Internet - Technologie

Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

2019-01-30 11:33:27

Jeśli chcesz potraktować YouTube jako sposób na wygenerowanie dochodów, to musisz swoje materiały uznać za towar. Trzeba więc będzie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak je sprzedać, komu i za ile. W tym artykule dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

YouTuBeReklamy? Nie licz na nie.

Dochód z reklam nigdy nie jest duży. Oczywiście – na początku właśnie te kilka dolarów będzie jedynym, co wielu autorom w ogóle uda się zarobić, ale na dłuższą metę faszerowanie filmu reklamami jest dla widzów nie do przyjęcia, więc albo w ogóle opuszczają oni kanał, albo uruchamiają adblocka, co w praktyce sprowadza się do tego samego: do ograniczenia dochodów z reklam praktycznie do zera. Trzeba więc innych narzędzi.

Po prostu poproś o wypłatę

Odpowiedź na pytanie o to, https://www.zarobkowyninja.pl/jak-zarabiac-na-youtube/, jest dziś prosta jak konstrukcja cepa: po prostu poproś o pieniądze. Choć ludzie generalnie niechętnie dzielą się pieniędzmi, zapłacą za dobre, wartościowe treści. Nie zbierasz ich jednak bezpośrednio, tylko przez platformę taką, jak Patronite i jest to naprawdę świetny sposób, ponieważ możesz ustalić własne progi wpłat, możesz dodatkowo premiować sponsorów i możesz też zacząć tak działać już od pierwszego filmu, na co nie pozwoli kolejna metoda, czyli

Publikacja materiałów partnerskich

Nieznanemu youtuberowi nikt tego nie zaproponuje, ale kiedy zbudujesz swoją markę, to firmy będą proponowały ci współpracę. Tu już są różne warianty: materiały sponsorowane, lokowanie produktu, umieszczenie w filmie bloku reklamowego – kwestia dogadania. To formułą dająca bardzo dobre perspektywy finansowe, ale nie oszukujmy się: wiele kanałów nigdy nie osiągnie takiego poziomu rozwoju, by działać w ten sposób, a niektóre nie będą dla reklamodawców atrakcyjne choćby tylko ze względu na styl lub tematykę.

Sprzedaż własnych produktów

Zawsze jednak możesz zostać swoim własnym partnerem. YouTube nie musi być samodzielną platformą sprzedażową, ale medium wspierającym. Jeśli masz e-booka albo organizujesz e-kursy, to w swoich materiałach filmowych możesz je promować niemal bez ograniczeń, napędzając sobie sprzedaż. Plus jest taki, że masz wtedy kontrolę nad stylem i intensywnością kampanii, a cały zysk idzie prościutko na twoje konto, jednak ta metoda też zadziała dopiero przy rozbudowanej społeczności.

Podsumowanie

Na pewno nie zarobisz fortuny na pierwszym filmie, ale YouTube daje naprawdę olbrzymie możliwości. Od ciebie zależy, czy zaczniesz skromnie, czy od razu z wielkiego kalibru. Przygotowanie kanału z wartościowymi treściami, których YT nie zdejmie za naruszenia praw autorskich albo źle oznaczone treści, będzie punktem wyjścia w każdym przypadku i dlatego na tym powinieneś skupić się w pierwszej kolejności.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: monetyzacja toytube, reklamy youtube, zarobki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
internet mobilny
Dlaczego lepiej wybrać internet mobilny niż stacjonarny?

Każdy student potrzebuje stałego dostępu do sieci, szczególnie w czasie pandemii, gdy zajęcia prowadzone są zdalnie.

Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.

Polecamy
Nie posłuchasz już muzyki na Twitchu. Masowe bany dla streamerów

Wprowadzono nowy regulamin dotyczący wykorzystywania muzyki podczas transmisji. Efekt? Setki banów.

Koniec Mixera! Microsoft zamyka swoją platformę streamingową i łączy siły z Facebookiem

Podkupienie największych streamerów nie pomogło z budowaniu potęgi.

Polecamy
Ostatnio dodane
internet mobilny
Dlaczego lepiej wybrać internet mobilny niż stacjonarny?

Każdy student potrzebuje stałego dostępu do sieci, szczególnie w czasie pandemii, gdy zajęcia prowadzone są zdalnie.

Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

Konkurs Ziaja
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.