Pomocna dłoń - Technologie

Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

2020-10-13 09:53:30

Coraz częściej uczelnie decydują się na pracę w trybie zdalnym. Jest to dość specyficzna forma zajęć, która wymaga od nas przystosowania się do nowych warunków pracy. Aby studiowanie online odbywało się bez zakłóceń i problemów technicznych, powinniśmy wyposażyć się w praktyczne narzędzia, dzięki którym korzystanie z różnego rodzaju platform internetowych będzie wygodniejsze. A zatem, czym powinien się charakteryzować podstawowy pakiet studencki podczas zajęć zdalnych?

Zobacz też: Jak wybrać laptop dla studenta?

Laptop i kawa

Nauka zdalna - minimum wyposażenia studenta

Podczas studiów w trybie zdalnym niezbędnymi narzędziami okazują się internet i dowolne urządzenie, umożliwiające korzystanie z wybranej przez uczelnię platformy komunikacyjnej. Jest to podstawowy zestaw, który minimalista ograniczyłby do smartfona z dostępem do wi-fi. Niestety, tego typu rozwiązanie nie należy do najbardziej komfortowych. Sprzęt, którego będziemy używali przez wiele godzin, powinien umożliwiać pracę w większości warunków (w tym ekstremalnych), jak remont mieszkania sąsiada z naprzeciwka. Zakup sprzętu do zajęć zdalnych nie należy do najtańszych, jednakże z pomocą przychodzą kupony rabatowe Acer, które gwarantują np. 15% zniżki dla studentów.

W co warto zainwestować, aby ułatwić sobie pracę online?

Niezależnie od kierunku studiów wymagane jest kilka podstawowych urządzeń, znacznie ułatwiających naukę i pracę w domu. Najbardziej podstawowym z nich jest laptop z wbudowanymi: kamerką, głośnikami i mikrofonem, które umożliwiają kontakt z pozostałymi uczestnikami zajęć. Warto również zaopatrzyć się w słuchawki, dzięki którym lepiej usłyszymy, co mówi prowadzący. Ich dodatkowym atutem jest podniesienie jakości naszego dźwięku, w szczególności, gdy mają wbudowany mikrofon. Jest to sprzęt, którego używamy nie tylko podczas zajęć prowadzonych online, więc warto rozważyć zakup modelu, który będzie miał dobrą jakość dźwięku, a przy okazji wytrzyma długi czas użytkowania. 

Sprzęt, który podniesie jakość pracy zdalnej

Gdy jakość wbudowanych narzędzi jest niewystarczająca, można rozważyć osobny zakup poszczególnych elementów. Tego typu sytuacje będa miały miejsce na kierunkach specjalistycznych, które wymagają od nas np. pracy z dźwiękiem. W takim wypadku lepiej zaopatrzyć się w dodatkowy mikrofon pojemnościowy, dzięki któremu jakość nagrania będzie wyższa, a jego obróbka pójdzie zdecydowanie sprawniej. Podobnie dzieje się w przypadku zajęć praktycznych, skupiających się na montażu i pracy w różnego rodzaju programach graficznych. Dużo łatwiej pracuje się z  myszką, którą na co dzień zastępuje wbudowany touchpad. Niekiedy jednak plątający się pod ręką kabel bywa wyjątkowo drażniący. Takie momenty zachęcają do zakupu bezprzewodowej myszki, która jest zdecydowanie wygodniejsza i bardziej mobilna, a wraz z kodem rabatowym Komputroinika, koszta będą niewielkie.

Tylko po co inwestować w sprzęt?

Jeśli chcemy wyciągnąć coś z zajęć zdalnych, to musimy zadbać o naszą wygodę i odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy skupieni na tym, co mówi prowadzący i dobrze słyszeli pozostałych członków grupy. Zazwyczaj jest to w głównej mierze kwestia połączenia internetowego, lecz istnieje ryzyko, że jeśli nie dokupimy kamerki lub słuchawek, to nie będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach, a przecież nie jest to celem zajęć zdalnych.

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru myszki do komputera?

KK

fot. Free-Photos z Pixabay

Słowa kluczowe: sprzęt zajęcia zdalne, nauka online, niezbędnik, wyposażenie na studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Smartfon dla studenta
TOP 5 udogodnień dla studenta - najpopularniejsze modele telefonów i aplikacje Warszawa

Jakie modele telefonów sprostają wymaganiom żaków?

Polecamy
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Ostatnio dodane
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.