Multimedia - Technologie

This is the Police 2 - recenzja gry

2018-08-02 09:46:15

"This is the Police 2" to kontynuacja znanej gry niezależnej wyprodukowanej przez Weappy Studio. Druga część serii ukazała się 31 lipca 2018 roku na platformy: PC, PS4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Udało nam się już wypróbować ten tytuł. W poniższym tekście przedstawiamy, czy warto w niego zagrać. Zobacz recenzję!

Zobacz galerię screenów z gry >>

Oceniamy drugą część gry wyprodukowanej przez Weappy Studio.

This is the Police 2 – wrażenia z gry

Fabuła gry skupia się na malutkim miasteczku Sharpwood, które położone jest na północy Stanów Zjednoczonych. Wcielamy się tutaj na początku w policjantkę Lilly Reed. Od razu widać, że nie radzi ona sobie w roli szeryfa. Przypadkiem jednak do celi komisariatu trafia tajemniczy mężczyzna – Warren Nash. Okazuje się, że jest on doświadczonym policjantem i detektywem. W zamian za wolność, decyduje się on pomóc kobiecie w zaprowadzeniu sprawiedliwości w Sharpwood.

Graficznie gra jest bardzo okrojona. Postacie i otoczenia, zwłaszcza w dialogach, nie mają za dużo szczegółów. W niektórych sytuacjach możemy jednak zobaczyć bardzo płynną animację, która czasami przeplata się z poklatkowymi scenami. Muzyka w tej produkcji nie odgrywa zbyt dużej roli. Czasami nie ma jej w ogóle. Utwory przygotowane na potrzeby gry są bardzo powtarzalne, przez co nie zapadają w pamięci. W pewnym momencie odbiorca przestaje zwracać na nie uwagę.

"This is the Police 2" to gra, która łączy wiele gatunków. Znajdziemy w niej elementy przygodówek, symulacji oraz strategii. Zestawienie różnych rodzajów produkcji daje nam ciekawy i przede wszystkim oryginalny tytuł.

Czy ta oryginalność przekłada się na jakość tej gry? W pewnych aspektach tak – zdecydowanie na jej korzyść działa mechanika, której nie uświadczymy w innych produkcjach. Naszym głównym zadaniem w tym tytule jest dowodzenie grupą policjantów. Z dnia na dzień pilnujemy ich stanu zmęczenia, wysyłamy ich na misje, przydzielamy im broń. Gra z każdą godziną rozgrywki pokazuje nam nowe możliwości i atrakcje. Zdarza się, że w trakcie zadania będziemy musieli sami pokierować grupą naszych ludzi, aby móc zlikwidować zagrożenie w postaci przestępców – tutaj wykorzystano system turowy, podczas którego można ogłuszać wrogów, zabijać ich, a także zakuwać w kajdanki.

To jednak nie koniec ciekawostek, które możemy napotkać w "This is the Police 2". Po każdym dniu pracy pojawiają się przed nami bardzo dobrze napisane sceny dialogowe, w których rozgrywa się wątek fabularny całej produkcji. Uświadczymy tu również systemu podejmowania decyzji mających wpływ na przebieg całej historii.

Oryginalna mechanika sprawia, że "This is the Police 2" potrafi wciągnąć nas na długie godziny. Problem jednak pojawia się na samym początku – tutaj wątek fabularny został przeciągnięty, co może sprawić, że wielu graczy zrezygnuje z tego tytułu jeszcze przed poznaniem prawdziwych zasad gry. 

"This is the Police 2" to z pewnością ciekawy tytuł. Mechanika pokazała, że jest to kolejna gra niezależna, w której twórcy mieli pomysł na rozgrywkę. Nie jest to jednak tytuł dla każdego – fani wysokobudżetowych produkcji mogą się od niego szybko odbić ze względu na długi wstęp. Warto jednak przebrnąć przez mozolny początek, ponieważ po nim zaczyna się prawdziwa zabawa!

Piotr Wójcik

Fot. Youtube/THQ Nordic

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, Weappy Studio, gra niezależna

This is the Police 2 - recenzja gry (15)

This is the Police 2 - zdjęcie nr 1
This is the Police 2 - zdjęcie nr 2
This is the Police 2 - zdjęcie nr 3
This is the Police 2 - zdjęcie nr 4
This is the Police 2 - zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz najciekawsze gry komputerowe, w ktÃłrych głÃłwnym zadaniem głÃłwnego bohatera jest przetrwanie!
Najlepsze gry survivalowe na PC

Zobacz najciekawsze gry, w których głównym zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie!

The Division 2
The Division 2 - elementy na PC i specyfikacja techniczna [WIDEO]

Zespół deweloperski Ubisoft Massive dokonał pełnej optymalizacji gry na PC.

Zobacz, na jakie tytuły czekamy najbardziej w 2019 roku.
Najciekawsze gry, na które czekamy w 2019 roku

Zobacz, jakie tytuły mogą okazać się hitami w 2019 roku.

Polecamy
Motorola GLEAM+ już w Polsce!
Motorola GLEAM+ już w Polsce!

Motorola GLEAM+ smuklejsza o 0.4mm i wyposażona w pełni funkcjonalną przeglądarkę HTML

Nowe możliwości konsoli PlayStation
Nowe możliwości konsoli PlayStation

Koncern Sony zapowiedział uruchomienie serwisu umożliwiającego pobieranie filmów z internetu za pomocą PlayStation 3

Ostatnio dodane
Zobacz najciekawsze gry komputerowe, w ktÃłrych głÃłwnym zadaniem głÃłwnego bohatera jest przetrwanie!
Najlepsze gry survivalowe na PC

Zobacz najciekawsze gry, w których głównym zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie!

The Division 2
The Division 2 - elementy na PC i specyfikacja techniczna [WIDEO]

Zespół deweloperski Ubisoft Massive dokonał pełnej optymalizacji gry na PC.