Pomocna dłoń - Technologie

Jak poprawić wydajność gier w systemie Windows 10

2022-08-11 11:41:51

Gry PC to zabawa, ale wymaga zaangażowania i entuzjastycznego podejścia. Nie tylko musisz zainwestować w sprzęt, ale także zapewnić, że specyfikacja na komputerze do gier jest dobrze wyważona. Ponadto, może trzeba dostosować ustawienia, aby uzyskać najbardziej z komputerów do gier. Bardzo pierwszym krokiem w kierunku szybkiej gry jest optymalizacja systemu Windows 10 dla gier.

Gry na Windows 10

Windows 10 jest, bez żadnych wątpliwości, najlepszym OS dla gier. Jednak, aby cieszyć się szybko rozgrywki na komputerach stacjonarnych do gier lub laptopów do gier, musisz grać z ustawieniami pierwszy. Musisz zoptymalizować system Windows 10 pod kątem gier, co obejmuje zarówno drobne poprawki, jak i hacki wydajnościowe na poziomie eksperckim. W tym zwięzłym przewodniku zawarliśmy najlepsze taktyki optymalizacji systemu Windows 10 pod kątem gier. Te triki pomogą Ci sprawić, że Windows 10 będzie szybszy dla gier.

Tryb gry systemu Windows

Włączenie Trybu gry to pierwszy krok do optymalizacji systemu Windows 10 pod kątem gier. Możesz łatwo osiągnąć optymalną liczbę klatek na sekundę dzięki Trybowi gry systemu Windows. Wykonaj poniższy proces:

Otwórz Ustawienia lub naciśnij klawisz Windows + I.
W pasku wyszukiwania wpisz "tryb gry".
Zobaczysz opcje "Ustawienia trybu gry" i "Włącz tryb gry".
Kliknij dowolną, a na głównym ekranie znajdziesz opcję "Tryb gry".
Włącz tryb gry.
Tryb Gry to prosta metoda, aby Windows 10 był szybszy w grach. Istnieje jednak jeszcze kilka innych tweaków, które z pewnością poprawią Twoją rozgrywkę.

Więcej porad na temat optymalizacji systemu znajdziesz na https://techpolska.pl/

Wyłącz powiadomienia

Wielu użytkowników lubi otrzymywać powiadomienia o nowych mailach lub najnowszych wiadomościach. Można to łatwo zrobić w Windows 10 z pomocą funkcji "Focus Assist". Jednak częste wyskakujące powiadomienia, którym towarzyszą dzwonki, mogą przeszkadzać w rozgrywce. Na szczęście możesz zarządzać powiadomieniami za pomocą tej samej funkcji Focus Assist.

Otwórz Ustawienia lub naciśnij klawisz Windows + I.
Wybierz System > Focus Assist.
Ukryj powiadomienia, wybierając opcję "Tylko alarmy".
Po zakończeniu zamknij ekran ustawień.
Pozwoli Ci to skupić się wyłącznie na rozgrywce i pracy.

Wyłączenie automatycznych aktualizacji

Innym sposobem na optymalizację systemu Windows 10 pod kątem gier jest wyłączenie automatycznych aktualizacji. Chociaż otrzymywanie automatycznych aktualizacji jest dobre, może wpłynąć na rozgrywkę. Zamiast uczynić Windows 10 szybszym dla gier, jest to coś, co spowolni twój komputer. Aktualizacje będą nadal pobierane w tle, co ograniczy łączność sieciową.

Największym zagrożeniem jest to, że automatyczne aktualizacje spowodują ponowne uruchomienie systemu Windows 10 bez ostrzeżenia. Aby zmniejszyć to zagrożenie, możesz wyłączyć autoaktualizacje, postępując zgodnie z poniższym procesem.

Otwórz Ustawienia lub naciśnij klawisz Windows + I.
Wybierz opcję Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update.
Wyszukaj Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update.
Wyłącz opcję Uruchom ponownie i włącz opcję "Pokaż powiadomienie".
Opóźnij instalację, wybierając opcję "Wstrzymaj aktualizacje".
Możesz opóźnić instalację aktualizacji o prawie 35 dni. Ponadto system Windows będzie wyświetlał ostrzeżenia przed ponownym uruchomieniem, więc możesz odpowiednio zarządzać swoją rozgrywką.

Efekty wizualne w systemie Windows 10

Grafika ma kluczowe znaczenie dla przyjemnych wrażeń z rozgrywki, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak graficzne interfejsy użytkownika (GUI) mogą stać się obciążeniem dla mocy obliczeniowej - przestrzega https://techpolska.pl/. Możesz sprawić, że Windows 10 będzie szybszy dla gier, wprowadzając kilka ulepszeń w Ustawieniach. To dlatego, że ustawienia wyglądu w systemie operacyjnym Windows mogą być sprzeczne z GUI.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz zoptymalizować Windows 10 dla gier, dostosowując te ustawienia.

Otwórz Ustawienia lub naciśnij klawisz Windows + I
W pasku wyszukiwania wpisz "wydajność".
Wybierz "Dostosuj wygląd i wydajność systemu Windows".
wybierz "Dostosuj dla najlepszej wydajności" w oknie ustawień.
Następnie kliknij "Zastosuj" i wybierz zakładkę "Zaawansowane".
Upewnij się, że "Dostosuj najlepszą wydajność" jest ustawione na "Programy".
Ponownie kliknij "Zastosuj" i wybierz OK, aby potwierdzić.

Końcowe przemyślenia

Możesz łatwo uczynić Windows 10 szybszym dla gier, dostosowując tylko niektóre ustawienia. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest włączenie "Trybu gry", aby zoptymalizować system Windows 10 pod kątem gier. Następnie, aby poprawić jakość obrazu i uniknąć rozproszenia uwagi, możesz wyłączyć powiadomienia i automatyczne aktualizacje.

Artykuł Partnera

fot. Canva

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
moduł
DD4 a DDR3 - na które moduły pamięci RAM warto postawić?

DDR4 jako nowa generacja ma z pewnością więcej do zaoferowania, niż jego poprzednik. W jaki sposób wygląda to w praktyce?

Serwis Apple we Wrocławiu
Serwis Apple we Wrocławiu - gdzie naprawić iPhone? Wrocław

Wybór autoryzowanego serwisu Apple może wydawać się najpewniejszym rozwiązaniem, ale wówczas usunięcie usterki będzie się wiązało z niebotycznym kosztem.

oferta na telefon komÃłrkowy
Jak wybrać najlepszą ofertę na telefon komórkowy? Jak zarejestrować nową kartę?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej sieci komórkowej?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Polecamy
Ostatnio dodane
moduł
DD4 a DDR3 - na które moduły pamięci RAM warto postawić?

DDR4 jako nowa generacja ma z pewnością więcej do zaoferowania, niż jego poprzednik. W jaki sposób wygląda to w praktyce?

Serwis Apple we Wrocławiu
Serwis Apple we Wrocławiu - gdzie naprawić iPhone? Wrocław

Wybór autoryzowanego serwisu Apple może wydawać się najpewniejszym rozwiązaniem, ale wówczas usunięcie usterki będzie się wiązało z niebotycznym kosztem.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP