Po godzinach - Technologie

"Toxic" Britney Spears w wykonaniu Franka Sinatry - sztuczna inteligencja znowu w akcji

2020-05-26 11:19:52

Sztuczna inteligencja jest w dzisiejszych czasach coraz powszechniej wykorzystywana i stale rozwijana. By utrzymać postęp, stale wykonuje się różne ciekawe eksperymenty, które dla niektórych mogą wyglądać jak zabawa. W rzeczywistości jednak, przyczyniają się one do ulepszania technologii SI i pozwalają nam lepiej zrozumieć działanie sieci neuronowych. Jedna z nich, przygotowała ciekawy cover - Frank Sinatra zaśpiewał… "Toxic" Britney Spears.

Zobacz też: SI zmienia ludzi w postaci z Anime.

Okładka coveru

Sieć neuronowa "Jukebox" od OpenAI

OpenAI to jedna z bardziej produktywnych i znanych inicjatyw, działających w branży AI. Pod koniec kwietnia 2020 r., wypuścili usługę opartą o działanie sieci neuronowej o nazwie Jukebox. Jej możliwości są zadziwiające.

Technologia potrafi bowiem dokonywać remixów czy też coverów wskazanych piosenek w taki sposób, że te brzmią, jakby były odegrane przez innych artystów. Do wyboru mamy ponad 9 tys. stylów nawiązujących do różnych zespołów, jak i pojedynczych muzyków.

Zobacz też: Apel do ONZ w sprawie broni wykorzystującej SI.

Frank Sinatra śpiewa "Toxic" Britney Spears - cover DADABOTS

Jeżeli ciężko Wam uwierzyć, że coś takiego jest możliwe, to twórcy przygotowali przykłady działania Jukebox’a. Muzyka stworzona przez sztuczną inteligencję dostępna jest tutaj: https://jukebox.openai.com/

Tematem zainteresowała się redakcja portalu Futurism, która zaprosiła do współpracy muzyków i inżynierów związanych z grupą DADABOTS, przygotowującą muzykę generowana przez sztuczną inteligencję.

Przedstawiciele Futurism zaproponowali, by ci wykorzystali technologię Jukebox do stworzenia covera wszechczasów - starego szlagieru Britney Spears "Toxic", śpiewanego przez Franka Sinatrę. Posłuchajcie sami:

"Twórcy" coveru CJ Carr i Zack Zukowski udzielili też dla Futurism wywiadu, który możecie przeczytać tutaj: https://futurism.com/mind-melting-ai-frank-sinatra-toxic-britney-spears

KSK

fot. screen youtube.com/DADABOTS ᴏғғɪᴄɪᴀʟ

źródła: futurism.com

Słowa kluczowe: Britney Spears Toxic, Frank Sinatra Cover, JukeBox, Dadabots, OpenAI, Muzyka zrobiona przez SI
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Polecamy
Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...

Dostawa tego samego dnia w MediaMarkt
Dostawa tego samego dnia - nowa usługa na rynku elektroniki użytkowej

Klienci sklepu internetowego mogą teraz otrzymać wybrane produkty w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia.

Ostatnio dodane
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.