Internet - Technologie

Czym się kierować przy wyborze Internetu dla studenta?

2023-03-19 19:31:39

Internet dla studenta w dzisiejszych czasach to absolutna konieczność. Zwłaszcza że od czasów pandemii, na niektórych uczelniach zajęcia wciąż odbywają się częściowo zdalnie. Materiały do nauki oraz książki również udostępniane drogą elektroniczną, a bez tego żaden uczeń studiów wyższych obejść się nie może. Oto aspekty, na które należy zwracać uwagę przy wyborze Internetu dla osób studiujących.

Zobacz również: Jak nie popaść w zaległości na studia?

Internet dla studenta

Prędkość

Prędkość to jeden z głównych aspektów, na który zwraca się uwagę przy wyborze internetu. Standardem jest 30 Mb/s, które pozwala na swobodne korzystanie z social mediów, przeglądanie stron internetowych i sprawdzenia wiadomości mailowych. Dla wielu studentów, których zajęcia odbywają się hybrydowo lub potrzebują ściągać materiały na zajęcia o większych rozmiarach, może to być niewystarczające. Najczęściej wystarczy wtedy oferta na poziomie 50 Mb/s. Do oglądania filmów i seriali w wysokiej rozdzielczości, czy grania w gry komputerowe potrzebna jest już prędkość do 300 Mb/s.

Internet mobilny czy stacjonarny?

Dla studentów, którzy często podróżują, przeprowadzają się lub planują wyjazd na wymianę międzynarodową, najlepszym rozwiązaniem będzie internet mobilny, który zapewnia możliwość dostępu do sieci gdziekolwiek by się nie znajdowało. Niestety jest on mniej stabilny od stacjonarnego oraz najczęściej posiada limity. Istnieje więc ryzyko, że w środku zajęć czy nauki nagle wyczerpie się jego pakiet. Nada się w sam raz do czytania książek, słuchania muzyki, surfowania po internecie czy korzystania z komunikatorów, jednak mniejsza prędkość może nie pozwolić na, na przykład oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy grania w gry komputerowe.

Studenci o bardziej stabilnym trybie życia, którzy z sieci korzystają głównie w mieszkaniu, mogą pozwolić sobie na internet stacjonarny, który zapewni stałe łącze i pozwoli ściąganie dużej ilości danych.

Internet bez zobowiązań

Życie studentów nie zawsze bywa stabilne. Składają się na to powroty do domów na wakacje, przeprowadzki, wyjazdy na wymiany międzynarodowe oraz różne nieprzewidziane okoliczności. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zawarcie umowy na czas nieokreślony lub 9 miesięcy (długość roku akademickiego), zwłaszcza jeżeli wybiera się internet stacjonarny. Bezpiecznie jest wtedy mieć możliwość zrezygnowania z niego w każdej chwili. Na szczęście wielu największych dostawców usług telekomunikacyjnych pomyślało o tym i wdrożyli takie oferty.

Specjalne oferty dla studentów

Warto zwracać uwagę na specjalne oferty dla studentów, które posiadają już w tej chwili prawie wszyscy wiodący operatorzy. Można załapać się nie tylko na atrakcyjne promocje, ale także abonamenty łączące w sobie Internet z innymi usługami, jak dostęp do HBO Max, Netflixa czy Spotify. Możliwość korzystania z serwisów streamingowych oraz oglądania filmów i seriali to dla młodych ludzi ogromny plus w takich ofertach, który może nawet zadecydować o wyborze.

MS

fot. pixabay

źródło: studia.studentnews.pl

Słowa kluczowe: internet, student, Internet dla studenta, oferta, wybór internetu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.