zestawienie]

Jak internauci zareagowali na posumowanie w aplikacji?

Polecamy
Ostatnio dodane
BBC
BBC Podcasts Premium już w Polsce

Ile będzie kosztowała usługa?

x
Prawie 300 marek ograniczyło reklamy na X/Twitterze

dlaczego marki rezygnują z reklam na tej platformie?