Pomocna dłoń - Technologie

Jakich informacji może udzielić BOK?

2010-12-22 09:44:19

Jednym z najważniejszych aspektów profesjonalnego Biura Obsługi Klienta jest ochrona danych osobowych Klienta oraz przestrzeganie tajemnicy handlowej. Weryfikacja osoby kontaktującej się z BOK jest absolutną podstawą pracy konsultantów, którzy powinni być odpowiednio przeszkoleni w tym zakresie. Każdy pracownik BOK przed udzieleniem jakichkolwiek informacji, zobowiązany jest poprosić Klienta o podanie danych, które umożliwią jednoznaczną identyfikację.

Z Biurem Obsługi Klienta często kontaktują się Klienci, którzy nie pamiętają kiedy wygasa ważność usługi. Taka informacja mogłaby wydawać się mało istotna, jednak jeśli trafi w niepowołane ręce, niebezpieczeństwo przejęcia domeny jest bardzo wysokie.

Dlatego też Biuro Obsługi Klienta NetArt wprowadziło weryfikację Klientów poprzez kod autoryzujący dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się. Kod autoryzujący jest przydatny zarówno podczas kontaktu telefonicznego jak i rozmowy poprzez Livechat. Na jego podstawie konsultant może przekazać szczegółowe informacje na temat usług znajdujących się na koncie oraz udzielić precyzyjnej pomocy w zakresie obsługi serwera, konfiguracji domeny czy wprowadzenia zmian na stronie WWW.

Z BOK można skontaktować się również drogą elektroniczną. Ważne, aby w tej sytuacji prowadzić korespondencję z kontaktowego adresu e-mail podanego na koncie, co umożliwi weryfikację osoby, która napisała e-mail. Jest to istotne szczególnie w przypadku konieczności wydania dyspozycji (np. zmiany danych w Panelu Klienta, loginu czy też wykonania kopii bezpieczeństwa).

Spełnienie warunków weryfikacji pozwala na uzyskanie szybkiej i fachowej pomocy, jednak trzeba liczyć się również z odmową w udzieleniu odpowiedzi na niektóre pytania. Wyjątkowej ochronie podlegają dane i informacje, niezwiązane z usługami przypisanymi do Klienta, który kontaktuje się z BOK. Między innymi są to dane Abonenta domeny, nie zawsze widoczne w ogólnodostępnych bazach WHOIS. W przypadku gdy Abonentem jest firma, dane są dostępne w każdej bazie (dla domen globalnych zarejestrowanych w NetArt istnieje możliwość ukrycia danych Abonenta) i wtedy też konsultant może przekazać informacje na temat nazwy i siedziby firmy.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, dane osób fizycznych muszą być szczególnie chronione, co w przypadku domen polskich oznacza całkowitą niedostępność tych informacji w bazach WHOIS. Konsultant może przekazać Klientowi wszystkie dane Abonenta tylko w przypadku domen globalnych tj. imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz adres e-mail, natomiast dla domen europejskich wyłącznie kontaktowy adres e-mail.

Dla każdego Biura Obsługi Klienta ochrona danych Klienta powinna być kwestią priorytetową, a  procedury związane z metodami weryfikacji Klientów stale doskonalone. Kontaktując się z BOK warto pamiętać, że konsultant nie chce utrudnić uzyskania informacji, jednak musi pamiętać o bezpieczeństwie przekazywanych danych.

Katarzyna Sekunda – Piszczek

NetArt

Słowa kluczowe: biuro obsługi klienta dane abonenta netart
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Autoryzowany serwis Apple w Warszawie
Autoryzowany serwis Apple w Warszawie Warszawa

Każdy musi liczyć się z tym, że jego sprzęt ulegnie uszkodzeniu. W takiej sytuacji konieczna stanie się naprawa, a tą warto zlecić serwisom autoryzowanym.

Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.

Polecamy
Hama - ładowarka indukcyjna
Hama podpowiada, jakich ładowarek użyć, by nigdy nie zabrakło nam energii

Warto zadbać o to, żeby pod ręką zawsze mieć kilka praktycznych ładowarek.

Ostatnio dodane
Autoryzowany serwis Apple w Warszawie
Autoryzowany serwis Apple w Warszawie Warszawa

Każdy musi liczyć się z tym, że jego sprzęt ulegnie uszkodzeniu. W takiej sytuacji konieczna stanie się naprawa, a tą warto zlecić serwisom autoryzowanym.

Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!