Sprzęt komputerowy - Technologie

Gdzie przechować stary sprzęt elektroniczny?

2018-07-02 10:59:44

Przechowywanie sprzętu elektronicznego nie jest prostą sprawą. Urządzenia potrafią zabierać sporo przestrzeni mieszkalnej. Uciążliwe wydają się zwłaszcza starsze maszyny, których już nie używamy, ale też nie chcemy ich wyrzucać. W tej sytuacji warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim może być Self Storage.

Self Storage może być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.

Stary sprzęt elektroniczny

Czy po kupieniu nowego monitora z lepszym ekranem wyrzucamy ten stary na śmietnik? Rzadko tak się zdarza, zwłaszcza jeśli urządzenie nadal funkcjonuje. Tak samo jest w przypadku samych komputerów stacjonarnych, laptopów, klawiatur, głośników, słuchawek, konsol i telewizorów itp.

Dlaczego nie wyrzucamy starego sprzętu elektronicznego?

Powodów takiego zachowania znajdziemy wiele. Podstawową przyczyną jest fakt, że nowe urządzenie może się w każdej chwili zepsuć, dlatego warto mieć "coś na zapas". Niektórzy odczuwają także sentyment do niektórych sprzętów. Z tego powodu zostawiają oni je na przechowanie – czasami nawet z myślą, że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat dana rzecz stanie się przedmiotem kolekcjonerskim, co pozwoli ją sprzedać za wysoką cenę.

Problem z przechowaniem

Telewizory, komputery i inne urządzenia to przedmioty, które bardzo zbierają kurz, co oznacza, że trzeba o nie dbać, aby zachowały dobry stan przez wiele następnych lat. W dodatku mogą one zajmować sporo miejsca w domowej przestrzeni. Warto pomyśleć w tej sytuacji o Self Storage – jest to usługa, która może okazać się rozwiązaniem tego problemu.

Self Storage

Jest to powierzchnia magazynowa na wynajem dostępna na stronie Magazyny.MobilneKontenery.pl. Firma oferuje pomieszczenia o różnym rozmiarze – od 3,5 m2 do 30 m2. Można z nich skorzystać w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dzięki Self Storage otrzymujemy nowe pomieszczenie, gdzie będziemy przechowywać nieużywany stary sprzęt elektroniczny, którego nie chcemy wyrzucać. Magazyny są otwarte przez całą dobę, co oznacza, że mamy w tej sytuacji dostęp do swoich rzeczy w każdej chwili. Oprócz samych urządzeń, możemy tu umieścić także artykuły sezonowe, dokumenty, a nawet pojazdy.

Artykuł powstał dzięki firmie MobilneKontenery.pl.

PW

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Mobilne kontenery, self storage, magazyny, przechowalnia, wynajem, przetrzeń, urządzenia, komputery
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Przechowywanie rzeczy [0]
  Agata
  2020-05-06 17:30:24
  Ja też się skusiłam i skorzystałam z takie małego magazynu, mi zależało przede wszystkim na bezpieczeństwie i całodobowym dostępie. Jeśli dla kogoś też to jest ważne to polecam Less Mess.
 • Sprzęt przechowywanie [0]
  Alutka
  2020-04-25 12:46:45
  Również bardzo polecam less mess, wynajęłam mały 1m boks i nie dość że wszystko się zmieściło bo pomieszczenie ma 3 m wysokości to mam dostęp do rzeczy przez całą dobę, co jest ogromnym ułatwieniem. Także również polecam.
 • Magazynowanie [0]
  Agata
  2020-02-18 18:00:06
  Generalnie warto też skorzystać w magazynów samoobsługowych, których na szczęcie jest coraz więcej. Po wypróbowaniu kilku mój wybór padł na Less Mess Storage. Do mnie przemówiły optymalne warunki przechowywania, dostęp przez całą dobę i bezpieczeństwo więc polecam.
Zobacz także
Laptopy poleasingowe
Laptopy poleasingowe - alternatywa dla nowego sprzętu

Kategoria laptopów poleasingowych łączy zalety sprzętu używanego i tego prosto z salonu producenta.

Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.

Polecamy
Wielofunkcyjny UPS
Wielofunkcyjny UPS

Firma WeP Peripherals wprowadziła na rynek zasilacz awaryjny Top.UPS Jest on prawdopodobnie pierwszym na świecie wielofunkcyjnym UPS-em, który może być używany jako podręczny biurkowy organizer

Jedziesz na wakacje? Nie zapomnij paszportu!
Jedziesz na wakacje? Nie zapomnij paszportu!

Podczas kompletowania zawartości walizek czy plecaków często pojawia się dylemat: co z laptopem? Brać czy nie?

Polecamy
Ostatnio dodane
Laptopy poleasingowe
Laptopy poleasingowe - alternatywa dla nowego sprzętu

Kategoria laptopów poleasingowych łączy zalety sprzętu używanego i tego prosto z salonu producenta.

Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.