Pomocna dłoń - Technologie

Targi Tuningu Komputerów

2006-04-25 00:00:00

 

 

W ubiegły weekend Wrocław stał się centrum tunningu komputerów. Trwające dwa dni, trzecie TARGI TUNINGU KOMPUTERÓW przyciągneły rzesze miłośników komputerów.

Cała krzątanina zaczeła się już w piątek o godzinie 20, kiedy wszyscy zaczeli się rozstawiąć, znosić sprzęt oraz wieszać plakaty. Impreza ruszyła w sobotę równo o 10 i trwała do niedzieli do godziny 17.

Było mnóstwo sprzętu do podkręcania naszych maszynek, oraz do upiększania ich. Radiatory, katody, mnóstwo błyszczącej miedzi, kolorowe wyświetlacze LCD czy nawet wentylatory wyświetlające napisy. Wszelkie te urządzenia i komputerowe bajery, które zapewne nawet nam się nie śniły były w jednym miejscu i tylko czekały aby je obejrzeć, dotknąć, czy też kupić.

Fot. RaynoR - Targi prawie z lotu ptaka

Na samym końcu czekało kilkanaście na maksa wymodowanych obudów. Oprócz zwykłych konstrukcji przypominających nasze komputery znależć mogliśmy też komputer-kulę, odkurzacz czy nawet śmietnik! Wydawałoby się, że inwencja twórcza wystawiających nie ma granic.

Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć entuzjastów OC. I tak grupa OC-Team serwowała nam hardcore'owe przetaktowyanie procesorów P4, Pentium Mobile oraz AMD Venice. Zabawy z kaskadą, czy wręcz z ciekłym azotem były na porządku dziennym, a temperatury procesorów na poziomie -200C zadziwiły niejednego zapalonego widza. Oprócz samego podkręcania, można było zobaczyć, jak fachowiec przerabia płyty, czy karty graficzne przelutowując elementy.
Jak zostałem poinformowany przez MATIZa na targach pobity został rekord polski w liczeniu SuperPI 16M i teraz wynosi on 9m 17s oraz 328ms.

Równolegle z targami były prowadzone wykłady m.in. na temat komputerów, chłodzenia cieczą, wyciszania oraz moddingu komputera, czy też zasilaczy. Tak więc każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jedną z bardzo interesujących ciekawostek był tester obciążeniowy zasilaczy, który podczas wykładu prowadzonego przez Zenfist został użyty do katowania zasilaczy marki codegeno-podobnych. Niestety testy skończyły sie ciepłym podmuchem jednego zasilacza, oraz szarym dymkiem drugiego.

Fot. RaynoR - Grupa OC-Team, azot i lutownica

Gdyby jeszcze tego było nam mało, organizatorzy wręcz zasypywali odwiedzających konkursami na których można było wygrać cenne nagrody (oprócz koszulek, plecaków były odkurzacze USB oraz zasilacz Chieftec). W konkursach mógł startować każdy, gdyż nie wiązały się one jedynie z odpowiedziami na czysto techniczne zadania. Aby dostać plecak firmy MSI trzeba było zatańczyć robota, w twórczy sposób rozszerzyć skrót MSI lub MAD, czy też wyrwać numer telefonu do jednej z hostess (Tu należy sie duży plus dla firm TAGAN oraz Zenfist za zatrudnienie takich miłych i ładnych Pań które z wdziękiem promowały zasilacze).

 


 


Fot. RaynoR - Troche świecidełek

Fot. Raynor - Zenfist opowiada o zasilaczach

 

Przez całą imprezę można było głosować na najlepszy naszym zdaniem mod -> czyli zmodyfikowaną jednostkę. Po czym całe przedsięwzięcie zakończyło wyłonienie pięć najlepszych zdaniem publiczności obudów oraz rozdaniem cennych nagród ofundowanych przez firmy AMD, D-Link oraz MSI. Pierwsze miejsce zajeli Wiktor Buczek i Kamil Miendlarzewski wraz z obudową 'Kubeł mod'.

Fot. RaynoR -'kubeł mod' czyli komp w śmietniku

Fot. RaynoR -'kubeł mod' oraz jego twórcy

 

A pod koniec coś dla entuzjastów chłodzenia cieczą:

Fot. RaynoR - kilka ładnych bloczków

 

Fot. RaynoR - jedna bardziej rozbudowana jednostka

 

Fot. RaynoR - także nieco inna konstrukcja

I na sam koniec zestaw jakiego nie powstydziłby się żaden modder.

Fot. RaynoR - Oferta REVOLTECa


Piotr Miazga

(piotr.miazga@dlastudenta.pl)

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Polecamy
Jawne parametry bezpieczeństwa
Jawne parametry bezpieczeństwa

Niemal każdy hostingodawca posiada określone parametry bezpieczeństwa. Jednak często ich dostępność dla klientów jest ograniczona lub wręcz wykluczona.

Konta pocztowe na serwerze: na co  zwrócić uwagę?
Konta pocztowe na serwerze: na co zwrócić uwagę?

Konta e-mail tworzone są w ramach firmowych serwerów, dlatego wybierając hosting koniecznie należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalności związane z zarządzaniem i obsługą poczty internetowej pracowników.

Polecamy
Ostatnio dodane
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.