Internet - Technologie

Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

2019-01-30 11:33:27

Jeśli chcesz potraktować YouTube jako sposób na wygenerowanie dochodów, to musisz swoje materiały uznać za towar. Trzeba więc będzie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak je sprzedać, komu i za ile. W tym artykule dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

YouTuBeReklamy? Nie licz na nie.

Dochód z reklam nigdy nie jest duży. Oczywiście – na początku właśnie te kilka dolarów będzie jedynym, co wielu autorom w ogóle uda się zarobić, ale na dłuższą metę faszerowanie filmu reklamami jest dla widzów nie do przyjęcia, więc albo w ogóle opuszczają oni kanał, albo uruchamiają adblocka, co w praktyce sprowadza się do tego samego: do ograniczenia dochodów z reklam praktycznie do zera. Trzeba więc innych narzędzi.

Po prostu poproś o wypłatę

Odpowiedź na pytanie o to, https://www.zarobkowyninja.pl/jak-zarabiac-na-youtube/, jest dziś prosta jak konstrukcja cepa: po prostu poproś o pieniądze. Choć ludzie generalnie niechętnie dzielą się pieniędzmi, zapłacą za dobre, wartościowe treści. Nie zbierasz ich jednak bezpośrednio, tylko przez platformę taką, jak Patronite i jest to naprawdę świetny sposób, ponieważ możesz ustalić własne progi wpłat, możesz dodatkowo premiować sponsorów i możesz też zacząć tak działać już od pierwszego filmu, na co nie pozwoli kolejna metoda, czyli

Publikacja materiałów partnerskich

Nieznanemu youtuberowi nikt tego nie zaproponuje, ale kiedy zbudujesz swoją markę, to firmy będą proponowały ci współpracę. Tu już są różne warianty: materiały sponsorowane, lokowanie produktu, umieszczenie w filmie bloku reklamowego – kwestia dogadania. To formułą dająca bardzo dobre perspektywy finansowe, ale nie oszukujmy się: wiele kanałów nigdy nie osiągnie takiego poziomu rozwoju, by działać w ten sposób, a niektóre nie będą dla reklamodawców atrakcyjne choćby tylko ze względu na styl lub tematykę.

Sprzedaż własnych produktów

Zawsze jednak możesz zostać swoim własnym partnerem. YouTube nie musi być samodzielną platformą sprzedażową, ale medium wspierającym. Jeśli masz e-booka albo organizujesz e-kursy, to w swoich materiałach filmowych możesz je promować niemal bez ograniczeń, napędzając sobie sprzedaż. Plus jest taki, że masz wtedy kontrolę nad stylem i intensywnością kampanii, a cały zysk idzie prościutko na twoje konto, jednak ta metoda też zadziała dopiero przy rozbudowanej społeczności.

Podsumowanie

Na pewno nie zarobisz fortuny na pierwszym filmie, ale YouTube daje naprawdę olbrzymie możliwości. Od ciebie zależy, czy zaczniesz skromnie, czy od razu z wielkiego kalibru. Przygotowanie kanału z wartościowymi treściami, których YT nie zdejmie za naruszenia praw autorskich albo źle oznaczone treści, będzie punktem wyjścia w każdym przypadku i dlatego na tym powinieneś skupić się w pierwszej kolejności.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: monetyzacja toytube, reklamy youtube, zarobki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Allegro rozpoczyna wspÃłłpracę z MediaMarkt
Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Już od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.

Pozycjonowanie strony
Pozycjonowanie Warszawa, czyli co to jest lokalne pozycjonowanie strony? Warszawa

Co trzeba wiedzieć o działaniach SEO? Czym charakteryzuje się pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Polecamy
Chcą uwolnić listopad od świąt
Chcą uwolnić listopad od świąt

Mimo, że mamy listopad, w mediach pojawia się coraz więcej świątecznych reklam. Grupa internautów postanowiła zaprotestować i założyła serwis "Manifest grudniowy. Uwolnimy listopad od świąt!".

1/3 Polaków nie wie, co to jest internet
1/3 Polaków nie wie, co to jest internet

Interesujące dane napłynęły z opublikowanego wczoraj raportu Eurostatu. Według niego aż 33% obywateli Polski nigdy nie miało kontaktu z internetem.

Ostatnio dodane
Allegro rozpoczyna wspÃłłpracę z MediaMarkt
Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Już od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.

Pozycjonowanie strony
Pozycjonowanie Warszawa, czyli co to jest lokalne pozycjonowanie strony? Warszawa

Co trzeba wiedzieć o działaniach SEO? Czym charakteryzuje się pozycjonowanie lokalne?