Internet - Technologie

Zmiany na platformie Netflix. Współdzielenie konta w Polsce będzie płatne

2023-05-25 18:37:55

23 maja platforma Netflix wprowadziła zmiany w zasadach współdzielenia konta w Polsce. Od teraz z jednego profilu będą mogły korzystać wyłącznie osoby z tego samego gospodarstwa domowego. Oglądanie filmów i seriali będzie oczywiście dla takich osób możliwe bez względu na miejsce pobytu. Jednak warunkiem jest, aby współdzielący konto mieszkali pod jednym dachem. Osoby spoza gospodarstwa będą mogły korzystać z udostępnionego loginu i hasła, jednak wyłącznie odpłatnie.

Zobacz również: Najlepsze z najgorszych, czyli horrory klasy B dostępne na platformie Netflix

wspóldzielenie konta netflix

Współdzielenie konta na platformie Netflix

Dzielenie się kontem na platformie Netflix jest dość powszechnym zjawiskiem - sam serwis często chwalił się tą możliwością, podając ją jako jedną z zalet strony. Od kilku miesięcy zaczął jednak coraz bardziej podkreślać, że może się to odbywać wyłącznie między osobami z tego samego gospodarstwa domowego, a osoby spoza niego powinny posiadać osobny login i hasło i uiszczać stosowną opłatę za oglądania filmów i seriali. 

Opłata za współdzielenie konta

Netflix zdecydował się wprowadzić nowe rozwiązanie dotyczące tego, kto i kiedy można korzystać z jednego konta i wiąże się ono z dodatkowymi opłatami. 23 maja użytkownicy w Polsce udostępniający swojego loginy i hasła osobom spoza swojego gospodarstwa domowego zaczęły otrzymywać wiadomości dotyczące współdzielenie konta. Od teraz profil dla kogoś, kto nie mieszka pod jednym dachem z właścicielem konta, będzie kosztować 9,99 zł/mc

Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. - czytamy w oświadczeniu na stronie Netflix.

MS

fot. pixabay

źródło: about.netflix.com/pl

Słowa kluczowe: Netflix, wspóldzielenie konta, zmiany
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
tiktok
Co warto wiedzieć o TikToku?

Oto trzy rzeczy, które warto wiedzieć, jako użytkownik aplikacji.

Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.