Pomocna dłoń - Technologie

Do kogo należy ten numer? Możesz to sprawdzić w sieci

2022-07-08 10:13:14

Chyba każdy z nas przynajmniej raz miał sytuację, w której na wyświetlaczu jego telefonu pojawił się nieznany numer. Za tego rodzaju identyfikatorem może stać zarówno znana nam osoba, jak i przedstawiciel firmy czy oszust lub naciągacz. Dobrym rozwiązaniem byłaby więc możliwość sprawdzenia, kto do nas dzwoni jeszcze przed podniesieniem słuchawki. Okazuje się, że obecnie jest to możliwe i w sieci znajdziemy sporo informacji o tysiącach numerów telefonów. Pomocne okazać się mogą także aplikacje mobilne.

nieznany numer

Nieznany numer - czy zawsze jest zagrożeniem?

Połączenia z nieznanych numerów potrafią wywołać nasz niepokój. Duża część użytkowników telefonów nigdy nie odbiera nawet połączeń, które skojarzone są z niezapisanymi w pamięci ich telefonów identyfikatorami. Z czego wynika ten lęk i obawy? Często mamy do czynienia z nieuczciwymi sprzedawcami czy naciągaczami, którzy starają się żerować na naszej naiwności, niewiedzy czy braku asertywności. Oszuści podszywają się także pod banki czy firmy usługowe i starają się w ten sposób zdobyć nasze wrażliwe dane, czy hasła dostępu do kont bankowych.

Zdarza się również, że telefonicznie zostajemy namówieni do wykonania przelewu lub udostępnienia kodu BLIK (wszystko jest wówczas opakowane w realistyczną i prawdopodobną historię, która ma uwiarygodnić oszusta). Nic więc dziwnego, że niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czyj to numer. Zwłaszcza że nieznany nam identyfikator należeć może do bliskiej nam osoby (mogła ona stracić dostęp do swojego numeru, zmienić go lub na przykład zgubić telefon), przedstawiciela firmy, z której usług korzystamy czy też po prostu znanej nam osoby, która próbuje się z nami skontaktować. Jak wybrać narzędzie, które pomoże nam w takich problemowych i stresogennych sytuacjach?

Sprawdź, do kogo należy konkretny numer telefonu

Sporo o właścicielu numeru może nam powiedzieć już samo wpisanie konkretnego identyfikatora w pole wyszukiwarki internetowej. To proste narzędzie podpowie nam, czy dany numer jest powiązany z jakąś firmą lub osobą, która udostępnia go w sieci. W innych przypadkach warto skorzystać z serwisu lub aplikacji, który gromadzi informacje i opinie na temat numerów. Doskonałym przykładem może być tutaj https://infonumer.pl, który daje możliwość dostępu do tysięcy opinii i wpisów na temat konkretnych identyfikatorów. Aplikacja pozwala z kolei na sprawdzenie jeszcze przed odebraniem połączenia, czy dany numer uważany jest przez internautów za w pełni bezpieczny. Tego rodzaju narzędzia często wymagają od nas uiszczenia opłaty. Przed skorzystaniem z nich zapoznać się więc należy z zasadami ich działania, regulaminem i cennikiem.

Artykuł Partnera

fot. CANVA

Słowa kluczowe: jak sprawdzić nieznany numer, jak sprawdzić kto dzwoni
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak sprawdzić czy mąÅź mnie zdradza
Jak sprawdzić czy mąż mnie zdradza? Proste sposoby!

Oznak nadchodzącej albo aktualnej zdrady jest naprawdę sporo!

Telewizor Philips 43PFS5507/12
Jaki sklep internetowy z telewizorami wybrać?

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jaki sklep internetowy z telewizorami wybrać.

granie na PC
Porównywarka cen gier na PC czyli kupuj z głową!

Sprawdź, czym jest GG.deals i kupuj gry w najlepszych okazjach!

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak sprawdzić czy mąÅź mnie zdradza
Jak sprawdzić czy mąż mnie zdradza? Proste sposoby!

Oznak nadchodzącej albo aktualnej zdrady jest naprawdę sporo!

Telewizor Philips 43PFS5507/12
Jaki sklep internetowy z telewizorami wybrać?

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jaki sklep internetowy z telewizorami wybrać.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP