Po godzinach - Technologie

The Sims 4. Co się zmienia?

2014-09-04 07:32:53

Na polskim rynku debiutuje czwarta część najpopularniejszej gry symulacyjnej na świecie – „The Sims”. Twórcy zapowiadają, że edycja ta jest wyjątkowa, bo oprócz znanych już fanom rozwiązań wprowadzono kilka udoskonaleń. Gracz będzie mógł na przykład całkowicie wpływać na wygląd, a także – po raz pierwszy w historii gry – wprowadzono emocje wirtualnych postaci.

„The Sims” to gra symulacyjna, w której gracz ma organizować życie wirtualnych postaci zwanych Simami. Gra jest obecna na rynku od 2000 roku i do dziś sprzedała się w 16 milionach kopii na całym świecie. Premiera czwartej części serii gier „The Sims” została zapowiedziana w maju 2013 roku. Jej światowy debiut nastąpił 2 września tego roku, dzisiaj ma miejsce polska premiera.Polacy wyjątkowo lubią Simy. Lubią sobie popróbować innych scenariuszy w życiu. Jest to gra dla wszystkich, nie tylko dla dzieciaków, ale też dla dorosłych osób, które na przykład przychodzą zmęczone po pracy i odgrywają scenariusze na przykład, których nie mogą zrealizować we własnym życiu – mówi Lidia Zalewska, menadżer produktu w firmie Electronic Arts Polska, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

Co się zmienią?

Twórcy gry zapowiadają, że jej czwarta część pod wieloma względami będzie wyjątkowa. Gracza pozytywnie zaskoczyć ma przede wszystkim nowy sposób tworzenia Sima. Ma on wyglądać dokładnie tak, jak chce tego osoba grająca. Twórcy gry oferują wiele nowych kolorów i stylów ubrań, włosów, skóry. Możliwe będzie wybranie tatuażu, makijażu, biżuterii, zmarszczek lub piegów. Nowością jest także możliwość wybory fryzury oddzielnie od nakrycia głowy.

W tej części po raz pierwszy pojawiają się emocje, na które gracz ma wpływ. Simy zawsze były emocjonalne, natomiast po raz pierwszy te emocje popychają rozgrywkę do przodu. Kolejna nowością w grze jest galeria wymiany między graczami. Jest to narzędzie, które pozwala w łatwy sposób zapisać to, co fani stworzą – mówi Lidia Zalewska.

W grę mogą grać osoby powyżej dwunastego roku życia. Jej twórcy podkreślają, że obecnie w „The Sims” grają całe pokolenia. Osoby, które grały w pierwsze części gry, dziś same mają dzieci, które zarażają swoją dawną pasją. Mimo że przeznaczeniem „The Sims” jest przede wszystkim rozrywka, gra posiada także walory edukacyjne. Dzieci i nastolatkowie uczą się głównie odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji swoich wyborów i zachowań. Np. Sim musi mieć zaplanowane codzienne czynności, takie jak sen i jedzenie. Jeśli gracz o nich zapomni Sim zachoruje, może nawet umrzeć.

Jeżeli chodzi o aspekt edukacyjny gry, to obserwujemy zachowania graczy. Możemy je podzielić na kilka typów. Są osoby, które są typowymi budowniczymi i one rozwijają w grze swoją kreatywność. Inne osoby to są opowiadacze historii. Dla nich budowanie ma mniejsze znaczenie, natomiast oni opowiadają historię. To są na przykład przyszli reżyserowie filmów. Są też ludzie, którzy typowo eksperymentują w Simach – mówi Lidia Zalewska.

Wymagagania techniczne

Aby uruchomić grę „The Sims” potrzebny jest czterordzeniowy procesor, najlepiej Intel Core i5 lub AMD Athlon X4, system operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub Windows 8, pamięć operacyjna 4 G, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 650 lub lepsza, dysk twardy 9 GB. Połączenie internetowe będzie potrzebne tylko w momencie aktywacji gry.Źródło: newseria.pl

Słowa kluczowe: sims 4 wymagania sims 4 zwiastun
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?
Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?

Notebook już dawno przestał być wyznacznikiem biznesowego prestiżu, a stał się przedmiotem, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Polecamy
Polak wicemistrzem świata w FIFĘ 2012!
Polak wicemistrzem świata w FIFĘ 2012!

Podczas finałów zawodów World Cyber Games w Chinach Bartosz „Bartas” Tritt reprezentujący Polskę zdobył wicemistrzostwo świata w grze FIFA 2012.

Gra towarzyska The Resistance powraca w nowym wydaniu
Gra towarzyska The Resistance powraca w nowym wydaniu

The Resistance to nowatorska wariacja na temat znanej w Polsce gry Mafia – wariacja bez eliminacji graczy.

Ostatnio dodane
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Kupony i kody rabatowe