Pomocna dłoń - Technologie

Jak śledzić telefon Android swojego dziecka: Kompletny przewodnik

2023-08-14 09:54:59

W dzisiejszej erze cyfrowej ochrona naszych dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami i cyberprzemocą jest najważniejszym priorytetem. Śledzenie telefonu Android swojego dziecka może dostarczyć cennych informacji na temat ich aktywności online i pomóc w zapewnieniu im bezpieczeństwa. W tym kompleksowym przewodniku przedstawiliśmy pięć najlepszych narzędzi do monitorowania telefonu Twojego dziecka. Dzięki tym użytkownikom przyjaznym aplikacjom szpiegowskim możesz być na bieżąco z ich lokalizacją, interakcjami w mediach społecznościowych i nie tylko, co daje Ci spokój ducha i pozwala być obecnym dla Twojego dziecka bez naruszania ich prywatności.

Jak śledzić telefon AndroidDlaczego śledzić telefon swojego dziecka?

Jednym z głównych powodów śledzenia telefonu swojego dziecka jest ochrona go przed niebezpieczeństwem. Są jeszcze zbyt mali, by wiedzieć, co jest dla nich dobre, ale jednocześnie ciągłe nadzorowanie może tylko ich odstraszyć. Najlepszym sposobem na ich ochronę jest pozostawanie w cieniu, obserwowanie, co się dzieje w ich życiu i podejmowanie działań tylko wtedy, gdy wyczuwasz rzeczywiste zagrożenie.

Najlepsze narzędzia do śledzenia telefonu Android swojego dziecka

Oto pięć najlepszych narzędzi, które możesz użyć do monitorowania telefonu swojego dziecka.

Cocospy: Najlepsza aplikacja do śledzenia Androida

CocospyCocospy jest specjalnie opracowany do kontroli rodzicielskiej. Kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iPhone'em, ten darmowy program do szpiegowania telefonu bez instalacji pozwala monitorować nawet 30 popularnych aplikacji mobilnych, w tym media społecznościowe takie jak WhatsApp, Viber, Facebook i Snapchat. Dzięki funkcji monitorowania GPS będziesz również na bieżąco z lokalizacją swojego dziecka, pozwalającą śledzić ich dokładne miejsce na mapie.

Oprócz zdalnego monitorowania, możliwe jest również wysyłanie zdalnych poleceń, takich jak blokowanie strony internetowej, usuwanie nieodpowiednich aplikacji lub dostęp do skasowanych informacji. Nawet jeśli twoje dzieci próbują cię przechytrzyć, zmieniając nazwy kontaktów, natychmiast zostaniesz o tym powiadomiony.

Zalety

● Łatwy w instalacji dzięki automatycznej konfiguracji

● Synchronizacja informacji z urządzenia docelowego zajmuje mniej czasu

● Usunięte wiadomości i dzienniki połączeń można zobaczyć

● Nie jest wymagane root ani jailbreaking

● Możesz sprawdzić bezpłatną wersję demonstracyjną przed zakupem aplikacji

Wady

● Nie możesz nagrywać połączeń

● Niektóre funkcje po prostu nie działają, ponieważ są wciąż w fazie rozwoju

FamiSafe: Doskonała aplikacja do kontroli rodzicielskiej

FamiSafeFamiSafe to kolejna popularna aplikacja do kontroli, która umożliwia śledzenie telefonu Android twojego dziecka. Nie tylko pomaga chronić twoje dzieci przed prześladowcami, ale także zapewnia, że nie są zaangażowane w działania nieodpowiednie dla ich wieku. Na przykład możesz włączyć automatyczne wykrywanie niestosownych obrazów i później je zamazać lub usunąć. Ta funkcja obejmuje również wiadomości w mediach społecznościowych; każda toksyczna lub nieodpowiednia wiadomość zostanie natychmiast usunięta.

