Po godzinach - Technologie

Twins Elite True Wireless - recenzja słuchawek Fresh 'n Rebel

2023-05-31 09:24:02

Dostaliśmy do recenzji bezprzewodowe słuchawki Twins Elite True Wireless holenderskiej marki Fresh ‘n Rebel. W związku z pojawieniem się tej nowości na rynku postanowiliśmy sprawdzić, co wyróżnia ten model na tle innych i czy istnieje w ich przypadku opcja spersonalizowania dźwięków pod kątem własnych preferencji? Przekonajmy się.

Twins Elite Pierwszą z rzeczą, jaką można było zauważyć, korzystając z nowego modelu bezprzewodowych słuchawek, to nowa funkcja Personal Sound, która dzięki aplikacji od szwedzkiego Audiodo testuje słuch osoby noszącej słuchawki, tak aby dostosować urządzenie pod kątem docelowego odbiorcy. Dzięki temu podczas odtwarzania muzyki jej częstotliwości były wzmacniane lub zmniejszane, adaptując je do preferencji użytkownika. Polega to na tym, iż przy pierwszym sparowaniu słuchawek i uruchomieniu aplikacji, przechodzimy test naszego słuchu. Jest to krótki test (ok. 3 minuty), w którym aplikacja testuje częstotliwości tonów, a po naszej stronie jest odpowiedź, czy daną częstotliwość udało nam się usłyszeć. Test polecam zrobić w cichym pomieszczeniu.

Sama aplikacja jest prosta i intuicyjna w użytkowaniu. Poza spersonalizowanymi ustawieniami (test) można dodatkowo ustawić tonację brzmienia pod siebie. Mowa tutaj oczywiście o equalizerze, który jest wbudowany bezpośrednio w aplikację.

Kolejnym atutem korzystania ze słuchawek była ich funkcja Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling (ANC). Pozwala ona na aktywne wyciszenie hałasu, automatycznie dopasowując się do otoczenia. Niezależnie więc od miejsca, w którym się znajdowałam, czy było to ciche biuro, chodnik przy zakorkowanej ulicy, bądź zatłoczone miejsce publiczne, w każdej z tych sytuacji mogłam całkowicie zanurzyć się w muzyce. Należy pamiętać, iż jeśli ANC nie jest nam niezbędne (np. przebywamy w cichym miejscu) to można je bezproblemowo wyłączyć, co pozwoli nam na dłuższe korzystanie ze słuchawek na jednym ładowaniu.

W opakowaniu razem ze słuchawkami Twin Elite dostajemy również trzy rozmiary miękkich końcówek silikonowych. To dzięki nim można idealnie dopasować urządzenie, tak aby je wygodnie nosić. Jest to o tyle ważne, iż często miałam problem z odpowiednim dopasowaniem słuchawek, przez co przy schylaniu czy schodzeniu po schodach często potrafiły się poluzować lub czasami nawet i wypaść z ucha.

Nie musimy się również o nie martwić podczas treningów, czy też spacerów w czasie deszczu, dzięki ich odporności na zachlapania klasy IPX4. Jedno ładowanie zagwarantuje ich użytkownikowi 29 godzin nieprzerwanego dostępu do muzyki, filmów i podcastów. Niska bateria przed ważnym wyjściem na dwór nie będzie również stanowiła problemu, dzięki opcji 15-minutowego szybkiego ładowania, które starczy nam na 4 godziny odtwarzania. 

Słuchawki są również przeznaczone, dla tych którzy korzystają z kilku urządzeń jednocześnie. Dzięki funkcji Bluetooth Multipoint mamy możliwość połączenia dwóch urządzeń z jednym zestawem słuchawkowym. Szczególnie komfortowe okazało się to podczas pracy na laptopie i telefonie, kiedy nie musiałam rozłączać i podłączać na nowo urządzenia, aby móc z nich skorzystać.

Co do samego brzmienia to naprawdę jest dobrze. Mimo małych rozmiarów słuchawek bass jest dość głęboki i przyjemny dla ucha, dzięki czemu nie ma pustego dudnienia, jak w innych słuchawkach o podobnej konstrukcji. Współgrają z nim średnie i wysokie tony, które są dobrze słyszalne i nawet piosenki klasyczne czy z dużą ilością wokali będzie się miło słuchać przez dłuższy czas. Ważnym aspektem jest też to, że słuchawki są głośne i nawet na maksymalnej głośności nie trzeszczą i nie drażnią ucha piskami wysokich tonów.

Bezprzewodowe słuchawki Twins Elite True Wireless holenderskiej marki zaskakują wieloma zaawansowanymi funkcjami, które przede wszystkim mają wpływ na doskonałe wrażenia dźwiękowe. Urządzenie jest przystosowane do aktywnego trybu życia jego użytkowników, co oznacza, że przydadzą nam się one nie tylko podczas pracy, ale również późniejszych treningów. Personalizacja dźwięku i skuteczne tłumienie hałasu sprawiają, że są one idealnym wyborem dla miłośników muzyki i entuzjastów najnowszej technologii. 

dlaStudenta.pl

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: słuchawki bezprzewodowe, czy warto kupić, test, funkcje, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
głośnik Bold L2
Rozmiar czasem ma znaczenie - poznajcie głośnik Bold L2 od Fresh 'n Rebel

Co wyróżnia to urządzenie na tle poprzednich modeli?

Poznań Game Arena
PGA 2023: wyjątkowe gry w Web3 Game Arena

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena otworzy nowy rozdział w historii tego wydarzenia.

Polecamy
tani fotel gamingowy
Co powinien posiadać dobry i tani fotel gamingowy?

Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując jeden z tańszych foteli gamingowych.

ChyÅźoszpon z gry Horizon Forbidden West
Chyżoszpon zauważony w Białce Tatrzańskiej

Figura stwora z gry Horizon Forbidden West robi wrażenie!

Polecamy
Ostatnio dodane
głośnik Bold L2
Rozmiar czasem ma znaczenie - poznajcie głośnik Bold L2 od Fresh 'n Rebel

Co wyróżnia to urządzenie na tle poprzednich modeli?