Internet - Technologie

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

2020-07-10 11:31:50

TikTok to aplikacja ciesząca się zróżnicowanymi opiniami. Jej użytkownicy ją kochają, zwolennicy innych social mediów wyszydzają. Nie da się jednak odmówić jej ogromnej popularności na całym świecie… choć niedługo może się to zmienić, gdyż aplikacja już straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności też rozważa jej zbanowanie.

Zobacz też: Microsoft zamyka Mixera. Streamerów ma przejąć Facebook.

TikTok na telefonieChińskie portale społecznościowe na celowniku

W ciągu ostatnich lat wiele osób coraz bardziej podejrzliwie patrzy na chińskie technologie. Można tutaj przypomnieć przede wszystkim o rządzie USA, którego rozporządzenie uniemożliwia korzystaniu firmie Huawei z usług Google’a. Głównymi zarzutami jest potecjalna działalność szpiegowska na rzecz rządu Chin.

Teraz z kolei, na cenzurowanym znalazł się TikTok. Sekretarz stanu w USA Mike Pompeo zdradził, że możliwość zbanowania aplikacji oraz kilku innych usług rodem z Chin jest aktualnie bardzo poważnie rozważana.

Zobacz też: Roboty zamiast kibiców w Japonii.

TikTok traci najbardziej popularne rynki

Ban dla TikToka w USA byłyby bardzo kłopotliwy. W czerwcu 2020 ta oraz 59 innych aplikacji zostały zbanowane w Indiach. Powodem są rosnące napięcia pomiędzy Państwami, na które bezpośredni wpływ miał incydent na granicy w Kaszmirze, gdzie po obu stronach padły ofiary śmiertelne. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Indie były rynkiem, na którym aplikacja miała najwięcej użytkowników.

Drugim najpopulaniejrzym dla TikToka miejscem są Stany Zjednoczone, więc kolejny ban oznaczałby, że aplikacja w bardzo krótkim czasie straciła swoje dwa największe rynki.

Odpowiedź TikToka na zarzuty

TikTok i chińska firma, do której należy (ByteDance), nie pozostawiły sytuacji bez komentarza. Platforma twierdzi, że jej serwery nie znajdują się na terenie Chin, co oznacza, że chińskie prawo ich nie obowiązuje. Oznacza to, że nie muszą oni wcale dostarczać informacji, o które poprosi rząd, ani stosować się do jego cenzury.

KSK

fot. konkarampelas z Pixabay

Źródła: cnn.com; theverge.com; quora.com

Słowa kluczowe: TikTok Zakazany, Ban, USA, Indie, Szpiegowanie, Infomracje, 2020, ByteDance
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
linki sponsorowane
Linki sponsorowane - czy warto w nie zainwestować? Warszawa

Sprawdź, co daje inwestycja w linki sponsorowane.

Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

ŚwiatłowÃłd Orange - dla Warszawy
Internet światłowodowy w Warszawie - specjalna oferta Orange Warszawa

Orange Światłowód to rozwiązanie, które zapewnia szybki i stabilny dostęp do sieci.

Polecamy
Koniec Mixera! Microsoft zamyka swoją platformę streamingową i łączy siły z Facebookiem

Podkupienie największych streamerów nie pomogło z budowaniu potęgi.

Cancel culture - co to takiego i jak działa?

Internetowa nagonka potrafi przybrać ogromne rozmiary, a jej skutki często budzą kontrowersję. O co tak właściwie chodzi?

Polecamy
Ostatnio dodane
linki sponsorowane
Linki sponsorowane - czy warto w nie zainwestować? Warszawa

Sprawdź, co daje inwestycja w linki sponsorowane.

Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.