Po godzinach - Technologie

Gra SpaceX - symulator dokowania Crew Dragon do ISS

2020-05-14 08:43:22

Prawdziwa gratka dla entuzjastów podróży kosmicznych i świetna forma promocji. 27 maja 2020 r. odbędzie się lot statku kosmicznego Elona Muska na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Crew Dragon będzie musiał oczywiście dokonać dokowania do ISS. Już dziś, internauci z całego świata mogą na własnej skórze przekonać się, jak wygląda taki proces. Wystarczy tylko mieć działającą przeglądarkę internetową!

Zobacz też: Tom Cruise poleci w kosmos ze SpaceX.

Screen z Symulatora dokowania SpaceX Crew Dragon do ISS

ISS Space Sim SpaceX online - dokowanie Crew Dragon do ISS

By sprawdzić swoje umiejętności, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową SpaceX. Całość działa w przeglądarce, nie oznacza to jednak, że jest uproszczona. Według informacji na stronie interfejs z jakiego korzystamy w symulacji, jest tym, którego używają astronauci z NASA.

Naszym zadaniem jest dokonanie bezpiecznego dokowania statku Dragon 2 na International Space Station. Normalnie, do akcji w tej sytuacji może wkroczyć autopilot, jednak na potrzeby zabawy w symulacji, jest on wyłączony.

Zobacz też: Eva Green w kosmosie - recenzja filmu "Proxima".

Symulator kosmiczny SpaceX - instrukcja

Po załadowaniu i uruchomieniu symulacji, naszym oczom ukazuje się instrukcja symulacji SpaceX. Zalecamy się zapoznać z jej szczegółową wersją, tym bardziej że jest ona dosyć krótka. Bez niej osiągnięcie celu jest raczej niemożliwe. Ekran powitalny i cele, jakie musimy osiągnąć opisane są w taki sposób:

Ten symulator zapozna Cię ze sterowaniem i prawdziwym interfejsem używanym przez astronautów NASA, aby ręcznie skierować statek SpaceX Dragon 2 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dokowanie można uznać za udane, kiedy wszystkie zielone liczby na wskaźnikach, w centralnej części interfejsu, będą mniejsze od 0,2.

Poruszanie się w kosmosie jest powolne i wymaga cierpliwości oraz precyzji.

Misja Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Cała akcja jest elementem promocji prawdziwej misji, która odbędzie się 27 maja. Rakieta Falcon 9 wyniesie wtedy na orbitę statek kosmiczny Dragon 2. Na jego pokładzie znajdą się astronauci NASA Bob Behnken i Doug Hurley. Będzie to pierwszy, załogowy lot w kosmos z terenu USA od 2011 roku, kiedy to zakończono program promów kosmicznych.

Wizję artystyczną całego przedsięwzięcia możecie zobaczyć tutaj:

KSK

fot. screen z iss-sim.spacex.com

Źródła: spacex.com; space24.pl

Słowa kluczowe: SpaceX online, symulator kosmiczny, dokowanie Dragon 2, ISS, Misja Crew Dragon 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Polecamy
Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

Streaming muzyki prosto do głowy to ciekawy, choć nieco kontrowersyjny koncept... podobnie jak kontrola hormonów.

Sztuczna inteligencja zmienia ludzi w postaci z anime

Potencjał sieci neuronowych wciąż zadziwia, podobnie jak i sposoby, w jaki jest ona przez niektórych wykorzystywana.

Ostatnio dodane
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.