Oprogramowanie - Technologie

Wykorzystaj technologie mobilne w procesie cyfrowej transformacji biznesu i użyj "Mobile first"

2021-07-14 13:50:11

Technologie mobilne już dawno przestały umożliwiać wyłącznie komunikowanie się. Dziś całościowo wspierają kontakty z klientami, sprzedaż, są także elementem inteligentnych interfejsów.

Technologie mobilneTechnologie mobilne jako wsparcie dla handlu detalicznego

Rozwiązania mobilne dla sklepów mogą zaskakiwać innowacyjnością, ale ich zastosowanie jest tak naprawdę bardzo proste: mają łączyć sprzedawcę z konsumentem i ułatwiać komunikację pomiędzy nimi.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się tylko na wykorzystanie aplikacji mobilnej w jednym z obszarów swojej działalności, czy uczynisz ją najważniejszym kanałem sprzedażowym w strategii omnichannel, możesz dotrzeć w ten sposób do świadomych, zaawansowanych technologicznie klientów. Ta grupa z roku na rok jest coraz liczniejsza.

Zapewnij klientom pozytywne doświadczenia zakupowe dzięki rozwiązaniom mobilnym

Klienci w sklepach – niezależnie od tego, czy jest to kanał sprzedaży online, czy stacjonarny – poszukują, oprócz atrakcyjnych towarów i cen, pozytywnych doświadczeń zakupowych.

Nowoczesne aplikacje mobilne pozwalają na projektowanie takich doświadczeń: zapewniają szybki i bezpieczny dostęp do informacji, ułatwiają komunikację ze sprzedawcą, pozwalają docierać do odbiorców ze spersonalizowanymi treściami i ofertami.

Mobilność produktu cyfrowego powinna być obecnie priorytetową kwestią. Takie podejście reprezentuje firma Global Logic, której w tworzeniu oprogramowania dla handlu detalicznego przyświeca idea „Mobile first”.

Wdrażanie technologii mobilnych nie polega w tym ujęciu wyłącznie na projektowaniu nowych odpowiedników istniejących aplikacji, ale na tworzeniu złożonych rozwiązań, które uwzględniają potrzeby konsumentów i specyfikę branży.

Odkryj nowe możliwości komunikacji z klientami

Myśląc o wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań w procesie sprzedażowym, warto zwrócić się do doświadczonych specjalistów. Wówczas aplikacje mobilne nie będą pojedynczym elementem wspierającym sprzedaż, ale częścią spójnej strategii, uwzględniającej działania online i offline.

Jednym z rozwiązań mobilnych, z których chętnie korzystają firmy handlu detalicznego z różnych branż, są narzędzia do automatyzacji komunikacji z odbiorcami. To automatyczne systemy konwersacyjne, czyli chatboty, które usprawniają proces obsługi klientów, odpowiadając na standardowe pytania i uwagi. Takie rozwiązania pozwalają zmniejszyć zaangażowanie pracowników w obsługę tych kanałów komunikacji.

Transformacja cyfrowa nie może odbywać się z pominięciem technologii mobilnych. Wykorzystaj je do usprawnienia procesów sprzedażowych, zanim zrobi to Twoja konkurencja!

Artykuł Partnera

fot. Adrianna Calvo z Pexels.com

Słowa kluczowe: Global Logic, Mobile first, mobilna komunikacja z klientem
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Polecamy
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Polecamy
Ostatnio dodane
systemy ERP
Ranking systemów ERP. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Sprawdź, którzy producenci oprogramowań wyróżnieni zostali w internetowym rankingu systemów ERP.

iOS 16
Jakie nowe funkcje będzie zawierać iOS 16?

Poznaj szczegóły konferencji, podczas której zaprezentowano iOS 16.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP