Oprogramowanie - Technologie

Załóż własne radio

2006-03-28 00:00:00
 

Stacje internetowe oferujące różnego rodzaju style muzyczne, stają się coraz bardziej popularne. Największe mają nawet po kilka tysięcy słuchaczy, małe, tylko kilku, ale przecież ważna jest głównie zabawa i możliwość zaprezentowania ulubionej muzyki przed znajomymi. Macie ochotę założyć własną rozgłośnię internetową i stać się sławni? Poniżej przedstawię sposób na to, żeby ktoś usłyszał Twój głos w sieci.

Do założenia własnego radia internetowego potrzebny jest komputer, łącze internetowe o przepustowości co najmniej 128 kb/s, karta muzyczna, mikrofon i dobre chęci. Jeśli to już mamy musimy zaopatrzyć się w kilka programów, które możemy pobrać ze strony shoutcast.com. Program SHOUTcast Server pozwala na postawienie serwera i uzyskanie adresu, dzięki któremu inni użytkownicy mogą odbierać sygnał. Żeby stać się prezenterem, potrzebny jest inny program z rodziny SHOUTcast, mianowicie SC broadcasting, no i oczywiście WinAmp, który jest podstawowym narzędziem odbierającym sygnał radia internetowego, chociaż rozgłośnie tworzą także miejsca dla użytkowników MS Media Player, czy Real Player.

Zabieramy się więc do pracy i rozpoczynamy od konfiguracji serwera. Nie jest to trudne, gdyż po zainstalowaniu i uruchomieniu SC Server, powinno się pojawić następujące okno:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Klikamy u góry okienka w Edit config. Pojawi się okno notatnika, w którym znajdują się między innymi takie linijki tekstu, które możemy modyfikować:

MaxUser=99 - zmieniając liczbę 99 na inną, zmniejszamy lub zwiększamy liczbę słuchaczy, którą może pomieścić serwer. Jednak nie przesadzajmy i bądźmy realistami ustawiając serwer dla liczby osób, które faktycznie będą nas słuchać. Liczba ta jest w pewnym sensie uzależniona o możliwości naszego łącza, gdyż zbyt duża liczba słuchaczy na słabym łączy doprowadzi do przerywania audycji u odbiorców.

Password=(dowolny tekst) – tutaj wpisujemy hasło, dzięki któremu prezenterzy korzystający z programu SC Broadcasting, będą mogli zalogować się na serwerze i prezentować swoją muzykę.

PortBase=8000 - port poprzez który łączą się słuchacze i prezenterzy. Standardowo jest to port 8000, chociaż również można go zmieniać, ale nie widzę w tym większego sensu.

Kończąc pracę z serwerem, należy nacisnąć w górnym pasu Kill server, żeby wyłączyć, i Hide Monitor, żeby zminimalizować.

Przejdziemy teraz do konfiguracji pluginu SC Broadcast, aby móc zacząć nadawanie. Rozpoczynamy oczywiście od instalacji. Po niej włączamy Winampa i klikamy w malutką ikonkę w lewym górnym rogu okna, tzw. Winamp Menu. Rozwinie się menu, w którym znajduje się opcja Options, następnie Preferences. W zakładce Plug-ins klikamy na DSP/Effect, następnie Nullsoft SHOUTcast Source DPS, tak jak jest to widoczne na załączonym obrazku. Można kliknąć 2 razy lub nacisnąć Configure active plug-in, aby uruchomić aplikację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Po tych zabiegach pojawi się okno początkowe Plug-inu SHOUTcast Source
Wchodzimy w zakładkę Output:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

W miejsce Address wpisujemy adres serwera, na którym chcemy nadawać. Jeśli chcemy nadawać z własnego komputera, po uprzedniej konfiguracji serwera SC, wpisujemy własny adres IP. Najprostszą metodą na uzyskanie IP jest wejście w Menu Start Windows, Akcesoria, Wiersz poleceń i wpisanie tam komendy ipconfig. W pole Port wpisujemy numer, taki sam jak w konfiguracji serwera (PortBase=8000), analogicznie 8000. W polu Password wpisujemy hasło, które pozwoli nam na wejście na serwer (takie jak w konfiguracji serwera). Encoder ustawiamy na 1, zostawiamy także zaznaczone Automatic Reconnection on Connection Failure. Zalecam także ustawienie Reconnection Timeout na 0, co pozwoli na nie przerywanie wysyłanego strumienia.

