Multimedia - Technologie

Zwiastun live-action "The Medium" - zobacz jak powstał trailer polskiego horroru [FOTO]

2021-01-18 11:20:00

14 stycznia odbyła się premiera trailera wyczekiwanej gry The Medium, stworzonej przez polski Bloober Team. Nad produkcją filmu pracowało Platige Image wraz ze swoim domem produkcyjnym Dobro. W tajniki przygotowań, pracy na planie, scenariusza i efektów specjalnych wprowadzają zaangażowani w projekt twórcy z Platige.

Zobacz: Zdjęcia z planu zwiastuna live-action "The Medium">>

Zdjęcie z planu trailera live-action The Medium - zwiastun live-action

Przygotowany na zlecenie Bloober Team trailer to pełen napięcia i grozy balans na granicy świata realnego i mrocznej wizji rodem z obrazów Zdzisława Beksińskiego. Artyści Platige Image i Dobro rozpoczęli prace nad filmem kilka miesięcy przed jego premierą żeby mogło dojść do realizacji tego widowiskowego trailera. Gwarantem oddania pełnego grozy klimatu gry był scenariusz, napisany przez Tomka Bagińskiego, któremu twórczość Zdzisława Beksińskiego jest niezwykle bliska. Głównym zadaniem było podkreślenie emocjonalnej strony opowieści, a jednocześnie utrzymanie jak największej ilości zwrotów akcji w tajemnicy, tak by budować określony nastrój nie zdradzając historii.

– The Medium to jak dotąd nasz największy i najbardziej ambitny projekt – komentuje Piotr Babieno, CEO Bloober Team. – Gdy zastanawialiśmy się, kto mógłby zająć się scenariuszem trailera, naturalnym wyborem stał się Tomasz Bagiński. W końcu jego nominowana do Oscara Katedra również była inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego, podobnie jak świat duchów w naszej grze. Osobiście bardzo się cieszę, że mogliśmy stworzyć coś razem.

– Kiedy zdecydowaliśmy z Bloober Team, że celujemy w teaser aktorski, było jasne, że chcemy w ten sposób zaakcentować emocjonalną stronę tej gry – Medium to innowacyjny horror, ale jego główną zaletą są fantastyczne osobowości wszystkich postaci, zarówno bohaterów jak i przeciwników. Mając do dyspozycji aktorów, mogliśmy pójść w stronę emocji jeszcze mocniej niż gdybyśmy mieli tylko animowane postaci. – dodaje Tomek Bagiński.

– Nadszedł czas, w którym polski rynek gier jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w gospodarce, a polscy producenci, tacy jak Bloober Team, się globalizują. Skala produkcji gry AAA jaką jest The Medium była tak duża, że warto było połączyć siły. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej współpracy. – komentuje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Film, o który mowa w artykule, możecie zobaczyć tutaj:

ip

fot. materiały prasowe Platige Image

Słowa kluczowe: The Medium, Trailer, Zwiastun live action, Bloober Team, Tomasz Bagiński

"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action (10)

"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action
"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action
"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action
"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action
"The Medium" - Kulisy powstawania trailera live-action
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gry logiczne zagadki na myślenie
Najlepsze gry logiczne na PC

Czy podejmiesz się wyzwania?

Watch Dogs: Legion
Watch Dogs: Legion - gra dostała tryb multiplayer [WIDEO]

9 marca 2021 będzie dostępna bezpłatna aktualizacja z trybem online.

Polecamy
Marvel's Avengers - gra 2020
Marvel's Avengers - nowe zwiastuny gry i fragmenty rozgrywki [WIDEO]

Gra łączy oryginalną, kinową fabułę z rozgrywką dla jednego gracza i rozgrywką w trybie współpracy.

Anno History Collection
Znamy szczegóły i datę premiery Anno History Collection [WIDEO]

Nowości to m. in. rozdzielczość 4K, zgodność zapisu stanu gry czy wsparcie dla wielu ekranów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Watch Dogs: Legion
Watch Dogs: Legion - gra dostała tryb multiplayer [WIDEO]

9 marca 2021 będzie dostępna bezpłatna aktualizacja z trybem online.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.