Pomocna dłoń - Technologie

Wiosenne porządki na działce

2016-03-31 14:19:43

W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna. Chociaż temperatura pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to dawno widziane słońce zachęca do spacerów i innych rodzajów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Co szczęśliwsi z nas, którzy są szczęśliwymi posiadaczami działek wkrótce już rozpoczną sezon ogródkowy. Zanim jednak rozpoczniemy uprawiać ogródek, przycinać krzewy czy drzewa albo sadzić trawę, czeka nas proces porządkowania terenu. Warto wiedzieć, jak właściwie się za to zabrać, aby o niczym nie zapomnieć i wszystko poszło jak z płatka.

Dobry plan = połowa sukcesu

Przede wszystkim wiosenne porządki trzeba rozpocząć od gruntownego przeglądu stanu działki. Im wcześniej to zrobimy, tym szybciej będziemy mogli dokładnie zaplanować przebieg naszych działań porządkowych. Warto do tego wykorzystać pierwsze dni wiosenne, kiedy nocne przymrozki nie pozwolą nam na czynności ogrodnicze. Właściwy przegląd działki powinien uwzględniać wszystkie możliwe szkody, jakie mogła wyrządzić jej zima.

Przyjrzyjmy się w jakim stanie jest gleba - być może konieczne będzie użycie nawozu, spójrzmy na stan drzew oraz krzewów - zaplanujmy, które z nich trzeba będzie podciąć, a z których już trzeba zrezygnować. Zaplanujmy nowe sadzonki - co takiego  i gdzie posadzimy w tym roku - już teraz wybierzmy dla nich stosowne miejsce.  Przejrzyjmy stan naszych narzędzi ogrodowych  - być może coś już się nie nadaje a być może coś jest do wymiany. Warto dokonać tego już teraz i zrobić jednorazowe duże zakupy niż później w pośpiechu w trakcie prac ogrodowych jechać do marketu, by kupić nowy sekator.

Jak robić zakupy?

Sporządzenie drobiazgowego planu działań pozwoli nam określić czego potrzebujemy do stworzenia ogrodu naszych marzeń. Jeśli chodzi o nasiona oraz sadzonki, warto dokładnie określić co i gdzie chcemy posadzić. Kupujmy tam, gdzie jest taniej Korzystajmy zawsze ze sprawdzonych dostawców. Zaś co do narzędzi ogrodowych - warto przyjrzeć się ofercie producentów, o których wiemy, że ich sprzęt będzie nam służyć długie lata. Przecież narzędzie takie jak siekiera ma za zadanie być sprawne przez co najmniej kilka lat. Postawmy na sprawdzoną markę oraz jakość np. http://www.husqvarna.com/pl/accessories/siekiery-i-narzedzia/siekiera-kempingowa/.

Czytajmy opisy parametrów sprzętu, sprawdzajmy jakość wykonania. Warto wiedzieć, że często marki w tym okresie oferują różne promocje dla działkowców - warto być  z nimi na bieżąco. Może się okazać, że przy zakupie kilku sprzętów - możemy wiele zaoszczędzić.  Z drugiej strony, nie dajmy się zwariować. Kupujmy tylko to, czego naprawdę potrzebujemy.

Cieszmy się ogrodem

Wiosna zawsze wymaga od działkowców wiele pracy. Niemniej jest to trud, który swoje owoce (dosłownie!) wyda już za kilka tygodni. Warto zatem zakasać rękawy i wziąć się do wiosennych porządków. Już wkrótce majówka, którą będziemy mogli spędzić na naszej wspaniałej i zadbanej działce.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: siekiera, husqvarna, sprzęt na działkę
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Polecamy
Transfer domeny: co każdy wiedzieć powinien?
Transfer domeny: co każdy wiedzieć powinien?

Wynikiem transferu jest zawsze zmiana jedynie rejestratora – bez zmian pozostają dane Abonenta usługi.

Hosting: jak czytać statystyki?
Hosting: jak czytać statystyki?

Z punktu widzenia użytkownika, najważniejszym aspektem oprogramowania serwera powinna być możliwość wglądu do jego statystyk.

Polecamy
Ostatnio dodane
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.