Internet - Technologie

Szusowanie w sieci ***

2005-11-30 00:00:00

Szusowanie w sieci

Śniegu jeszcze niezbyt dużo, lecz pełnia sezonu narciarskiego zbliża się dużymi krokami. Każdy ma swoje ulubione miejsca, trasy zjazdowe, na których zawsze są dobre warunki do szusowania i miła atmosfera. Lecz może czas coś zmienić i wybrać się na podbój czegoś nowego? W tym celu powstały strony, które pozwoliłem sobie opisać, a dzięki którym fani białego szaleństwa będą mogli znaleźć coś dla siebie, bo przecież dla nich też jest miejsce w sieci. Potem zostanie już tylko zabranie nart, desek, sanek oraz innych gadżetów i udać się na stok.

 www.lasource.f9.co.uk

www.narty.easygo.pl - Strona posiadająca bardzo dobry layout, który razi swoją prostotą i ogromem informacji. Raj dla podróżników. Można tu wybrać kraj w którym chcemy poszusować, jak i kiedy tam dojechać, oraz ile zapłacić. Dla spóźnialskich są także oferty last minute. Jeśli interesuje cię wypad na narty samochodem, również znajdziesz coś dla siebie. Znajdziemy tu także (w dolnej części strony) rekomendacje, dzięki którym łatwiej wybierzemy cel naszej podróży. Jeśli już zdecydujemy się na konkretną ofertę, ujrzymy bardzo dokładne informacje dotyczące całego pobytu, od położenia danego miejsca, wyżywienia po warunki narciarskie. Możemy również zobaczyć hotel, w którym będziemy wypoczywali po całym dniu szaleństwa pośród białego puchu. Jest również przewodnik po krajach i regionach. A może gorące lato w środku zimy? Pod zakładka Plaża znajdziesz oferty podróży do ciepłych krajów.

www.narty.ezakopane.pl - Wszystko co w stolicy polskich Tatr najlepsze. Portal promuje także sąsiednie miejscowości, takie jak Białka Tatrzańska, Kościelisko i Poronin. Bogate informacje o wyciągach, noclegach oraz dział pt. Skoki narciarskie, gdzie niepodzielnie króluje Adam Małysz.

www.wierchy.pl - Serwis skromny, ale konkretny. Znajdziecie tu głównie bogatą bazę noclegową, „Mroźne tematy” oraz informacje o tym gdzie warto jeździć. Są także wiadomości o tym jak serwisować sprzęt i co jest obecnie na topie.

 www.impel-bohinj.si

www.skionline.pl - Strona pod patronatem Polskiego Związki Narciarskiego. Znajdziecie tu dosłownie wszystko czego chciałby się dowiedzieć początkujący lub zaawansowany narciarz. Dla mnie numer 1!!!

www.snowboard.pl - Coś dla maniaków jeżdżenia na deskach. Znajdują się tu wiadomości o najbliższych impreach snowboardowych, regiony godne polecenia, sklep ze sprzętem i giełda.

www.narty.pl - Na pierwszy rzut oka nic ciekawego, lecz jeśli przypatrzeć się uważniej, strona staje się coraz ciekawsza. Layout i makieta pozostawiają wiele do życzenia, lecz po przezwyciężeniu pierwszej odrazy, potem jest już tylko lepiej. Dokładne informacje pogodowe, recenzje i cenniki to tylko malutka cząstka tego co znajdę się w tym bogatym serwisie.

www.narty.z-ne.pl - Największym, choć nie jedynym autem serwisu jest wyszukiwarka, która bardzo ułatwia poruszanie się po serwisie. Nie będziemy musieli otwierać wielu okien, by znaleźć to co chcemy. Bardzo rzuca się w oczy szkoła snowboardu, prowadzona przez rodziców Jagny Marczułatis, do której chyba warto się zapisać. Aktualna pogoda, baza noclegowa, aktualności oraz trochę o snowboardzie, to właśnie narty.z-ne.pl

Poniższa tabela przedstawia atuty i wady opisanych stron:

 

 

Aktual- ności

Noclegi

Warunki pogodowe

Kamery

Informacja o czynnych wyciągach

Wypoży- czalnie sprzętu

Szkoły narciarskie

Wyszuki- warka

Inne

www.narty.easygo.pl

Nie

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Tak

Tak (rekomen- dacje)

www.narty.z-ne.pl

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak (snowboard)

www.narty.pl

Tak

Nie

Tak

Nie

Tak

Nie

Nie

Nie

Tak (m.in. nowości sprzętowe)

www.narty.ezakopane.pl

Tak

Tak

Tak

Nie

Tak

Tak

Tak

Nie

Tak (sprzęt i A. Małysz)

www.wierchy.pl

Tak

Tak

(tylko pokrywa śnieżna)

(są, ale nie działają)

Tak

Nie

Nie

Tak

Tak (giełda)

www.skionline.pl

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak (księgarnia, sprzęt)

www.snowboard.pl

Tak

Nie

Nie

Tak

Nie

Nie

Nie

Tak

Tak (giełda, sklep, imprezy)

 

Ocenił: Mirosław Matusiak (miroslaw.matusiak@dlastudenta.pl)

 

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • DATY !!! [0]
  mistrz
  2006-01-07 10:20:57
  a może by tak datę oceny podać. Bo nie wiem czy to artykuł z poprzedniego wieku czy z wczoraj.
 • wpisujcie sie gdzie jedziecie !! [0]
  Anka
  2005-11-30 15:50:02
  ja do Karpacza, tam jest zawsze swietnie
Zobacz także
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.

Koniec Mixera! Microsoft zamyka swoją platformę streamingową i łączy siły z Facebookiem

Podkupienie największych streamerów nie pomogło z budowaniu potęgi.

Polecamy
1/3 Polaków nie wie, co to jest internet
1/3 Polaków nie wie, co to jest internet

Interesujące dane napłynęły z opublikowanego wczoraj raportu Eurostatu. Według niego aż 33% obywateli Polski nigdy nie miało kontaktu z internetem.

Podejmując facebookowe wyzwanie
Podejmując facebookowe wyzwanie

Coraz częściej obserwowane na facebooku, popularne wśród użytkowników portalu - facebookowe wyzwania. Od pewnego czasu na portalu nastała moda na podejmowanie różnego rodzaju wyzwań. Co publicznie deklarują użytkownicy facebooka?

Polecamy
Ostatnio dodane
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.