Sprzęt komputerowy - Technologie

Wymiana baterii w MacBooku: samemu czy w serwisie?

2022-09-29 09:58:21

Urządzenie marki Apple cieszą się sporą popularnością i też świetnie się sprzedają. Znaleźć można sporo różnorodnych ofert, wśród których przodujące są niewątpliwie urządzenia MacBook, które są nierzadko wybierane przez klientów. Niemniej jednak z uwagi na fakt tak dużej popularności tych urządzeń na rynku, nie powinniśmy być zaskoczeni, iż również jeżeli chodzi o wymienione urządzenia, pojawia się kwestia ich regularnego i właściwego serwisowania, w tym także wymiany baterii.

wymiana baterii

Wymiana baterii w MacBook - kiedy będzie konieczna?

Za sprawą doskonałych baterii komputery MacBook sprawdzają się świetnie w biznesowym użytkowaniu - czas pracy na jednorazowym ładowaniu może sięgać nawet kilkunastu godzin. Niestety z powodów technicznych żadna bateria nie będzie wieczna. Cykle baterii w MacBook to ilość pełnych ładowań oraz rozładowań baterii, po których może ona utracić część właściwości - laptop pracować będzie krócej. Nie chodzi zatem o upływający czas, niemniej o sposób używania urządzenia. Po pewnym czasie użytkownicy komputerów marki Apple zastanawiają się zatem, jak wyciągnąć baterię z MacBook albo zamontować nową.

Samodzielna wymiana baterii w Macbook - czy warto?

W przypadku baterii MacBook nierzadko pojawia się pytanie, czy można dokonać jej wymiany samodzielnie. Odpowiedź jest raczej prosta i dosyć oczywista - tak. Im bateria będzie bardziej uszkodzona czy zużyta, tym silniej odciska się to na jej żywotności, a więc też konieczności znacznie częstszego ładowania. Może mieć to również wpływ na ogólne działanie naszego urządzenia. Jeśli zatem zależy ci na tym, aby sprzęt zachował możliwie jak najdłużej pełną sprawność, to warto dokonać w nim wymiany baterii. Taką czynność możemy wykonać samodzielnie. Warto jednakże mieć na względzie, iż wnętrze MacBook jest niezwykle delikatne i jeden nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie pozostałych podzespołów. Zlecając taką usługę profesjonaliście, zyskamy gwarancję, iż użyje on oryginalnej baterii od producenta, zaś komputer nie zostanie w żaden sposób uszkodzony.

Profesjonalna usługa wymiany baterii w MacBook

Warto mieć na względzie, iż wymiana baterii w MacBook jest działaniem, które po pewnym czasie będzie niezbędne. Chodzi tutaj o liczbę cykli, na które wybrana bateria jest przygotowana. Po tym, jak bateria przejdzie już te cykle, to trzeba dokonać jej wymiany. Dzięki temu nasz sprzęt otrzyma niejako drugie życie. Z uwagi na fakt, iż nie nie jest to prosta dla każdego czynność, lepiej zlecić ją profesjonalnemu serwisowi. Jeśli skończyła się nam gwarancja, nic straconego, bowiem na rynku działają również serwisy pogwarancyjne.

Wymiana baterii w Macbooku – wybierz dobry serwis

Jeżeli chcemy zlecić wymianę baterii w swoim MacBook, powinniśmy znaleźć serwis, który będzie mógł rzeczywiście się tym zająć i zagwarantuje nam ofertę dobraną do naszych indywidualnych potrzeb. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ofert serwisów podejmujących się tego typu zadań. Godna polecenia jest zdecydowanie firma www.applehome.pl będąca profesjonalnym serwisem pogwarancyjnym produktów marki Apple w Warszawie, który posiada 2 punkty stacjonarne na Ursynowie oraz Woli. Możemy tam liczyć na szybki czas realizacji usługi i przystępne ceny.

Artkuł Partnera

fot. shutterstock

Słowa kluczowe: MacBook, wymiana baterii, marka Apple
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

PlayStation Portal
Pokazano PlayStation Portal oraz nowe słuchawki Pulse

Zobaczcie nowe urządzenie do obsługi funkcji Remote Play.

MacBook
Czy warto kupić MacBooka?

Komputery Apple są popularne zarówno wśród profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników. Czy faktycznie warto kupić MacBooka?

Polecamy
Hama Soldier
Karnawałowe brzmienie w rozszerzonym wydaniu - głośniki mobilne "Hama Soldier"

Dzięki głośnikom mobilnym „Hama Soldier-S” i „Hama Soldier-L” można pobawić się w rytmie ulubionych kawałków!

MacBook
Czy MacBook to dobry komputer do nauki?

Sprawdź, czy taki sprzęt będzie odpowiedni do twoich potrzeb!

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh 'n Rebel Party Loud
Rewolucja w świecie produktów Fresh 'n Rebel: głośniki imprezowe!

Te przenośne głośniki Bluetooth są absolutnym must-have dla każdego, kto chce cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

PlayStation Portal
Pokazano PlayStation Portal oraz nowe słuchawki Pulse

Zobaczcie nowe urządzenie do obsługi funkcji Remote Play.