Sprzęt komputerowy - Technologie

Apple MacBook Air - czy sprawdzi się w codziennej pracy?

2022-07-08 10:07:52

Apple MacBook Air to ultramobilny notebook, który dość szybko zyskał sobie szerokie grono zwolenników. Co ciekawe, został on w całości przeprojektowany i oparty o nowoczesny układ M2. Bez wątpienia sprzęt ten zachwyca swoją estetyką oraz lekkością. Zgodnie z początkowymi zamysłami Apple MacBook Air miał nawet zastąpić MacBook'a Pro. Wobec tego jak sprzęt ten radzi sobie w codziennej pracy?

Apple MacBook Air

Apple MacBook Air to ultramobilny notebook, który dość szybko zyskał sobie szerokie grono zwolenników. Co ciekawe, został on w całości przeprojektowany i oparty o nowoczesny układ M2. Bez wątpienia sprzęt ten zachwyca swoją estetyką oraz lekkością. Zgodnie z początkowymi zamysłami Apple MacBook Air miał nawet zastąpić MacBook'a Pro. Wobec tego jak sprzęt ten radzi sobie w codziennej pracy i nauce?

Apple MacBook Air- czym on się wyróżnia?

Apple MacBook Air to zupełnie nowy projekt komputera. Ultracienki i wydajny notebook został oparty o układ M2 co miało znacznie zwiększyć jego wydajność i jednocześnie funkcjonalność. Bez wątpienia parametry Apple MacBook Air mogą robić wrażenie. Na wstępie wyróżnia się przede wszystkim znacznie wydłużony czas pracy baterii. Zgodnie z tym, co oferuje producent, na jednym naładowaniu notebook ten może pracować nawet 18 godzin. Sprzęt ten zachwyca także dużym i niezwykle wyrazistym wyświetlaczem Liquid Retina. Niemniej jednak to chip M2 zapewnia mu maksymalną wydajność oraz szybkość. Z całą pewnością więc można powiedzieć, że Apple MacBook Air to sprzęt, który warty jest uwagi. Spełni on nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. Jednak jak poradzi sobie w codziennej pracy?

Czy Apple MacBook Air poradzi sobie w codziennej pracy?

Wielu użytkowników zadawało sobie pytanie, czy Apple MacBook Air będzie wstanie zastąpić MacBook Pro? Wynikało to z faktu, że w teorii model Air oferował nieco słabsze parametry niż tradycyjny MacBook Pro. Jednak pod żadnym pozorem nie można odmówić mu ponadprzeciętnej sprawności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego chipu M2, MacBook Air jest wstanie zaoferować wysoką płynność działania. Wobec tego idealne sprawdza się w przypadku blogowania, przeglądania stron internetowych czy nawet zgrywania filmów i plików. Nie da się również wskazać na jakiekolwiek opóźnienia w Finderze. Warto zaznaczyć, że przy dość podstawowych parametrach sprzęt ten solidnie znosi intensywną eksploatację, a także obciążenia. Apple MacBook Air oddaje do dyspozycji 2GB RAM, co przy współczesnych potrzebach i aplikacjach nie zawsze może okazać się mocno ograniczone. Niemniej jednak nie ma to wpływu na wydajność samego notebooka. Radzi sobie on z filmami w rozdzielczości Full HD, a także "bez zadyszki" otworzy wszystkie programy biurowe i aplikacje niezbędne do pracy. Producent oferuje również niezwykle długi czas pracy na jednym naładowaniu. Jednak przy maksymalnie intensywnej eksploatacji warto przygotować się na to, że może się on nieco skrócić.

Czy warto wybrać Apple MacBook Air na co dzień?

Nie da się ukryć, że jako notebook do zadań codziennych Apple MacBook Air poradzi sobie bez większych zarzutów. Jest on wstanie obsłużyć dużą ilość żądań jednocześnie, a także poradzi sobie z "ciężkimi" aplikacjami biurowymi. Komputer również oferuje solidne parametry pod względem jakości wyświetlacza. Warto zaznaczyć, że intensywna eksploatacja może nieco skrócić żywotność i wydajność baterii, co jest jednak całkowicie normalnym procesem w przypadku większości sprzętów. W takim wypadku wystarczy udać się do profesjonalnego serwisu na jej wymianę- jest ona i tak zalecana po upływie kilku lat pracy z Apple MacBook Air.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem komputerów MacBook AppleHome w Warszawie (https://applehome.pl/serwis-macbook-warszawa/)

Artykuł Partnera

fot. Shutterstock

Słowa kluczowe: MacBook AppleHome Warszawa, sklep, MacBook 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
kontroler Access
Premiera kontrolera Access do PlayStation 5

Urządzenie umożliwia dopasowanie sterowania do preferencji każdego użytkownika.

Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

PlayStation Portal
Pokazano PlayStation Portal oraz nowe słuchawki Pulse

Zobaczcie nowe urządzenie do obsługi funkcji Remote Play.

Polecamy
Słuchawki Turtle Beach Stealth 600 Gen 2
Słuchawki Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 - test i recenzja

Sprawdźcie, czy te słuchawki gamingowe do konsol PlayStation są dla was dobre!

Ulepszony komputer dla studenta
Upgrade komputera z okazji powrotu na uczelnię? Ile nam wyjdzie?

Nie zawsze musimy wraz z nowym rokiem akademickim kupować nowy sprzęt. Student może zapewnić sobie odpowiednie urządzenie modernizując swój dotychczasowy komputer!

Polecamy
Ostatnio dodane
kontroler Access
Premiera kontrolera Access do PlayStation 5

Urządzenie umożliwia dopasowanie sterowania do preferencji każdego użytkownika.

Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.