Przechodzimy do Yellowpages w zakładce OutPut. Pola te pozwalają na umieszczenie na serwerze danych, opisujących osobę grającą obecnie. W polu Description wpisujemy np. swoje imię, jeśli chcemy, aby wyświetliło się jako tekst w winampie podczas prowadzenia audycji. W URL wpisujemy stronę www, na której możemy znaleźć stronę radia. Genre to pole, w którym możemy wpisać rodzaj muzyki przez nas granej. Pola ICQ i IRC pozwalają na wpisanie swoich numerów komunikatorów, co ułatwia kontakt ze słuchaczami. Pole AIM zostawiamy puste. Jeśli nie wpiszemy w żadne z wymienionych pól informacji, nie będzie to rzutowało na odbiór, lecz będziemy grali anonimowo. Zaznaczone pole Enable Title Updates, oraz zaznaczenie Auto w Title i URL, pozwoli na wyświetlenie w winampie lub innym odtwarzaczu utworu, który obecnie gramy. Przycisk Connect pozwala na rozpoczęcie audycji poprzez połączenie się z serwerem, oczywiście po zakończeniu całej konfiguracji.
W zakładce Encoder zaznaczamy jakość w jakiej chcemy nadawać. Większość stacji postawiło na MP3 Encoder, 44kbps, 44 100kHz, Mono. Możliwości są tutaj oczywiście różne, w zależności od posiadanego łącza.

Pozostała zakładka Input, która wygląda następująco:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Jest to najbardziej skomplikowana zakładka i nie ma na nią gotowej recepty. Widzimy tutaj dwa wskaźniki, które obrazują poziom dźwięku w dB. Wskaźniki te w trakcie grania nie mogą wskazywać 0 dB, gdyż wtedy wystąpi tzw. buffer, co uniemożliwi słuchaczom poprawny odbiór audycji. Mic Input ustawiamy na Microphone, następnie Open Mixer. Wyświetlą się ustawienia karty dźwiękowej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Tak oto wyglądają poprawne ustawienia karty Sound Blaster Audigy, pozwalające grać w internecie. Powracając jednak do Input, zaobserwujemy kilka suwaków: Music Level, BG Music Level, Mic Level, Fade Time. Oprócz Fade Time, które standardowo powinien być ustawiony na 0 lub 500ms, nie podam tutaj ustawień prawidłowych, gdyż każda karta muzyczna i mikrofon, bardzo różnią się od siebie i samemu (metodą prób i błędów) trzeba je ustawić (screen przedstawia ustawienia karty SB Audigy z mikrofonem firmy Media-Tech). Pozostały przyciski Push To Talk i Lock, są one przydatne wtedy, gdy chcemy Nacisnąć i Mówić, w dosłownym tłumaczeniu tego zwrotu. Trzymając ten przycisk mówimy do mikrofonu, jeśli chcemy zablokować ten przycisk i wypowiedzieć dłuższą kwestię, przydaję się przycisk Lock.
Reasumując, radia internetowe są coraz bardziej popularne i mają coraz więcej słuchaczy, dlatego też, stacje FM na swoich stronach internetowych oferują możliwość słuchania swoich stacji przez internet. Wyżej przedstawiona instrukcja dotyczy prywatnych nadawców, którzy dla grupy znajomych chcieliby puszczać muzykę, pozdrawiać i dobrze się przy tym bawić. Największe stacje korzystają jednak z profesjonalnych serwerów, jakie oferują im firmy hostingowe, oferujące serwery SHOUTcast o dużej przepustowości, a co za tym idzie możliwości odbioru przez dużą liczbę słuchaczy. Jest jeszcze jedna możliwość zaistnienia w internetowym światku. Wiele stacji internetowych poszukuje dji, wystarczy tylko dobrze poszukać.

Jak słuchać radia internetowego?

Włącz WinAmp'a, naciśnij CTRL+L, pojawi się okienko, w które wpisz adres strony z której chcesz odbierać sygnał i rozkoszuj się muzyką.

Mirosław Matusiak
(miras@dlastudenta.pl)

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Re: Radio za free server [0]
  Odpowiedź na: Radio za free server
  Fortepian
  2010-11-29 17:29:55
  o co chodzi z tym radio za free server?
 • Re: Radio za free server [0]
  Odpowiedź na: Radio za free server
  disko polo
  2010-06-14 12:13:07
  radio disko polo
 • Re: Pomoc [0]
  Odpowiedź na: Pomoc
  Grzesiek
  2009-11-23 21:51:37
  http://80.48.180.147:8000/listen.pls po wejsciu tu wyskakuje blad
 • Pomoc [1]
  grzesiek
  2009-11-23 21:42:23
  Zrobilem wszystko tak jak pisze , polaczy mi ale jak ktos wezmie moj link i bedzie chcial wlaczyc wyskakuje blad co zrobic prosze pisac tu lub na gg 9276827
 • Proszę o pomoc [0]
  wojtas
  2009-11-12 15:26:58
  Proszę o pomoc, cały czas wyskakuje not connect. Mój numer gg to 10005908
 • Re: HELP ;p [0]
  Odpowiedź na: HELP ;p
  lukasz
  2009-07-27 22:12:55
  witam serdecznie probowalem sie ustawic na radiu niestety bez skutku poniewaz istnieje problem z otwarciem open mixer mam realtek karte muzyczna i nie wiem co mam robic a zalzey mni na dj raz muzyka jest ok czysta slicznie wszytsko ale gdy naciskam push talk nie slychac mojego glosu na antenie co am zrobic prosze pomozcie
 • ibox [0]
  Odpowiedź na: HELP ;p
  danielos
  2009-06-25 10:07:40
  chce założyć radio
 • Re: Pytanie warzne!!! [0]
  Odpowiedź na: Pytanie warzne!!!
  TS
  2009-05-23 22:28:51
  WaŻne bo WaGa Sudent ortografii się naucz a nie radio !
 • pomocy [0]
  Figo
  2009-04-14 17:28:39
  jak zrobić zeby było można puszczać muze?? moje GG 627330
 • HELP ;p [2]
  Adam
  2009-02-26 14:49:56
  No kurde, zrobilem wsyzstko a jak robie Connecting to mis ie robi Not Connecting. i niewiem jak to zrobic zeby wyslac komus link , ta osoba w neigo wejdzie i juz slucha radia . Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC ! MOJE GG - 13441232 :)
 • Radio DJ FERBUS :):) [0]
  Odpowiedź na: Radio za free server
  FERBUS
  2008-09-21 17:00:35
  POZDRO Dla NoWoPoLa :):):):) JEEEEEEEEEEEEdziemy!!!!!!!!!!!!
 • Pytanie warzne!!! [1]
  messjasz
  2008-08-26 22:51:13
  mam pytanie czy istnieje mozliwosc otwierania takiego radia ze strony internetowej bez potrzeby otwierania jej wlaczajac winampa a nastepnie ctrl+L ????
 • Pomurzcie [0]
  Pomocy
  2008-08-24 12:09:25
  Cześć mam problem wszystko zrobiłem dobrze ale kiedy się łącze wyskakuje mi to [yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak) [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 80.217.129.241:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).) Pomurzcie nieiwem co mam robić pisczie na gg 8277758
 • odpowiedz [0]
  shorty
  2008-08-02 13:44:07
