Pomocna dłoń - Technologie

Jak wybrać dobry, nowoczesny aparat fotograficzny?

2023-09-29 14:59:16

Aparaty bezlusterkowe Nikon Z świetnie kontynuują tradycję tego kultowego producenta i wykorzystują jego ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia doskonałych aparatów. W tej serii bezlusterkowców znajdziesz modele aparatów, które pozwolą Ci nie tylko na wykonywanie świetnych zdjęć, ale również doskonałych wideo. Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak wybrać dobry, nowoczesny aparat fotograficzny.

nowoczesny aparat fotograficzny NikonBezlusterkowce Nikon Z - czym się wyróżniają?

Seria Nikon Z oferuje konstrukcję, która potrafi maksymalnie wykorzystać światło dostarczane do matrycy przez dedykowane obiektywy Nikkor Z. Pozwala na to bliższe usytuowanie sensora względem ostatniej soczewki obiektywu. Skutkuje to mniejszymi stratami światła i większą ilością informacji o obrazie docierających do czujnika.

Ciekawą funkcją bezlusterkowców z serii Nikon Z jest możliwość korzystania z obiektywów do lustrzanek cyfrowych. Nikon zadbał więc o fotografów przesiadających się z lustrzanek na bezluterkowce, dając im do dyspozycji adapter FTZ, umożliwiający podłączenie starszych obiektywów do bezlusterkowca.

Ale aparaty Nikon Z to nie tylko świetne zdjęcia, ale również doskonałe filmy. Producent chciał, aby jego aparaty odpowiadały na potrzeby współczesnych użytkowników, którzy coraz częściej filmują. Dlatego każdy model Nikon Z to tak naprawdę również świetna kamera - często z zaawansowanymi, profesjonalnymi funkcjami.

Jak wybrać dobry aparat fotograficzny?

Matryca

Sercem każdego aparatu fotograficznego jest matryca. W przypadku aparatów Nikon Z (znajdziesz je tu: https://www.cyfrowe.pl/aparaty-cyfrowe,1,2/p/12/Nikon.html) do dyspozycji masz modele z matrycą APS-C lub pełnoklatkową. To pierwsze rozwiązanie jest dostępne w tańszych modelach, które wciąż jednak zachowują świetną jakość obrazu. Większy, pełnoklatkowy sensor jest adresowany do profesjonalistów i tych, którzy drukują zdjęcia w dużej rozdzielczości.

Stabilizacja obrazu

Wbudowany system matrycowej stabilizacji obrazu umożliwia zachowanie zawsze ostrych zdjęć - nawet wtedy, gdy potrzebujesz wydłużyć czas naświetlania. Taka technologia jest także niezwykle przydatna podczas filmowania. Wydajna elektroniczna stabilizacja pozwala nawet na nagrywanie filmów z ręki bez konieczności sięgania po dodatkowy gimbal.

Wydajny procesor

Procesor obrazu odpowiada za prędkość działania aparatu fotograficznego, a także jakość przetwarzania obrazu. Im lepszy procesor tym przykładowo mniejsza ilość szumu w obrazach wykonywanych z wysoką czułością ISO. Dlatego w aparatach Nikon Z używa się świetne procesory z serii EXPEED. Co więcej, w wyższych modelach stosuje się nawet dwa takie podzespoły. Wszystko w celu zapewniania możliwie najbardziej płynnej pracy, która spełni oczekiwania profesjonalnych fotografów i filmowców.

Nagrywanie wideo w jakości 4K i wyższej

Współczesny aparat fotograficzny służy nie tylko do wykonywania zdjęć. To także zaawansowana kamera wideo. Dlatego właśnie zwróć uwagę, z jaką rozdzielczością może nagrywać wybrany przez Ciebie model aparatu - obecnie 4K jest absolutnym minimum. Modele Nikon Z z wyższej półki pozwalają nawet na filmowanie w jakości 8K. Do tego dochodzą profesjonalne tryby kodeków czy np. zapis 12-bitowego formatu RAW.

Artykuł Partnera

fot. materiały Nikon

Słowa kluczowe: cyfrowe.pl, poradnik, gdzie kupić apartat, sklep fotograficzny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kontrola telefonu partnera
5 najlepszych metod, które pozwalają szpiegowanie telefonu partnera

Zebraliśmy 5 sposobów na szpiegowanie telefonu partnera. Dowiedz się, który z nich najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Jak podsłuchać telefon
Jak podsłuchać telefon bez dostępu do niego?

Dowiedz się, jak podsłuchać telefon bez dostępu do niego. Odkryj skuteczne metody i techniki w tym artykule informacyjnym.

laptop dla studenta
Jak wybrać laptopa dla studenta? Doradzamy! Warszawa

Jak jednak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Bitomaty w Polsce
Bitomaty - ratują uchodźców z Ukrainy?

Urządzeń przybywa i w Polsce - jest ich już aż 206.

Ostatnio dodane
Kontrola telefonu partnera
5 najlepszych metod, które pozwalają szpiegowanie telefonu partnera

Zebraliśmy 5 sposobów na szpiegowanie telefonu partnera. Dowiedz się, który z nich najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Jak podsłuchać telefon
Jak podsłuchać telefon bez dostępu do niego?

Dowiedz się, jak podsłuchać telefon bez dostępu do niego. Odkryj skuteczne metody i techniki w tym artykule informacyjnym.