Internet - Technologie

Jak wykorzystać Chat GPT w praktyce? Oto 3 sposoby

2023-05-09 13:27:47

Chat GPT w ostatnim roku zyskał dużą popularność na całym świecie. Tak łatwa dostępność sztucznej inteligencji jest przełomowym rozwiązaniem, które można wykorzystać w codziennym życiu. Jak zastosowania może ona mieć?

Zobacz też: Sztuczna inteligencja a redukcja etatów. Jakie zawody są zagrożone?

chat gptJak wykorzystać Chat GPT?

Chat GPT to zaawansowany model językowy, który jest oparty na sztucznej inteligencji. Potrafi on generować spójny tekst, który oparty jest na wielu zewnętrznych źródłach. Warto mieć na uwadze więc to, że jego treści nie są autorskie. Kopiowanie więc jego tekstów np. w celu napisania wypracowania na studia bądź do szkoły może być traktowane jako plagiat, czego wielu użytkowników nie jest świadoma. Inspirowanie się jednak Chatem GPT może ułatwić nam znacząco pracę. Jak go dobrze wykorzystać?

Tłumaczenie prostych informacji na inny język

Warto zauważyć, że Chat GPT dostępny jest w różnych wersjach językowych. Pisanie, krótkich tekstów, czy też informacji po angielsku, czy też po niemiecku nie każdemu przychodzi łatwo. Tworzenie tego typu treści dla wielu z nas może być również czasochłonne. W takim przypadku Chat GPT na podstawie napisanych przez nas informacji samodzielnie przetłumaczy je na dowolny język. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu wygenerowanej wiadomości, aby upewnić się, że urządzenie nie pomyliło niektórych zwrotów.

Chat GPT jako pomoc w pisaniu

Chat GPT może być również wykorzystywany w momencie, w którym poszukujemy inspiracji do napisania naszych własnych tekstów. Może to być praca magisterska, tekst piosenki, czy też brakujący rym do naszego wiersza. Pomysły na temat tego, jakie problemy można poruszyć w kolejnych akapitach, czym zainspirować się w dalszej części piosenki możemy znaleźć wpisując odpowiednie frazy do Chatu GPT. Warto jednak pamiętać o niekopiowaniu bezpośrednio wygenerowanych tekstów, ponieważ mogą być one uznane za plagiat. 

Nauka z Chatem GPT

Chat GPT może również przydać się podczas nauki. Chcąc zrozumieć skomplikowane tematy, możemy poprosić go o wytłumaczenie nam, na czym one polegają, na jakie zagadnienia warto zwrócić uwagę, czy też dopytać się o szczegóły. W ten sposób zaoszczędzimy również dużo czas i będziemy mieli dostęp do kluczowych informacji, które później pojawią się na egzaminie. 

BS

fot. Pexels

Źródło: antyweb.pl

Słowa kluczowe: chat GPT, sztuczna inteligencja, jak wykorzystać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
tiktok
Jak usunąć film na TikToku? - instrukcja krok po kroku

Zobacz, jak w łatwy sposób usunąć nagranie z aplikacji.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.