  Hej, słyszałem, żeby mieć swoje radio w internecie to trzeba posiadać zewnętrzne ip. Czyli ip główne, a nie lokalne. Mam ten sam problem, i muszę iść do osoby która zarządza siecią i od niego dostać zew. ip. Na lokalnym ip (czyli przypisanym dla naszego komputera) mogą słuchać osoby tylko posiadajace łącze od tego samego usługodawcy (administratora sieci) Więc jeśli chcesz mieć radio widziane na internecie musisz posiadać zewnętrze ip. jeśli ktoś ma jakieś pytania napisz na 3225642
 • :( [0]
  Gianni
  2008-07-28 12:43:57
  Wpisałem wszystko jak trzeba ale nie umiem sie połączyć. cały czas pisze Not Connect. gdy daje connect przez jaki czas sie łączy ale po pewnym czasie wyskakuje znowu Not Connect pomocy. Mój GG: 1229150. Pomóżcie.
 • Kurde co jest? [0]
  MAŁY
  2008-03-16 23:39:19
  Witam :) Mam wszytsko ok ustawione i nawet widze ze jest ok ale nikt nie moze mnie słuchac pomocy moj gg 3276311 BARDZO PROSZE O POMOC!!!
 • Jak to sie sciaga !!!!!!!!! [0]
  oskar.h
  2007-10-28 14:23:40
  Mój kuzyn ma takie cos ale mi nie chce powiedziec bo mówi cytuje: ''Gdybym ci powiedzial mósial bym cie zabic'' itp...
 • ;] [0]
  Loxel Vi
  2007-08-23 11:19:14
  Wynalazek po co bzdety piszesz no i co ci da ze zaiks wykupisz tak sie sklada ze radio juz od roku prowadze i z tego co wiem to zeby legalnie nadawac nie wystarczy tylko zaiks . 1. ZAiKS - pobiera oplaty za wykorzystywanie praw do slow i muzyki, czyli przekazuje flote autorom tekstu i kompozytorom. 100 zl miesiecznie. 2. ZPAV - pobiera oplaty za publiczne korzystanie z fonogramow. Fonogram to plyta, kaseta, jeszcze nie mp3 (ale ponoc to sie szybko zmieni). 100 zl miesiecznie (przez pol roku znizka 50%, potem stawki w teorii mozna negocjowac). 3. STOART Związek Stowarzyszeń Artystów Wykonawców czyli po naszemu mowiac: piosenkarzy i piosenkarek. Zrzesza tak ciekawe projekty jak stowarzyszenie muzykow jazzowych, stowarzyszenie muzykow rozrywkowych czy stowarzyszenie polskich artystów muzyków (tez macie wrazenie, ze to to samo po raz kolejny?). Stoart nie wie ile miesiecznie wziac od webcasterow, wiec proponuje widelki cenowe 150~450 zl, do negocjacji. 4. SAWP - stowarz
 • Czemu tak pozno leci muzyczka? [0]
  Sidek
  2007-08-21 19:03:29
  Wszystko mi dziala i jest CooL ale mam problem ze gdy sluchaja mnie kumple to maja slychac dzwiek ktory lecial z 1 minute temu. Pomocy! GG: 5558627
 • Problem [0]
  lodokor
  2007-08-18 11:08:26
  Witam robie wszystko tak jak tu pisze ale jak robie connect to nie ma polaczenia pisze Not Conection Co jest???
 • Ale jaja wszystko prawie ok [0]
  jawor2006
  2007-08-16 15:26:07
  Witam :) Ja mam wszytsko ustawione jak kazali nawet widze ze ok ale nikt nie moze słuchac pomocy moj gg 6644588 naprawde prosze o pomoc
 • Pomocy ! [0]
  joanna
  2007-08-05 22:52:20
  Z jakiej strony mogę zaciągnąć odpowiednie programy (mianowicie SC broadcasting) ?
 • Radio za free server [3]
  Jerry
  2007-07-27 12:27:38
  http://cast24.pl
 • pomocy [0]
  Arek
  2007-07-20 11:06:13
  Na jakich stronach mozna załozyc radio na stacja.fm nie chodzi bo zamkneli prosze o pomoc moje gg:1108309 pisac nawet jak bede niedastepny prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Zapraszam [0]
  Dj.Tomazo
  2007-05-30 19:50:52
  zapraszam do mojego radia naciskasz ctrl+l i wpisujesz to 84.205.9.186:8567
 • Super! [0]
  Dj.Tomazo
  2007-05-30 19:48:44
  Mi sie udało i all jest ok;] tylko 1 mam problem jak naćiskam open mixes to sei nei wlancza;] ale all jest ij
 • pomocy [0]
  Dj Papryk
  2007-05-22 21:25:01
  ej niewiem cos z radiem mam zepsute ze ja moge sluchac tylko ja a inni mnie nie moge sluchac prosze o pomoc gg 9690487 prosze o pomoc THX
 • Kto mi pomoże ? [0]
  Sylwia
  2007-05-08 17:02:45
  Jak by ktoś mógł mi wytłumaczyć po kolei bo nie moge zainstalować tego co tam jest wymienione . Bym było bardzo wdzięczna gdyby ktos napisał do mnie na gg 10486031 i mi powiedział krok po kroku jak mam założyć swoje radio ??
 • ee.. [0]
  Strefa11
  2007-04-10 15:51:27
  Wszystko super świetnie ale nie ma żadnego serwera na radio a na IP nie chce nadawać
 • problem z "End of Playback" [0]
  Janas24
  2007-04-08 09:29:47
  prosze o pomoc moi koledzy nie mogą mnie słuchać, wydaje mi sie że wszystko dobrze ustawiłem.piszcie na numer gg 7586799
 • Coś nietak [0]
  Ami_boO
  2007-03-28 20:53:34
  Wpisałem wszystko jak trzeba ale nie umiem sie połaczyc. cały czas pisze Not Connect. gdy daje connect przez jakis czas sie łaczy ale po pewnym czasie wyskakuje znowu Not Connect pomocy. mój gg to 1739470
 • Coś nietak [0]
  Ami_boO
  2007-03-28 20:51:11
  Wpisałem wszystko jak trzeba ale nie umiem sie połaczyc. cały czas pisze Not Connect. gdy daje connect przez jakis czas sie łaczy ale po pewnym czasie wyskakuje znowu Not Connect pomocy. mój gg to 1734970
 • POMOCY !!! :O [0]
  Tomek
  2007-02-23 18:19:23
  Co zrobić aby inni mogli mnie słuchać? Moje gg: 8082312
 • Coś jest nie tak!! :( :( :( [0]
  -=*ARTEK*=-
  2007-02-23 11:53:04
  Wpisałem wszystko jak trzeba ale nie umiem sie połaczyc. cały czas pisze Not Connect. gdy daje connect przez jakis czas sie łaczy ale po pewnym czasie wyskakuje znowu Not Connect pomocy. mój gg to 8865922
 • POMOCY BŁAGAM [0]
  Max
  2007-02-13 19:02:54
  W moim tym co się w notatniku wyświetlił nie ma miejsca gdzie password wpisać! Co mam zrobić??
 • Media Player [0]
  Dziubkers
  2007-02-08 18:52:31
  Naprawdę super poradnik. Nadaję, słuchają mnie kumple, wszystko darmo... Ale pytanie - wielu moich znajomych ma Windows Media Player'a i nie mogą mieć Winamp'a... Jak mogą się połączyć z moim radiem? Pisać jak najszybciej na gg: 738461, e-mail: dziubker@op.pl
 • Media [0]

