Multimedia - Technologie

Diablo IV zarobiło 666 milionów dolarów. Blizzard podaje statystyki graczy

2023-06-14 10:00:26

Diablo IV miało najbardziej dochodowy tydzień otwarcia w historii Blizzarda, przekraczając próg 666 milionów dolarów globalnej sprzedaży w pierwszych pięciu dniach po premierze, która miała miejsce 6 czerwca. Wyniki premierowe najnowszej odsłony serii Diablo i jednocześnie najszybciej sprzedającej się gry Blizzarda w historii* można porównać do największego otwarcia kinowego w roku.   

Diablo IVBohaterowie Sanktuarium – świata, w którym rozgrywa się akcja Diablo – rozegrali już ponad 276 milionów godzin, co można przeliczyć na liczbę 30,000 lat. 

- W imieniu Blizzarda chcemy podziękować milionom graczy na całym świecie, którzy wkroczyli do Diablo IV. Diablo IV jest wynikiem współpracy między niesamowitymi zespołami, które tworzą i wspierają gry definiujące swoje gatunki, budują legendarne światy i tworzą wspomnienia na całe życie. Jesteśmy zaszczyceni odbiorem gry i bardzo dumni z zespołu i zapewniamy, iż będziemy nadal słuchać opinii naszych graczy i starać się, by Diablo nadal przekraczało ich oczekiwania na lata do przodu - powiedział Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment.

Co gracze robią przez ten cały czas spędzony w Diablo IV? 

  • 276 miliardów demonów zabitych od czasu wczesnego dostępu: prawie 35 razy więcej niż liczy sobie globalna populacja
  • Gracze zostali pokonani ponad 316 milionów razy...
  • …a ponad 5 milionów z tych zgonów było dziełem Rzeźnika.
  • Ale nie grają sami – gracze łączyli się w grupy ze znajomymi ponad 166 milionów razy
  • 163 graczy osiągnęło maksymalny poziom w trybie Hardcore, w którym śmierć jest nieodwracalna.

Kiedy gracze nie grali w Diablo, to je oglądali – Diablo IV było grą nr 1 na Twitchu każdego dnia w tygodniu premiery, z największą liczbą godzin transmisji i godzin oglądania w pierwszym tygodniu spośród wszystkich tytułów Blizzarda. 

Święta Matka Lilit jest zadowolona z waszego oddania, śmiertelnicy.

Diablo IV oferuje rozgrywkę i progresję międzyplatformową na komputerach PC z systemem Windows, konsolach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation5 i PlayStation4, a także tryb współpracy do 4 graczy i kanapowy tryb współpracy dla 2 graczy na konsolach.

*Najszybciej sprzedająca się gra w oparciu o liczbę egzemplarzy sprzedanych na wszystkie platformy w pierwszych 5 dniach po premierze (do 10 czerwca 2023 w przypadku Diablo IV). Dane dotyczące sprzedaży pochodzą od partnerów cyfrowych oraz z raportów wewnętrznych Blizzarda.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: gra, 2023, Diablo 4, box office, jaka sprzedaż
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Zobacz, na jakie tytuły czekamy najbardziej w 2019 roku.
Najciekawsze gry, na które czekamy w 2019 roku

Zobacz, jakie tytuły mogą okazać się hitami w 2019 roku.

Polecamy
Ostatnio dodane
Mortal Kombat 1
Peacemaker w Mortal Kombat 1! Bijatyka za darmo 7-10 marca [WIDEO]

W grze udostępniona zostanie też funkcja Krossplay.

Contra: Operation Galuga
Contra: Operation Galuga - data premiery gry i zwiastun rozgrywki [WIDEO]

To świeże spojrzenie na kultową strzelankę z lat 80.