Sprzęt komputerowy - Technologie

Czy MacBook to dobry komputer do nauki?

2022-11-22 09:44:14

Posiadanie komputera do prezentacji i projektów jest niezbędnym narzędziem do rozpoczęcia nowego roku szkolnego czy akademickiego. W dzisiejszych czasach zeszyty i notatki z wykładów są zastępowane przez urządzenia elektroniczne, dzięki którym sporządzanie nauka jest bardziej praktyczna i łatwiejsza do udostępnienia. Dodatkowo zajęcia ewoluowały, gdyż bez konieczności przebywania w sali lekcyjnej można uczestniczyć w wykładzie przez Skype, Teams lub inną aplikację. W przypadku, gdy szukasz komputera, który będzie Ci towarzyszył przez całą karierę uniwersytecką, który zawiera zwinny i łatwy w obsłudze system operacyjny, jest lekki i ma unikalny i elegancki wygląd, warto rozważyć zakup MacBooka do nauki. Oto dlaczego.

MacBook do naukiPosiadanie komputera do prezentacji i projektów jest niezbędnym narzędziem do rozpoczęcia nowego roku szkolnego czy akademickiego. W dzisiejszych czasach zeszyty i notatki z wykładów są zastępowane przez urządzenia elektroniczne, dzięki którym sporządzanie nauka jest bardziej praktyczna i łatwiejsza do udostępnienia. Dodatkowo zajęcia ewoluowały, gdyż bez konieczności przebywania w sali lekcyjnej można uczestniczyć w wykładzie przez Skype, Teams lub inną aplikację.

W przypadku, gdy szukasz komputera, który będzie Ci towarzyszył przez całą karierę uniwersytecką, który zawiera zwinny i łatwy w obsłudze system operacyjny, jest lekki i ma unikalny i elegancki wygląd, warto rozważyć zakup MacBooka do nauki. Oto dlaczego. 

Potęga MacBooka Pro - to nie jest zwykły komputer

Jeśli jesteś studentem kierunków audiowizualnych lub graficznych, MacBook Pro będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, ponieważ moc tego komputera pozwala na wykonywanie zadań, które są niezwykle zasobożerne, takie jak animacja, retusz zdjęć czy projekty 3D. A dzięki ekskluzywnej dla systemu MacOS aplikacji Final Cut Pro X można edytować, importować, dystrybuować wideo 360°, a także tworzyć grafiki 2D i 3D bezpośrednio z poziomu programu.

A jeśli studiujesz inżynierię lub architekturę, ten model komputera Mac ułatwi Ci szybką i płynną pracę, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, w programach wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak AutoCad lub podobnych specjalistycznych oprogramowanych.

A dzięki technologii Multi-Touch będziesz mógł precyzyjnie sterować kursorem. To narzędzie dostosowuje swoje funkcje i skróty klawiszowe do używanego programu, ułatwiając realizację projektów i zadań.

Dane w chmurze i kopie zapasowe

Przechowuj swoje dokumenty w chmurze na swoim komputerze iMac. Najważniejsze pliki możesz przechowywać w iCloud, dzięki czemu masz pewność, że posiadasz kopię całej wykonanej pracy. Jednak najlepszą rzeczą w posiadaniu konta iCloud jest możliwość synchronizacji wszystkich urządzeń Apple, dzięki czemu możesz skopiować ważny tekst z iPada i bez problemu wkleić go do Worda na komputerze iMac. A dzięki AirDrop możesz błyskawicznie udostępniać wszystkie pliki swoje i pliki swoich współpracowników z innych urządzeń Apple, takich jak iPhone czy iPad.

Kompatybilność i najlepszy system operacyjny

System macOS jest kompatybilny z najpopularniejszym oprogramowaniem, dzięki czemu można pracować stabilnie bez awarii systemu. Nie martw się więc, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pracy z Pages, Keynote i Numbers, ponieważ pakiet Office oferuje wersję dla macOS. Do tego system Apple jest stale unowocześniany, co roku dostępne są darmowe aktualizacje.

MacBook Air: Lekki i niezmordowany, idealny na 12 godzin ciągłych zajęć lekcyjnych

MacBook Air oferuje nawet 12 godzin pracy na baterii, co jest cechą, której nie może osiągnąć prawie żaden inny laptop. Dzięki długiemu czasowi pracy na baterii możesz studiować bez obaw o to, że będziesz musiał znaleźć się w pobliżu gniazdka elektrycznego, aby naładować swój komputer Mac, niezależnie od tego, czy jesteś w klasie, w kawiarni, czy w domu przyjaciela i wykonujesz jakąkolwiek pracę - bo wiemy, że ukończenie projektów lub zadań zajmuje wiele godzin. Ponadto model ten może pozostawać w stanie czuwania nawet przez 30 dni, dzięki czemu nie utracisz żadnych plików i będziesz mógł pracować nieprzerwanie bez konieczności podłączania go do prądu.

Większa trwałość laptopów MacBook

A jeśli już zdecydowałeś się na zakup Maca do nauki, to powinieneś wiedzieć, że nie tylko będziesz miał wydajny komputer o eleganckim wyglądzie, ale że Twoja inwestycja posłuży Ci przez wiele lat i będzie narzędziem nauki, które będzie Ci towarzyszyć przez całą karierę. Zatem możesz być pewny, że MacBook będzie zawsze działał mimo upływu czasu bez problemu, z taką samą prędkością i mocą, ponieważ posiada bezpieczny system operacyjny, wolny od usterek.

Tekst powstał przy współpracy z AppleHome - Serwisem MacBook w Warszawie
(https://applehome.pl/serwis-macbook-warszawa/)

Artykuł Partnera

fo. shutterstock

Słowa kluczowe: specyfikacja, komputer do nauki, programy, funkcje, serwis, sklep
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

PlayStation Portal
Pokazano PlayStation Portal oraz nowe słuchawki Pulse

Zobaczcie nowe urządzenie do obsługi funkcji Remote Play.

MacBook
Czy warto kupić MacBooka?

Komputery Apple są popularne zarówno wśród profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników. Czy faktycznie warto kupić MacBooka?

Polecamy
Słuchawki Turtle Beach Stealth 600 Gen 2
Słuchawki Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 - test i recenzja

Sprawdźcie, czy te słuchawki gamingowe do konsol PlayStation są dla was dobre!

Brain Talker - chiński chip przybliżający nas do sterowania komputerem za pomocą myśli

Chińczycy pracują nad komputerem sterowanym za pomocą myśli i opowiadają o możliwościach, jakie otwiera ta technologia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

PlayStation Portal
Pokazano PlayStation Portal oraz nowe słuchawki Pulse

Zobaczcie nowe urządzenie do obsługi funkcji Remote Play.