  2007-02-08 18:50:58
 • Terminal stacja [0]
  5zyn4
  2007-01-28 09:35:40
  www.terminals.glt.pl Zapraszam na stronek naszego radio debesciarska stacja gramy od 18.00 zapraszamy
 • Pomocy [0]
  Skibba
  2007-01-09 17:18:01
  Wpisałem wszystko jak trzeba ale nie umiem sie połaczyc. cały czas pisze Not Connect. gdy daje connect przez jakis czas sie łaczy ale po pewnym czasie wyskakuje znowu Not Connect pomocy. mój gg to 2620757
 • coś nie działa [0]
  marek218
  2006-12-02 16:15:36
  Podałem wszystko jak pisze lecz nie działa to wcale tak jak ma. Jak nadaje to osoba odsłuchująca widzi tylko tytuł muzyki a nie słyszy dzwięku. Dlaczego? Jak ktoś mi może pomuc niech pisze na nr gg: 9998488
 • pomocy [0]
  myszka
  2006-10-24 18:48:05
  moze mi ktos podac bezposredni link gdzie moge sciagnac shoutcast server monitor bo na stronce shoutcast.com niemoge znalesc :( pomocy!!!!!!!
 • PROBLEM [0]
  PROBLEM
  2006-10-04 16:12:57
  mam taki problem jak sie puszcza mp3 wlancza sie zwyczajnie czy jak
 • POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [0]
  PeC
  2006-09-13 16:57:51
  Pomóżecie co to oznacza i co mam zrobić z tym?? --- yp.shoutcast.com gave error (nak) ----[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 83.15.160.26:8001) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).) --------[source] source dropped connection. disconnecting.
 • co znaczy ?? [0]
  Smok
  2006-09-07 14:10:48
  Please identify this station's genre (in the dsp plugin YP tab)
 • kwestia programow [0]
  Adam
  2006-08-30 22:09:41
  W jednej kwestii moge pomoc. Wszystkie programy sa na www.shoutcast.com. Strona wlasciwie prowadzi Cie za reke. Potrzebne sa 2 programy Shoutcast 1-9-7 - aby zalozyc srewer i Shoutcast DSP 1-9-0 aby ustawic w Winampie wtyczke do serwera. Zeby programy nie otwieraly sie w DOS-ie nalezy zainstalowac najnowszego WinAmp-a 5.2.4. U mnie tez tak bylo na poczatku, a teraz wszystko jest ok. Niestety kwestii nadawania poza siec lokalna nie udalo mi sie rozwiazac. Skad wziac zewnetrzny IP ? Moze ktos z Was wie???
 • Cyber@dio [0]
  Cyber@dio
  2006-08-23 01:34:21
  Uległ zmianie adres mojej rzgłosni otóz nowy adres przezentuje się natępująco: http://10.9.224.175:9494 zapraszam.p.s.Niestety tu informacja bo narazie posiadam wewnetrzne Ip i moze mnie sluchac tylko siec lokalna a mianowicie VECTRA.Ale juz wkrótce będą mogli mnie słuchać wszyscy.P.S.Niedługo rozpoczyna się rekrutacja Djów do mojego radia.Więcej info pod numerem gg:8008607
 • Problemy [0]
  Jasiuu
  2006-08-22 21:34:36
  Witam! Próbowaliśmy założyć serwer u mojego kolegi, ale zawsze wyskakuje mu komunikat w konsoli: "shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 83.25.66.158:8555) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)" O co może chodzić? Firewalla ma wyłączonego, a internet w neostradzie...
 • niemoge sie podłączyc [0]
  ehh
  2006-08-21 17:53:26
  Kiedy się podłanczam pisze mi ze podaje złe hasło ale ja tekie podałem w konfiguracji wiec niewiem o co chodzi jakby ktos mógł to prosze mi napisac:9069566
 • moje radio (Dj Oxide)zapraszam [0]
  (dJ Oxide)
  2006-08-19 19:16:58
  Róznorodna muza zapraszam 83.20.168.149:8000 to ip zeby wejść na moje radio wejdżcie w Winampa wciśnijcie crtl + L i wklejce to!! ;) 83.20.168.149:8000
 • Moja rozgłośnia:D [0]
  Cyber@dio
  2006-08-19 01:37:11
  Narazie w fazie testów ale juz o niektórych porach przeważnie wieczorami mozna jej słuchać :D http://10.9.224.175:8000 czasem niestety u niektórych moich znajomych wyskakuje timed out przez co nie kazdy moze mnie sluchac ale pracuje nad tym problemem
 • Wszystko ok, ale [0]
  maxxx
  2006-08-12 14:38:02
  Witam i mam prosbę wręcz pytanie czemu tak sie dzieje że jak istaluje do winampa wtyczkę i ją konfiguruje zgodnie z opisem jest wszystko ok ale gdy tylko ponownie włączę WA to wyskakuje problem z apliikacją i nic sie nie da zrobic no i oczywiście moi koledzy nie moga mnie słuchać jesli ktoś wie to piszcie na gg 9394694
 • koszty zaiks [0]
  Wynalazek