Wraz z tym zaawansowanym filtrem internetowym, FamiSafe działa jak tarcza między twoimi dziećmi a nieodpowiednimi stronami internetowymi. Za każdym razem, gdy spróbują przeniknąć przez tę tarczę, zostaniesz natychmiast powiadomiony. Inne funkcje, które ułatwiają twoje życie, to śledzenie lokalizacji na żywo, kontrola czasu ekranu, raporty aktywności i wiele więcej.

Zalety

● Przydatne analizy czasu na ekranie

● Nie wymaga rootowania

● Funkcjonalne śledzenie lokalizacji i geofencing

Wady

● Synchronizacja funkcji lokalizacji trwa zbyt długo

● Wiele funkcji nie działało

Google Maps: Darmowy śledzik dla Androida

Google MapsJeśli masz pewność, że twoje dziecko nie będzie cię okłamywać, być może nie będziesz musiał włamywać się do ich telefonu. Ale dla bezpieczeństwa warto śledzić ich bieżącą lokalizację za pomocą Google Maps - najlepszej aplikacji do śledzenia GPS dla telefonu Android twojego dziecka. To także idealne rozwiązanie na pytanie „Jak śledzić za darmo telefon Android swojego dziecka?”.

Google Maps posiada specjalną funkcję „Family Link”, stworzoną wyłącznie dla dzieci. Wystarczy otworzyć aplikację Family Link, wybrać konto dziecka i włączyć opcję udostępniania lokalizacji. W przeciwieństwie do dwóch innych opcji, będzie potrzebna zgoda twojego dziecka na korzystanie z tej funkcji.

Zalety

● Dokładne i aktualne dane mapy.

● Szczegółowe informacje o firmach i interesujących miejscach.

● Zapewnia wskazówki dojazdu, chodzenia, jazdy na rowerze i transportu publicznego.

● Aktualizacje ruchu i incydentów w czasie rzeczywistym.

● Zdjęcia Street View dla wielu lokalizacji. 

Wady

● Mapy Google wymagają prawidłowego działania połączenia internetowego, co czyni go mniej niezawodnym w obszarach o słabym zasięgu lub bez niego.

● Mapy Google gromadzą i przechowują dane dotyczące lokalizacji użytkowników i historii wyszukiwania, co budzi obawy dotyczące prywatności niektórych użytkowników.

Verizon Smart Family: Najlepszy śledzik Androida do zdalnego dostępu

Verizon Smart FamilyVerizon Smart Family to kontrola rodzicielska, która jest trochę mniej inwazyjna niż Cocospy. Na początek, możesz sprawdzić ich bieżącą lokalizację, czas ekranu oraz listę odwiedzanych stron internetowych i używanych aplikacji. Możliwe jest również zastosowanie filtrów treści i zarządzanie połączeniami oraz wiadomościami tekstowymi, aby upewnić się, że znajdują się w odpowiedniej towarzystwie. Jednak nie możesz wysyłać zdalnych poleceń, aby podsłuchiwać ich otoczenie ani uzyskać dostępu do ich usuniętych informacji.

Verizon Smart Family pozwala śledzić telefon Android twojego dziecka i daje idealne połączenie ochrony z wolnością. Dzięki tej aplikacji zawsze możesz być tam dla swojego dziecka, nie przekraczając żadnych granic.

Zalety

● Umożliwia rodzicom filtrowanie i blokowanie nieodpowiednich treści.

● Pozwala rodzicom ustawić limit czasu ekranu dla zrównoważonego użytkowania.

● Zapewnia śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym dla bezpieczeństwa dzieci.

● Monitorowanie użycia aplikacji: Pozwala rodzicom monitorować i zarządzać korzystaniem z aplikacji.

● Zarządzanie kontaktami: Umożliwia kontrolę kontaktów komunikacyjnych dziecka.

Wady

● Obawy dotyczące prywatności: Podnosi problemy z prywatnością dzięki szerokiemu monitorowaniu.

