Po godzinach - Technologie

Sztuczna inteligencja zmienia ludzi w postaci z anime

2019-08-12 10:47:17

Rozwój i eksperymenty związane z rozwojem sieci neuronowych wymagają od naukowców sporo kreatywności. Uczenie sztucznej inteligencji nowych rzeczy i obserwacja jej metodologii i możliwości potrafi być niezwykle fascynujące, a kolejne jej osiągnięcia wprawiają w zachwyt entuzjastów technologii z całego świata. Tym razem, przyjrzymy się wyjątkowo ciekawemu wykorzystaniu technologii przekształcającej wybrany obraz na inny, wskazany obiekt.

Przykład zmiany zdjęcia twarzy na awatar animeZamiana zdjęcia na rysunek

Naukowcy z Korei Południowej związani z firmą NCSoft, opracowali metodę zmiany zwykłego zdjęcia twarzy, na pełnoprawny awatar anime. Całość oparta jest na metodzie wykorzystywanej w uczeniu maszynowym - GAN (Generative Adversarial Networks), która pozwala uczyć sieć neuronową naśladować inne rzeczy. Jednym z bardziej widowiskowych przykładów efektów jej wykorzystania, są właśnie przykłady edycji zdjęć i filmów, wykonywanych przez SI.

Efekty jej działań często imponowały, jednak do tej pory zawsze miała ona kłopot z przypadkami, gdzie wymagane były znaczne zmiany w kształcie edytowanych obiektów (np. zamiana psa na kota).

Naukowcy znani z wielu kultowych, a w niektórych kręgach nawet legendarnych gier MMORPG, opracowali technologię o nazwie "U-GAT-IT". Wypełnia on lukę w przejściu pomiędzy zdjęciem a “rysunkiem” poprzez wykorzystanie zestawu instrukcji (framework) pozwalających programowi na skuteczne wybranie i skupienie się na przekształceniu kluczowych elementów danego obrazu, takich jak oczy, uszy czy nos, bez zbędnego i nadmiernego procedowania innych rzeczy.

Jak AI zmienia zdjęcia?

Sztuczna inteligencja potrafi wiele rzeczy, a zmiana twarzy na rysunek w mangowym stylu to tylko jeden z eksperymentów, do jakich jest wykorzystywana. Podmiana gatunków zwierząt na zdjęciach, zmiana pory roku czy nawet łączenie kilku zdjęć w pewną ich "wspólną wersję" to tylko przykłady tej wykorzystania tej niezwykłej technologii.

O tym jak działa i do czego jest zdolna SI przy edytowaniu obrazów, możecie przekonać się tutaj:

KSK

fot. Screen youtube.com/김준호

źródła:

https://medium.com/syncedreview/south-korean-game-developers-ai-turns-your-selfie-into-an-anime-face-4fa6df436bc6

https://futurism.com/the-byte/ai-anime-character

Słowa kluczowe: Sieci Neuronowe, SI, AI, Zdjęcie w rysunek, NCSoft
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wystraszony SIM
Najdziwniejsze mody do "The Sims 4". Zestawienie ciekawych modyfikacji

Zobacz kontrowersyjne mody, które stworzyli fani kultowej serii gier.

Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

Streaming muzyki prosto do głowy to ciekawy, choć nieco kontrowersyjny koncept... podobnie jak kontrola hormonów.

Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...

Polecamy
Seks roboty na receptę? To może być przyszłość!

Rozwój technologii niesie ze sobą wiele nowych możliwości. Niektóre wydają się dość kontrowersyjne... Poznaj opinię ekspertki!

Naukowcy wyhodowali mini-mózgi, których aktywność przypomina tę w umysłach wcześniaków

Organoidy powstałe z komórek macierzystych zostały też podłączone do ciał robotów i wysłane na ISS... czy to już przyszłość?

Ostatnio dodane
Wystraszony SIM
Najdziwniejsze mody do "The Sims 4". Zestawienie ciekawych modyfikacji

Zobacz kontrowersyjne mody, które stworzyli fani kultowej serii gier.

Neuralink Elona Muska ma odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu i zwiększać jego wydajność

Streaming muzyki prosto do głowy to ciekawy, choć nieco kontrowersyjny koncept... podobnie jak kontrola hormonów.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.