Internet - Technologie

20. urodziny Google. Zobacz ciekawostki o wyszukiwarce!

2018-09-27 10:54:52

Dzisiaj swoje 20 urodziny obchodzi najbardziej znana wyszukiwarka na świecie - Google. Została ona założona 27.09.1998 roku, a jej wartość szacuje się na 827 miliardów dolarów. Zobacz, jakie nowości czekają użytkowników z tej okazji!

Zobacz jakie nowości z tej okazji przygotowała firma.

Historia wyszukiwarki Google

Wyszukiwarka Google została założona przez dwóch doktorantów z Uniwersytetu Stanforda - Larry'ego Page'a i Siergieja Brina. W latach 90. opracowali oni metodę analizy powiązań hipertekstowych, którą przekształcili w prototyp wyszukiwarki internetowej. Od tego momentu firma rozwinęła się na tyle, że dzisiaj może pochwalić się przychodami sięgającymi 10 miliardów dolarów rocznie. Google zatrudnia ponad 54 tysiące pracowników oraz zajmuje 4. miejsce w rankingu na najlepszego pracodawcę na świecie. Wśród produktów oferowanych przez firmę znajdziemy między innymi aplikacje, takie jak Gmail, Android, AdWords czy YouTube.

Goggle Doodle i inne nowości z okazji 20-lecia marki

Google Doodle to specjalna wersja logo, która przygotowywana jest z okazji ważnych wydarzeń obchodzonych na całym świecie. Pierwsza z nich powstała już w momencie założenia firmy z okazji odbywającego się w Nevadzie festiwalu Burning Man. Od tego czasu powstało tysiące grafik, w tym również tych dotyczących osób czy świąt związanych z Polską. Należą do nich między innymi: Dzień Niepodległości, Tłusty Czwartek czy 60. rocznica pierwszej publikacji Stanisława Lema.

Oprócz okolicznościowego Google Doodle, firma przygotowała też inne nowości dla użytkowników wyszukiwarki. Jedną z nich jest możliwosć obejrzenia filmiku, na którym przedstawiona jest historia koncernu czy obejrzenia pierwszej siedziby spółki przy wykorzystaniu techniki Street View. Google utworzyła także zakładki, takie jak Featured Videos, Goggle Lens, Discover czy Activity Card. Dzięki pierwszej z nich wyszukiwarka będzie wyświetlała również kontekstowe wideo związane z szukaną frazą. Z kolei dzięki Google Lens będziemy mieli możliwość wyszukania danego produktu poprzez funkcję rozpoznawania obiektów na zdjęciu, a Activity Card sprawi, że nasze wyniki wyszukiwania będą jeszcze bardziej spersonalizowane.

Jak widać, korporacja Google cały czas stara się rozwijać swoją wyszukiwarkę i dopasowywać ją do zmieniających się oczekiwań użytkowników. Z większości wymienionych nowości można korzystać już teraz, jednak na niektóre z nich (na przykład zakładka Discover w wersji mobilnej) trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

PO

fot. www.pixabay.com

źródło: www.antyweb.pl

Słowa kluczowe: Google, 20 lat, wyszukiwarka Google, nowości
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Testowe [0]
    Natalia
    2018-09-30 19:30:30
    Jakby nie patrzeć - gdyby nie Google to tak naprawdę nie byłoby takich zawodów jak specjalista AdWords czy specjalista SEO. Sam internet i oprogramowania też nie ruszyły by z miejsca. Cyfrowa transofrmacja, którą zajmuje się firma https://ax-dynamics.com/microsoft-dynamics-ax to poniekąd również konsekwencja tego, że cały świat przenosi swoje działania do Internetu - bez Google nie wiadomo jak to mogłoby wyglądać :)
Zobacz także
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

Pozycjonowanie Stron w Warszawie
Pozycjonowanie Stron w Warszawie - Agencja SEO czy Freelancer? Warszawa

Obecnie do osiągania najwyższych celów, przedsiębiorcy muszą mocno stawiać na reklamę online.

Polecamy
Na Facebooku sprzedali już 1,3 miliona fanów
Na Facebooku sprzedali już 1,3 miliona fanów

Jeśli kiedykolwiek na Facebooku kliknąłeś w jakąś stronę oferującą darmowe bluzy z logo portalu, czy polubiłeś "50 najśmieszniejszych zdjęć z..." to wielce prawdopodobne, że trafiłeś na tak zwaną farmę fanów.

Hakerzy wykorzystuja Mundial w RPA
Hakerzy wykorzystuja Mundial w RPA

PandaLabs, laboratorium antywirusowe firmy Panda Security odnotowało pojawienie się stron internetowych rozpowszechniających fałszywy program antywirusowy MySecurityEngine.

Ostatnio dodane
bezpieczeństwo haseł
Jak zadbać o bezpieczeństwo haseł? [Poradnik]

Sprawdź, jak w dobie intensyfikacji zagrożeń lepiej chronić dane.

YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.