Pomocna dłoń - Technologie

Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia w kilku prostych krokach?

2021-07-29 14:34:05

Chyba każdemu zdarzyła się taka sytuacja, że chciał dodać zdjęcie do mediów społecznościowych, ale wyskoczyła informacja o tym, że jego rozdzielczość jest za duża. Sprawdź, jak możesz w prosty sposób zmienić rozdzielczość dowolnego zdjęcia, z pomocą darmowych programów.

zmiana rozdzielczości zdjęciaCo to jest rozdzielczość zdjęcia?

W wielkim skrócie rozdzielczość to ilość pikseli wyświetlanych w pionie oraz poziomie. Im jest ich więcej, tym więcej szczegółów jest na zdjęcie. Większa ilość szczegółów, to możliwość zmiany rozmiaru zdjęcia, bez utraty jakości.

Pamiętaj jednak, że sama rozdzielczość nie oznacza lepszej jakości zdjęcia. Wpływ na to ma wiele innych czynników.

Zmiana rozdzielczości zdjęcia ma kilka zastosowań. Najważniejsza z nich jest  chęć zmiany rozmiaru danego obrazu.  Zdjęcie o  mniejszej rozdzielczości jest z reguły lżejsze. Ma to między innymi znaczenie dodawanie zdjęć na stronę internetową.  Zdjęcia o niższej rozdzielczości będą lżejsze, a co za tym idzie nie będą przesadnie obciążać strony.

3 sposoby na zmianę rozdzielczości zdjęcia?

Zmiana rozdzielczości zdjęcia nie jest zadaniem trudnym. Oto trzy sposoby, jak można to zrobić.

Zdjęcia Windows

Aplikacja zdjęcia to standardowy program służący do przeglądania zdjęć na komputerach z systemem Windows. Posiada on wiele funkcji, które pozwalają na prostą edycję zdjęć. Jedną z nich jest właśnie możliwość edytowania rozdzielczości danego obrazu. Aby to zrobić  wystarczy wybrać opcję zmień rozmiar, a następnie określić wymiary obrazu.

Photoscape

To oprogramowanie, które pozwala na bardziej zaawansowane edytowanie zdjęć.  Oczywiście jest on darmowe, w podstawowej wersji.  Wygodny i prosty w obsłudze edytor pozwala między innymi na zmianę rozdzielczości zdjęć. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund.

Na telefonie

Prostej zmiany rozdzielczości zdjęcia można dokonać za pomocą telefonu komórkowego. To, w jaki sposób będzie to przebiegać, zależy w dużej mierze od modelu telefonu komórkowego. Większość z nich będzie miała wbudowany edytor zdjęć który pozwala na proste modyfikacje obrazów.

Jeśli w twoim smartfonie nie ma takiej możliwości, to możesz skorzystać z jednej z aplikacji do edycji zdjęć.  Może to być na przykład Photoshop Express od firmy Adobe. Kiedy już zainstalujesz aplikację na telefonie, wystarczy że wybierzesz opcję przytnij.  Następnie wystarczy wybrać rozmiar zdjęcia i zakończyć edycję.

Podsumowanie

Jak widzisz, zmiana rozdzielczości zdjęcia nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy wykonać kilka krótkich kroków, aby jego rozdzielczość była mniejsza.

Więcej o tym na: https://scroll.morele.net/poradniki/zmiana-rozdzielczosci-zdjecia-jak-to-zrobic/

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: darmowe programy graficzne, pomniejszenie rozdzielczości zdjęcia, obróbka zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
e-commerce
Jak optymalizować konwersję w e-commerce?

Różne czynniki mogą mieć decydujący wpływ na efektywność optymalizacji. O czym mowa?

Blockchain
Blockchain i przyszłość technologii finansowej

Obecny system finansowy nie należy do idealnych. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które przyniesie korzyści dla tego sektora?

plecak na laptopa
Plecak czy torba na laptopa? Co zabrać ze sobą na wykłady?

Plecak na laptopa może służyć nie tylko do tego celu.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

pendrive
Pendrive do 100 zł - jak wybrać?

W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i droższe egzemplarze.

Polecamy
Ostatnio dodane
e-commerce
Jak optymalizować konwersję w e-commerce?

Różne czynniki mogą mieć decydujący wpływ na efektywność optymalizacji. O czym mowa?

Blockchain
Blockchain i przyszłość technologii finansowej

Obecny system finansowy nie należy do idealnych. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które przyniesie korzyści dla tego sektora?

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP