Multimedia - Technologie

Transmitery Kensington do iPodów i MP3

2007-05-26 16:58:12
 Kensington, producent markowych akcesoriów do notebooków i komputerów stacjonarnych, poszerzył swoją ofertę o bezprzewodowe transmitery radiowe. Dzięki nowym urządzeniom, użytkownicy iPodów i MP3 mogą odtwarzać swoje pliki przez radio samochodowe. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w podróży, gdy kierowca chce posłuchać ulubionej muzyki wraz z pasażerami.

Bezprzewodowe transmitery Kensington posiadają funkcję, która pozwala ładować baterię iPoda, w trakcie odtwarzania muzyki. Nazwa wykonawcy słuchanego utworu może być prezentowana na wyświetlaczu radioodbiornika samochodowego, natomiast informacje o odbieranej stacji radiowej mogą być pokazywane na ekranie iPoda. Transmitery zapamiętują nazwy trzech stacji radiowych FM, umożliwiając ich przypisanie do 3 łatwo konfigurowanych przycisków programowalnych. Wbudowany w urządzeniach włącznik/wyłącznik zapobiega rozładowaniu akumulatora samochodowego. Specjalna konstrukcja pozwala podłączyć transmitery do większości trudnodostępnych gniazd zasilania w samochodzie. Czarna obudowa i elementy wykonane z nierdzewnej stali elegancko wkomponowują się w wygląd wnętrza auta.

W nowych transmiterach Kensington zastosowano technologię ClearFM, która zmniejsza szum i poprawia separację kanałów stereo, dając świetną jakość bezprzewodowo przesyłanego dźwięku i odbiór fal o modulowanej częstotliwości (FM). Technologia jest licencjonowana przez Aerielle, Inc., zastrzeżona patentem 6,671,494 i innymi patentami w USA i innych krajach, będącymi w trakcie rejestracji.


Wśród modeli transmiterów oferowanych obecnie przez Kensington znajdują się:


Digital FM Transmitter, czyli bezprzewodowy transmiter FM i ładowarka do iPod w jednym. Urządzenie pozwala na ustawienie i regulację dowolnej częstotliwości, co umożliwia znalezienie najsilniejszego sygnału. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 265,00 zł.
Duo FM Transmitter, który jest bezprzewodowym transmiter FM z wbudowanym radiem. Produkt lekki i przenośny, umożliwiający odtwarzanie sygnału radiowego na iPod. Sugerowana cena detaliczna netto urządzenia wynosi 279,00 zł.

RDS FM Transmitter to bezprzewodowy transmiter radiowy z RDS, który wyróżnia funkcja pokazywania nazwy utworu i wykonawcy na wyświetlaczu radia samochodowego przy użyciu RDS. Ponadto urządzenie posiada funkcje prostego i łatwego wybierania oraz ustawiania dowolnego zakresu częstotliwości. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 309,00 zł.
Universal FM Transmitter, czyli uniwersalny transmiter FM który umożliwia odsłuchanie plików muzycznych zarówno z iPod, jak i nagranych na MP3 przez radio w samochodzie. Urządzenie przenosi bezprzewodowo dźwięk z każdego odtwarzacza MP3 i odtwarza na samochodowym sprzęcie radiowym, poprzez dowolną dostępną radiową częstotliwość FM. W transmiter wbudowano trzy programowane przyciski pozwalają zapisać ulubione stacje radiowe. Zasilany z samochodowego gniazda zapalniczki nie potrzebuje baterii. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 175,00 zł.
Bezprzewodowe transmitery Kensington zostały objęte 2-letnim okresem gwarancji z wyjątkiem RDS FM Transmitter, który ma gwarancję na rok.


Źródło: ACCO Polska

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Najlepsze sandboxy, gry akcji, strzelanki i RPG z otwartym światem
Najlepsze gry z otwartym światem

Zobacz najciekawsze gry z otwartym światem!

Najlepsze platformÃłwki na androida, PC i konsole
Najlepsze gry platformowe

Zobacz zestawienie najciekawszych gier platformowych!

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077: świat, fabuła i screeny z gry [FOTO]

Wiemy coraz więcej o grze studia CD Projekt Red.

Polecamy
Creative przedstawia ZEN™ Stone
Creative przedstawia ZEN™ Stone

Firma Creative (w indeksie NASDAQ: CREAF), przedstawia ZEN™ Stone, intrygujący, mały i bardzo lekki odtwarzacz MP3 o pojemności 1 GB, którego cena została ustalona na poziomie zaledwie 139 PLN brutto

Napój lub posiłek prosto z kapsuły
Napój lub posiłek prosto z kapsuły

Nasze pożywienie już niedługo może przypominać kapsułki, które będą gotowymi daniami.

Ostatnio dodane
Najlepsze sandboxy, gry akcji, strzelanki i RPG z otwartym światem
Najlepsze gry z otwartym światem

Zobacz najciekawsze gry z otwartym światem!

Najlepsze platformÃłwki na androida, PC i konsole
Najlepsze gry platformowe

Zobacz zestawienie najciekawszych gier platformowych!

Kupony i kody rabatowe