Oprogramowanie - Technologie

Zapowiedź Windowsa 11 - co przyniesie najnowsza wersja systemu? [WIDEO]

2021-06-28 11:49:30

Firma Microsoft zapowiedziała najnowszą aktualizację systemu Windows. Już niedługo wszystkie osoby, których komputery spełniają minimalne wymagania, będą mogły pobrać na nie najnowsze oprogramowanie. Co dokładnie wiemy o Windowsie 11

Zobacz też: Aktualizacja systemu iOS 14.5 - wprowadzone zmiany.

Kiedy pojawi się nowy system Windows 11?

Według podanych informacji na stronie najnowszy Windows 11 ma być dostępny już na początku 2022 roku. Oznacza to, że nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Firma zaznacza, że ciągle trwają prace nad ustalaniem harmonogramu działania, jednak zaznaczają, że to właśnie wtedy ma rozpocząć się proces uaktualniania systemów na urządzeniach. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wprowadzeniem tego typu zmian na naszych komputerach, warto sprawdzić, czy nadaje się on do uaktualnienia. Może w tym pomóc specjalnie stworzona aplikacja Health Check. W momencie, w którym będzie istniała już instalacja Windowsa 11, wystarczy wejść w "Ustawienia", a następnie wybrać opcję "Windows Update".  

Nowy wygląd systemu Windows

Jak tłumaczą twórcy, nowe środowisko, które stworzy Windows 11 pozwoli nam na pozostanie w ścisłym kontakcie z bliskimi osobami, a także do swobodnego dostępu do ulubionych treści. Jedną z pierwszych zmian, które możemy zauważyć to odnowienie menu Strat, które z lewego, bocznego rogu, zostało wyśrodkowane. Zmieni się także wygląd ikon oraz okien - będa półprzezroczyste. Mają się także pojawić nowe sposoby wyświetlania wiadomości, gier, treści oraz komunikowania się z bliskimi osobami. 

Podział ekranu w systemie Widnows 11

Dużym udogodnieniem wprowadzonym przez firmę Microsoft są nowe możliwości podziału ekranu. Spowoduje on, że będzie mógł zostać on rozdział go na parę okien programów. Nie będą one musiały być symetrycznie ułożone, to od użytkownika zależy, jak je rozstawi. Dla wielu osób możliwość posiadania 3 otwartych programów w tym samym czasie na jednym ekranie może być dużym ułatwieniem podczas pracy, szczególnie jeśli posiada się szeroki monitor. 


Android a Windows 

Aplikacje Android będą kompatybilne z Windowsem 11. Oznacza to, że dzięki aktualizacji, programy przeznaczone na telefon już niedługo będą działały na naszych komputerach. Będą się one wyświetlały w oknach o wielkości ekranów smartfonów. Pozwoli to na skorzystanie takich aplikacji jak np. TikTok, bez konieczności instalowania dodatkowych rzeczy, które uruchomią nam je na naszym laptopie. 

Minimalne wymagania sprzętowe, o których mówi firma Microsoft

Osoby, które będą chciały skorzystać z nowej wersji Windowsa 11, będą musiały spełnić pewne wymagania sprzętowe. Dotyczą one między innymi procesora, którego szybkość musi wynosić przynajmniej 1 GHz, pamięć RAM - 4 GB, a także istotnym elementem jest również dostępnego miejsca na dysku - przynajmniej 64 GB. 

Ci, którzy nie spełniają wszystkich warunków do zaktualizowania oprogramowania, nie muszą się martwić. Z informacji podanych przez firmę Microsoft wynika, że obecna wersja Windowsa 10 będzie obsługiwana do 14 października 2025 r. 

BS

fot. instagram.com/acerkr/

Źródło: microsoft.com

Słowa kluczowe: aktualizacja systemu Windows, Windows 11
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Polecamy
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Polecamy
Ostatnio dodane
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP