Po godzinach - Technologie

Zaprojektuj wnętrze swojego mieszkania

2015-04-24 14:20:05 | artykuł sponsorowany

Szarość – nawet najlepiej urządzone wnętrze może się nam znudzić – i w końcu przychodzi chwila, w której coraz mocniej odczuwamy potrzebę zmian. Jak sprawić, by cały proces był szybki, wygodny – i przede wszystkim nie przyniósł rozczarowania?

W poszukiwaniu harmonii


Nasze mieszkania rozwijają się i dojrzewają w ciągu wielu lat. Na początku najczęściej przypominają przypadkowe połączenie stylów, epok i kolorów - jest to zupełnie naturalne, niewielu z nas może pozwolić sobie na jednorazowy zakup całego wyposażenia, a w jego doborze większą niż wygląd rolę grają zwykle cena i dostępność. Mijają jednak kolejne lata – i coraz częściej całość zaczyna ze sobą współgrać, nowe elementy coraz lepiej komponują się ze sobą, by w końcu stworzyć wnętrze harmonijne i dojrzałe – a więc takie, które sprawia nam wiele radości.

W takiej sytuacji pragnienie odmiany napotyka silny opór – w końcu jednym ruchem pędzla możemy przekreślić coś, co w pocie czoła (i niemałym kosztem) tworzyliśmy przez wiele lat.

Na szczęście istnieją sposoby, by bez większego wysiłku sprawdzić, jak może odmienić się nasze wnętrze – i podzielić się pomysłem z innymi. Obok tradycyjnych – a więc próbników kolorów oraz sporej dawki wyobraźni – mamy do dyspozycji środki wykorzystujące nowoczesną technologę, takie, jak wykorzystująca tak zwaną rzeczywistość rozszerzoną aplikacja Dulux Visualizer.

Jak to działa?

Przeznaczona na platformy Android (w wersji 2.3.3 oraz wyższej) oraz iOS (w wersji 7.0 i wyższej) aplikacja wykorzystuje kamerę oraz ekran naszego smartfona czy tabletu, dzięki czemu w czasie rzeczywistym możemy zobaczyć, jak nasze pomieszczenie będzie wyglądać po pomalowaniu ścian na inny kolor. Dzięki bogatemu wyborowi dostępnych barw (pełna paleta Dulux, a nawet kolory z mieszalnika) oraz intuicyjnej obsłudze jesteśmy w stanie w kilka chwil dobrać kolor, który doskonale zgra się na przykład z obiciem mebli czy dywanem, a możliwość zapisania obrazu pozwoli na podzielenie się nim z najbliższymi czy przyjaciółmi.

Dodajmy do tego dostęp do bogatej bazy filmowych poradników związanych z malowaniem, a nawet wyszukiwarkę sklepów, w których można nabyć odpowiednie farby – a otrzymamy narzędzie zapewniające wyjątkowo kompleksowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego wystroju wnętrza.

Warto zachować ostrożność

Jak wszystko, co związane z technologią – aplikacje umożliwiające szybki i wygodny wybór koloru farby mają swoje ograniczenia. Po pierwsze – jeżeli moduł optyczny i ekran w smartfonie czy tablecie będą niskiej jakości, przełoży się to efekty działania. Słaby aparat wspomożemy odpowiednim doborem oświetlenia całości, dobrze jest także stworzyć jak najmniej skomplikowane warunki do pracy. Jeżeli chodzi o problemy z jakością ekranu (powszechnie wiadomo, że niektóre mogą w znaczący sposób zakłamywać wyświetlane kolory), to wsparciem będzie możliwość zapisania zdjęcia i obejrzenia kolorów na innym urządzeniu, ale gwarancją uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek będzie wyłącznie wydrukowany przez profesjonalistów próbnik kolorów.

Mimo wszystkich ograniczeń warto skorzystać z aplikacji w rodzaju Dulux Visualizer – to w końcu jedna z najszybszych, najwygodniejszych i najbardziej dostępnych metod na rozpoczęcie poszukiwań najbardziej odpowiadającego nam odcienia farby – i zmiany charakteru całego wnętrza.

Tekst: Promocja

Słowa kluczowe: aplikacja dulux visualizer, projekt, mieszkanie, wnętrze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Magnat [0]
  basista
  2015-12-21 14:04:39
  Takie kreatory wnętrz sa bardzo pomocne. Warto zobaczyć jak będzie wyglądało nasze mieszkanie po przemalowaniu. Ja przed remontem korzystałem z tego na stronie Magnata.
 • farba [0]
  wioslarz
  2015-12-20 12:17:30
  warto stawiac na dobrej jakosci farby, ktore przetrwaja kilka lat i nie trzeba bedzie robic remontu co roku, sam od zawsze stawiam na śnieżkę
Zobacz także
Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

Streaming muzyki prosto do głowy to ciekawy, choć nieco kontrowersyjny koncept... podobnie jak kontrola hormonów.

Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...

"Toxic" Britney Spears w wykonaniu Franka Sinatry - sztuczna inteligencja znowu w akcji

Eksperymenty z sieciami neuronowymi znów przynoszą ciekawe rezultaty

Polecamy
Tropiciele piratów na krawędzi upadku
Tropiciele piratów na krawędzi upadku

Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego stoi na krawędzi upadku. Znana powszechnie pod nazwą RIAA organizacja, zajmująca się tropieniem ściągających z sieci nielegalne pliki internautów, niebawem ma zostać zlikwidowana.

Wykończony sesją? Wybierz relaks z grą
Wykończony sesją? Wybierz relaks z grą

Podczas trudnej sesji student powinien wzmocnić koncentrację i pamięć, przy okazji odpoczywając i relaksując się. Jak to robić za pomocą gier?

Polecamy
Ostatnio dodane
Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

Streaming muzyki prosto do głowy to ciekawy, choć nieco kontrowersyjny koncept... podobnie jak kontrola hormonów.

Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...