  2006-08-07 21:03:05
  Co należy zrobić, aby legalnie rozpowszechniać utwory w radio internetowym za pośrednictwem sieci do odbioru?Przede wszystkim osoba chcąca nadawać utwory w Internecie musi pamiętać o tym, iż wykorzystywanie utworów wiąże się z koniecznością uzyskania zgody uprawnionych twórców oraz koniecznością ponoszenia opłat. Na terytorium Polski zgody takiej udziela Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które reprezentuje zarówno twórców polskich jak i zagranicznych. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej i przybiera postać umowy licencyjnej o korzystanie z utworów. Aby jednak doszło do podpisania umowy przyszły nadawca powinien złożyć wniosek o zawarcie umowy. Wniosek taki można pobrać z naszej strony :Jak działa -> Wzory dokumentów -> Wniosek o zawarcie umowy licencyjnej na nadawanie utworów w internecieNa podstawie prawidłowo wypełnionego i przesłanego pocztą do dyrekcji generalnej ZAiKS-u wniosku, przygotowywana jest umowa. Podpisana przez obie strony umowa daje podstawę nadawcy do rozpoczęcia działal
 • zaix [0]
  Wynalazek
  2006-08-07 20:13:15
  czy ma ktos moze jakies informacje odnosnie zaiksu ?
 • !!! [0]
  netrunner
  2006-08-03 14:55:55
  Wszystko OK tylko mam małą uwagę... Potrzebne jest zewnetrzne IP!!! jezeli ktos ma tylko lokalne to lipa z nadawania na całą sieć... oczywiscie nadaje w sieci lokalnej :)
 • Cool sprawa [0]
  huud300
  2006-07-18 00:03:22
  dzieki czlowiekowi ktory opisałprocedóre tworzenia radia moje radyjko http://10.0.0.198:8000/ pozdrawiam
 • Wyciszenie mikrofonu podczas audycji!! [0]
  djeternal
  2006-07-15 22:38:17
  Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest jakaś możliwość odnośnie wyciszenia mikrofonu podczas prowadzenia audycji, bo ja gdy go wycisze to i tak wszystko słychać. Nie wiem czy to tak musi być czy nie?? Piszcie 2732206!!
 • To jest darmowe czy nie?? [0]
  Robert
  2006-07-14 16:52:11
  No właśnie to jest darmowe czy nie?? Odpiszcie na moje gg: 6669072
 • Darmowe Radio?? [0]
  djeternal
  2006-07-13 08:11:20
  Ja też mam właśnie pytanko odnośnie tego czy to jest darmowe?? Niech ktoś da odpowiedź. Piszczie 2732206!!
 • SCHOUTcast [0]
  spider
  2006-07-11 06:19:21
  mam problem, mianowicie sciagam jakies programy ze strony schoutcast instaluje je i nic ten program otwiera sie jedynie w dosie i w winampie wogole go nie wykrywa o co chodzi?? moglby mi ktos pomoc. najlepiej jakby ktos wrzucil na jakiegos uploada wszystkie niezbedne programy, bylbym ogromnie wdzieczny
 • pomocy!! [0]
  Grzesiek
  2006-06-26 13:13:35
  Wszystko ok, ale moji koledzy nie moga mnie sluchac ;/ niewiem czemu, wydaje mi sie ze wszystko jest ok, pokazuje im sie komunikat "timed out", niewiem co zrobic. POMOCY!! GG:2740571
 • Karta 24 bitowa [0]
  Pablo
  2006-06-24 18:13:28
  Mam niestsety karte muzyczną 24 bitową i na jej sterownikach wyjście sygnału przez winampa jest bardzo słabe. Rozwiązał ktoś z was już ten probelm może?
 • POMOCY!!! [0]
  Konrad
  2006-06-05 21:50:05
  Wpisuje w polu Password=konradek i nic pisze że wpisuje złe hasło.POMOCY co mam robić?!Piszcie gg=978728
 • pytanie [0]
  mlody
  2006-05-31 22:41:17
  jesli chce zeby moi znajomi i reszta ludzi mnie slyszylo to musze miec ip zewnetrzne czy wewnetrzne ?? prosze mi pomuc moj nr gg 4549175
 • Spoko [0]
  Mareczek
  2006-05-26 21:46:19
  wszystko spoko tylko ze nigdzie niemoge znalesc tych odpowidnich programów :/ czy ktos by mi mógł je pszeslac czy cos :| jak by co to mój nr. GG 8178386 z gury dzięki pozdro
 • darmowe radio? [0]
  Jojoger
  2006-05-20 20:05:12
  heh, no niezle:D czy to jest darmowe??
Zobacz także
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Polecamy
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Mobile Trends Awards - Empik
Aplikacja Empiku z dwoma nagrodami Mobile Trends Awards

Rozdano "Oscary branży mobilnej" w Polsce.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Konkurs Ziaja
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.