Internet - Technologie

Podejmując facebookowe wyzwanie

2015-02-09 15:12:56

Coraz częściej obserwowane na facebooku, popularne wśród użytkowników portalu - facebookowe wyzwania. Od pewnego czasu na portalu nastała moda na podejmowanie różnego rodzaju wyzwań. Co publicznie deklarują użytkownicy facebooka?

Modę na facebookowe wyzwania zapoczątkowało Water Challenge, które parodiowało charytatywną akcję Ice bucket challenge. Potem nadszedł czas na wyzwania piwne, które użytkownicy Facebooka szybko zaczęli podejmować. Wyzwanie to polegało na nagraniu przez użytkownika portalu filmiku, na którym jednym duszkiem wypija kufel piwa. Druga część zadania polegała na nominacji znajomych do wykonania tego samego zadania. Dzięki nominacji kolejnych osób, zaczął tworzyć się swoisty łańcuszek osób podejmujących wyzwanie, a liczba zainteresowanych wzrastała.

Wraz z zanikiem wyzwania piwnego w jego miejsce powstała moda na podejmowanie innych wyzwań. Niezwykłymi, zyskującymi wielu zwolenników wyzwaniem były wyzwania noworoczne, w których facebookowicze deklarowali się, co w 2015 roku planują zacząć robić.

Zostało utworzonych wiele wyzwań, skupiających osoby, które planują w 2015 roku zadbać o własne ciało oraz kondycję. Powstały m.in. "Podejmij wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni",czy "Wyzwanie na jędrne pośladki". Jak piszą założyciele jednego ze sportowych fanpejdźy:

- Spalamy zbędny tłuszczyk oraz skupiamy się w tym wyzwaniu na naszych brzuszkach.

Na tego typu fajpejdżach zamieszczane są plany treningów, jadłospisy diet oraz coraz to nowsze informacje pomagające osobom podejmującym wyzwanie w zrealizowaniu założonego celu. Podejmujący wezwanie dzielą się na fanpejdżach przebiegiem wyzwań oraz swoimi spostrzeżeniami odnośnie wykonywanych ćwiczeń.

Jednym z najbardziej popularnych wśród facebookowiczów wyzwań są wyzwania książkowe. Fanpejdź ten skupia miłośników książek oraz tych, którzy zaniedbali swoje czytelnictwo i chcieliby nadrobić zaległości w bieżącym roku. Osoby podejmujące tego typu wyzwania proponują sobie na wzajem jakie książki warto przeczytać oraz dzielą się swoimi wrażeniami z przeczytania danych pozycji książkowych.

- Wczoraj będąc w księgarni trafiłam na dość nietypową książkę. Słyszałam już o niej to i tamto, ale nie spodziewałam się czegoś takiego! Bardzo kreatywne i zabawne..tylko, że szkoda tak zniszczyć książkę Emotikon smile a Wy co o tym myślicie?- pisze jedna z użytkowniczek.

To, o czym piszą podejmujący książkowe wyzwanie to też to, gdzie i w jakiej cenie można nabyć najnowsze pozycje wydawnicze oraz co ich zdaniem warto przeczytać.

Sport i książki to nie wszystko! Poza najpopularniejszymi wyzwaniami powstają też takie, o których nie wszyscy słyszeli. Jednym z takich wyzwań jest "4 - miesięczna metamorfoza. Aktywnie z niedoczynnością". Fanpejdż skupia tych, którzy chcą podjąć walkę z niedoczynnością, chcąc przyśpieszyć swój metabolizm. Jak pisze założycielka wyzwania:

- Dlaczego właśnie 4 miesiące? Dokładnie tyle zajęło mi przekroczenie magicznej granicy utraty pierwszych kilogramów. Zanim podejmiesz wyzwanie uzbrój się w cierpliwość, a przede wszystkim zbuntuj się - przeciwko swoim dawnym nawykom, przeciwko ludziom, którzy Cię oceniają, przeciwko wadze, która nie chce się ruszyć i przeciwko swojemu niedoczynnemu "nie chcę mi się". Jeśli chcesz świetnie wyglądać w bikini, to jest właśnie najlepszy moment na zmiany.

Do najpopularniejszych wyzwań należą także wyzwania kulinarne, na których facebookowicze wymieniają się przepisami na różnego typu potrawy i przekąski oraz spostrzeżeniami na temat przygotowywania potraw oraz swoim doświadczeniem w gotowaniu. Innym, ciekawym i pozytecznym wyzwaniem jest wyzwanie "30 dni z angielskim". Jak zapewniają twórcy jego twórcy:

- Dzięki temu wydarzeniu, po 30 dniach przeczytasz artykuł z BBC w oryginale ze 100% zrozumieniem. Nauka angielskiego jeszcze nigdy nie była tak skuteczna! Codziennie w naturalny sposób przyswoisz jeden zwrot lub słówko po angielsku z definicją i przykładami użycia. Po 30 dniach poznasz 30 nowych i ciekawych zwrotów i spokojnie, bez żadnych trudności przeczytasz autentyczny tekst pisany po angielsku!

Co daje podejmowanie tego typu wyzwań? Z pewnością wspólne podejmowanie wyzwań sprzyja podjęciu kroków w kierunku wprowadzenia w życie swoich planów, o których albo zapominaliśmy albo tych, które wiecznie odkładaliśmy na potem. Podejmujący wyzwania dzielą się własnymi osiągnięciami, przez co wzajemnie się zachęcają do dalszej pracy. Dodatkowym atutem wyzwań jest również możliwość uzyskania informacji od innych podejmujących wyzwanie. Przykładowo, Osoby podejmujące wyzwanie książkowe wymieniają się informacjami na temat tego, co warto przeczytać oraz gdzie tanio kupić ksiązki. Z kolei podejmujący wyzwania sportowe wymieniają cenne informacje na temat tego jak ćwiczyć, by osiągnąć oczekiwane efekty oraz by nie nabawić się kontuzji.

Zazwyczaj nasze postanowienia skupiają się na naszych słabych punktach i niedoskonałościach, których chcemy się pozbyć. Warto zatem dbać o to, by realizować swoje postanowienia. Być może wielu facebookowiczom podejmowanie wyzwań pomoże we wcielaniu w życie swoich planów.

Joanna Matuła

Słowa kluczowe: wyzwanie na facebooku, facebookowe wyzwania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.

Koniec Mixera! Microsoft zamyka swoją platformę streamingową i łączy siły z Facebookiem

Podkupienie największych streamerów nie pomogło z budowaniu potęgi.

Polecamy
Apple domaga się zamknięcia blogu swoich fanów
Apple domaga się zamknięcia blogu swoich fanów

Czy serwis zrzeszający fanów danego producenta może być solą w jego oku? Apple domaga się zamknięcia bloga Applemania, który od lat zrzesza tysiące miłośników tej marki.

Nasza-klasa walczy o użytkowników
Nasza-klasa walczy o użytkowników

Spółka ma w planach również wprowadzenie własnego komnikatora oraz wzbogacenie serwisu o gry.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.