● Ograniczenia techniczne: Może mieć ograniczenia dokładności i filtrowania w zależności od urządzeń i sieci.

Samsung Find My Device: Kolejna darmowa opcja

Samsung Find My DeviceJak sugeruje nazwa, jest to wyłączna platforma do śledzenia telefonu Android twojego dziecka, przeznaczona wyłącznie dla użytkowników Samsunga. Pomaga śledzić bieżącą lokalizację urządzenia Samsunga lub odblokować telefon bez wpisywania kodu PIN. Naturalnie będziesz potrzebować dostępu do konta Samsunga twojego dziecka, aby skorzystać z tej funkcji. Oprócz tego, możesz zdalnie zadzwonić na urządzenie, usunąć jego dane lub wykonać ich kopię zapasową. Jednak prawdopodobnie będziesz potrzebować zgody swojego dziecka, aby śledzić je w ten sposób.

Zalety

● Po połączeniu danych z kontem Samsung dane zarejestrowane w telefonie są archiwizowane w chmurze Samsung.

● Ta aplikacja jest dostępna w smartwatche Samsung i pomaga śledzić codzienne ćwiczenia i rutynę. W ten sposób pomaga utrzymać kształt.

● Ta funkcja pomaga użytkownikom znaleźć utracone telefony. Możesz także zablokować urządzenie na wypadek jego kradzieży lub zagubienia, aby urządzenie było bezpieczne.

● Funkcja aner, która przydaje się w przypadku zgubienia telefonu i konieczności ponownego znalezienia go za pomocą sygnału GPS.

Wady

● Niektórzy użytkownicy są bardzo wrażliwi na udostępnianie danych osobowych i byłoby to dla nich trudne.

● Tworzenie kopii zapasowych danych pochłonęłoby dużo danych mobilnych. Może to być niewygodne dla niektórych użytkowników, jeśli nie mają Wi-Fi.

Podsumowanie

Podsumowując, ochrona dziecka przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak cyberprzemoc, jest najważniejszym priorytetem dla każdego rodzica. Monitorowanie aktywności ich telefonu Android może dać spokój ducha i pomóc podjąć działania w razie potrzeby. Dzięki różnym narzędziom dostępnym, możesz łatwo śledzić ich lokalizację, interakcje w mediach społecznościowych i wiele więcej. Każde narzędzie ma swoje własne funkcje i zalety, co pozwala znaleźć najlepsze dopasowanie do Twoich konkretnych potrzeb. Poprzez zachowanie czujności i odpowiedzialne korzystanie z tych narzędzi, możesz zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Twojego dziecka w świecie cyfrowym.

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: aplikacja śledząca, program śledzący, jak śledzić telefon, Cocospy, FamiSafe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
oszczędzanie baterii
Błyskawicznie rozładowana bateria? Nie panikuj! Oto 3 sposoby na przedłużenie żywotności telefonu

Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?

Jak śledzić telefon Android
Jak śledzić telefon Android swojego dziecka: Kompletny przewodnik

W tym kompleksowym przewodniku przedstawiliśmy pięć najlepszych narzędzi do monitorowania telefonu dziecka.

odnowiony telefon
Wymieniasz smartfon? Kup odnowiony telefon

Wyjaśniamy, czym jest taki sprzęt i dlaczego może być świetnym wyborem.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Gry na Windows 10
Jak poprawić wydajność gier w systemie Windows 10

Gry PC to zabawa, ale wymaga zaangażowania i entuzjastycznego podejścia.

Polecamy
Ostatnio dodane
oszczędzanie baterii
Błyskawicznie rozładowana bateria? Nie panikuj! Oto 3 sposoby na przedłużenie żywotności telefonu

Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?

Jak śledzić telefon Android
Jak śledzić telefon Android swojego dziecka: Kompletny przewodnik

W tym kompleksowym przewodniku przedstawiliśmy pięć najlepszych narzędzi do monitorowania telefonu dziecka.