Pomocna dłoń - Technologie

Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

2020-10-13 09:53:30

Coraz częściej uczelnie decydują się na pracę w trybie zdalnym. Jest to dość specyficzna forma zajęć, która wymaga od nas przystosowania się do nowych warunków pracy. Aby studiowanie online odbywało się bez zakłóceń i problemów technicznych, powinniśmy wyposażyć się w praktyczne narzędzia, dzięki którym korzystanie z różnego rodzaju platform internetowych będzie wygodniejsze. A zatem, czym powinien się charakteryzować podstawowy pakiet studencki podczas zajęć zdalnych?

Zobacz też: Jak wybrać laptop dla studenta?

Laptop i kawa

Nauka zdalna - minimum wyposażenia studenta

Podczas studiów w trybie zdalnym niezbędnymi narzędziami okazują się internet i dowolne urządzenie, umożliwiające korzystanie z wybranej przez uczelnię platformy komunikacyjnej. Jest to podstawowy zestaw, który minimalista ograniczyłby do smartfona z dostępem do wi-fi. Niestety, tego typu rozwiązanie nie należy do najbardziej komfortowych. Sprzęt, którego będziemy używali przez wiele godzin, powinien umożliwiać pracę w większości warunków (w tym ekstremalnych), jak remont mieszkania sąsiada z naprzeciwka. Zakup sprzętu do zajęć zdalnych nie należy do najtańszych, jednakże z pomocą przychodzą kupony rabatowe Acer, które gwarantują np. 15% zniżki dla studentów.

W co warto zainwestować, aby ułatwić sobie pracę online?

Niezależnie od kierunku studiów wymagane jest kilka podstawowych urządzeń, znacznie ułatwiających naukę i pracę w domu. Najbardziej podstawowym z nich jest laptop z wbudowanymi: kamerką, głośnikami i mikrofonem, które umożliwiają kontakt z pozostałymi uczestnikami zajęć. Warto również zaopatrzyć się w słuchawki, dzięki którym lepiej usłyszymy, co mówi prowadzący. Ich dodatkowym atutem jest podniesienie jakości naszego dźwięku, w szczególności, gdy mają wbudowany mikrofon. Jest to sprzęt, którego używamy nie tylko podczas zajęć prowadzonych online, więc warto rozważyć zakup modelu, który będzie miał dobrą jakość dźwięku, a przy okazji wytrzyma długi czas użytkowania. 

Sprzęt, który podniesie jakość pracy zdalnej

Gdy jakość wbudowanych narzędzi jest niewystarczająca, można rozważyć osobny zakup poszczególnych elementów. Tego typu sytuacje będa miały miejsce na kierunkach specjalistycznych, które wymagają od nas np. pracy z dźwiękiem. W takim wypadku lepiej zaopatrzyć się w dodatkowy mikrofon pojemnościowy, dzięki któremu jakość nagrania będzie wyższa, a jego obróbka pójdzie zdecydowanie sprawniej. Podobnie dzieje się w przypadku zajęć praktycznych, skupiających się na montażu i pracy w różnego rodzaju programach graficznych. Dużo łatwiej pracuje się z  myszką, którą na co dzień zastępuje wbudowany touchpad. Niekiedy jednak plątający się pod ręką kabel bywa wyjątkowo drażniący. Takie momenty zachęcają do zakupu bezprzewodowej myszki, która jest zdecydowanie wygodniejsza i bardziej mobilna, a wraz z kodem rabatowym Komputroinika, koszta będą niewielkie.

Tylko po co inwestować w sprzęt?

Jeśli chcemy wyciągnąć coś z zajęć zdalnych, to musimy zadbać o naszą wygodę i odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy skupieni na tym, co mówi prowadzący i dobrze słyszeli pozostałych członków grupy. Zazwyczaj jest to w głównej mierze kwestia połączenia internetowego, lecz istnieje ryzyko, że jeśli nie dokupimy kamerki lub słuchawek, to nie będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach, a przecież nie jest to celem zajęć zdalnych.

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru myszki do komputera?

KK

fot. Free-Photos z Pixabay

Słowa kluczowe: sprzęt zajęcia zdalne, nauka online, niezbędnik, wyposażenie na studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
rejestrator CCTV
Jak wybrać rejestratory CCTV do monitoringu?

Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator CCTV!

głośnik bluetooth, perfectacoustic.pl
Jak dobrać głośnik do telefonu lub komputera

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth.

Golden hour na zdjęciach
Czym jest golden hour i kiedy można się jej spodziewać?

Dowiedz się więcej na temat zjawiska, które jest chętnie wykorzystywane przez fotografów.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Hama - ładowarka indukcyjna
Hama podpowiada, jakich ładowarek użyć, by nigdy nie zabrakło nam energii

Warto zadbać o to, żeby pod ręką zawsze mieć kilka praktycznych ładowarek.

Ostatnio dodane
rejestrator CCTV
Jak wybrać rejestratory CCTV do monitoringu?

Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator CCTV!

głośnik bluetooth, perfectacoustic.pl
Jak dobrać głośnik do telefonu lub komputera

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP